Jump to content

2017 Mazda 3 alınır mı?

burakayyhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba.Aile arabası almayı düşünüyorum.Babamla beraber ortak kullanım olacak ve Mazda 3'ü baya beğendik ama bayiide 2017 reflex dizel otomatik kalmış sadece 0 kilometre.Araba görünüş ve sürüş keyfi olarak çok güzel görünüyor.Mazda olması bundaki en büyük etken..Şu anki arabamız 2011 Corolla D4-D comfort extra.Model yükseltmek için düşünüyoruz.Ama kime sorsak Honda civic al diyolar.Tabiki de hondayla mazda karşılaştırılmaz bile ama babamın aklında ikinci el piyasası var.Herkes de bundan dolayı civic diyor.Babam bir araba aldığında ortalama 7-8 yıl kullanır ama her ihtimale karşı kötü bir durumda ikinci eli de düşünüyor. Bu konu hakkındaki görüşleriniz nedir?Mazda'da çok ısrarcıyım ama son karar babamda malumunuz.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, burakayyhan :

Arkadaşlar merhaba.Aile arabası almayı düşünüyorum.Babamla beraber ortak kullanım olacak ve Mazda 3'ü baya beğendik ama bayiide 2017 reflex dizel otomatik kalmış sadece 0 kilometre.Araba görünüş ve sürüş keyfi olarak çok güzel görünüyor.Mazda olması bundaki en büyük etken..Şu anki arabamız 2011 Corolla D4-D comfort extra.Model yükseltmek için düşünüyoruz.Ama kime sorsak Honda civic al diyolar.Tabiki de hondayla mazda karşılaştırılmaz bile ama babamın aklında ikinci el piyasası var.Herkes de bundan dolayı civic diyor.Babam bir araba aldığında ortalama 7-8 yıl kullanır ama her ihtimale karşı kötü bir durumda ikinci eli de düşünüyor. Bu konu hakkındaki görüşleriniz nedir?Mazda'da çok ısrarcıyım ama son karar babamda malumunuz.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dizel otomatik reflex almak yerine power sense benzinli öneririm. Arasında epey donanım ve güvenlik farkı var. Ne kadar istiyor bayii dizel otomatik reflex modeline?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dizelde uyarı lambalarının yanması gibi sorunlar yaşandı. Forumda da güncel başlıklarda var. Japondan benzinli almak lazım. 7,5 lt civarı şehir içi, 5-6lt civarı şehir dışı yakar. Ama dizele göre bakım maliyeti ve sorun çıkarma konusu daha maliyetsizdir. Araba almışken yüksek donanım ve güvenlik  tercih sebebi. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, Tarahumara :

Dizel otomatik reflex almak yerine power sense benzinli öneririm. Arasında epey donanım ve güvenlik farkı var. Ne kadar istiyor bayii dizel otomatik reflex modeline?

En son 130'a kadar düştüler.Ellerinde Mazda 3'ün sadece reflex dizel otomatiği kalmış.

2 saat önce, tansu87 :

Dizelde uyarı lambalarının yanması gibi sorunlar yaşandı. Forumda da güncel başlıklarda var. Japondan benzinli almak lazım. 7,5 lt civarı şehir içi, 5-6lt civarı şehir dışı yakar. Ama dizele göre bakım maliyeti ve sorun çıkarma konusu daha maliyetsizdir. Araba almışken yüksek donanım ve güvenlik  tercih sebebi. 

Haklısınız ama ya dizel reflex ya da Honda opsiyonumuz var elimizde.İkisi arasında bir değerlendirme yapmamız lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, burakayyhan :

En son 130'a kadar düştüler.Ellerinde Mazda 3'ün sadece reflex dizel otomatiği kalmış.

Arkadaşım Şubat yada Mart aylarında tam tarihi hatırlayamıyorum SK'ya gittiğimde ki muhtemel SK Mazda dan aldın fiyatı bana Çelik Gri Reflex Dizel Otomatiği 123.500 TL demiştiler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam o zaman dediğiniz gibi baktığımızda fiyat olarak baya uygun geliyor.Ama benim sorum Mazda 3'ün piyasası nasıl şu an?Acil bir durumda ikinci el satmak istersem nasıl bir durumla karşılaşırım?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Honda derken hangisi, Lpg'li model mi, benzinli turbo mu, dizel mi?

Civic'in asıl avantajlı model benzinli HB 182hp versiyon. Bu araç normalde Mazda 3 2.5 187hp modele rakip iken, bu ülkede 1.5 120hp Mazda 3'ten ucuza satılıyor. Bu dizel-benzin litre makası darlığında çok yol yapmıyorsanız en alınası araç. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, burakayyhan :

Hocam o zaman dediğiniz gibi baktığımızda fiyat olarak baya uygun geliyor.Ama benim sorum Mazda 3'ün piyasası nasıl şu an?Acil bir durumda ikinci el satmak istersem nasıl bir durumla karşılaşırım?

Valla bu soruya güzel cevap vermek isterdim ama maalesef istediğin gibi değil. Yani bir clio, polo, golf gibi istediğin an, ederine, istediğin fiyata satabileceğin bir araç değil. 

Yazın devalüasyon oldu. Üstte bahsettiğim araçlar enflasyon ve sıfır araç zamları oranında arttı. Fakat mazda yerinde saydı. Ben nisan’da 56’ya aldığım aracı bugün satsam 60’a satamam yani. Düşürmem gerekli.

Mazda’ya binmek ve keyfi yaşamak istiyorsanız bunu bilin. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21 dakika önce, burakayyhan :

İkinci el işi nasip... Mazda SK'da araç bakmaya gittiğimde bana 1 yıldır yatan golf'ü teklif etmişlerdi 2.El'de. Başka bir durum ise forumda admin olan @Mehmet Özdemir kardeşimin aracını daha ilana koymadan burada yazdığı günün ertesi sabahı almaya bir arkadaşımız gitti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben klasik "her malın bir alıcısı vardır." geyiği dışına çıkarak, temiz kullanılmış, bakımlı ve fiyatı piyasa fiyatına yakın olan Mazda'nın çok kolay satılabileceğini düşünüyorum. Hele 7 - 8 sene sonra satacaksanız, o zaman o temiz araç altın gibi oluyor. Şimdi 2009 model BK kasa 3'lerin temizleri 50k üstü para ediyor. Prim yapma konusunda da bence çok başarılı. Yaklaşık iki yıl önce 52.500'e aldığım 2012 model Mazda 3 Mirai aracımı bu yılın şubat başında 63.000'e bir hafta - on gün gibi bir sürede sattım ki, ilanı koyduğum günün ertesi günü biriyle anlaştık ama vazgeçmiştim satmaktan. Her neyse o araç şu an 70.000'in üzerinde fiyata sahip. Enflasyonu, doları vs.yi herşeyi bir kenara koy, aynı süreçte araç alıp satan arkadaşlarımın araçları o kadar prim yapmadı. @tansu87 siz 2010 model İmpressive aracı, alırken pahalıya almışsınız bence. Dediğim gibi aşağı yukarı aynı dönemde hatasız 2012 model Mirai'yi 63.000 TL'ye verdim ki ederi de oydu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 dakika önce, serkan306 :

Ben klasik "her malın bir alıcısı vardır." geyiği dışına çıkarak, temiz kullanılmış, bakımlı ve fiyatı piyasa fiyatına yakın olan Mazda'nın çok kolay satılabileceğini düşünüyorum. Hele 7 - 8 sene sonra satacaksanız, o zaman o temiz araç altın gibi oluyor. Şimdi 2009 model BK kasa 3'lerin temizleri 50k üstü para ediyor. Prim yapma konusunda da bence çok başarılı. Yaklaşık iki yıl önce 52.500'e aldığım 2012 model Mazda 3 Mirai aracımı bu yılın şubat başında 63.000'e bir hafta - on gün gibi bir sürede sattım ki, ilanı koyduğum günün ertesi günü biriyle anlaştık ama vazgeçmiştim satmaktan. Her neyse o araç şu an 70.000'in üzerinde fiyata sahip. Enflasyonu, doları vs.yi herşeyi bir kenara koy, aynı süreçte araç alıp satan arkadaşlarımın araçları o kadar prim yapmadı. @tansu87 siz 2010 model İmpressive aracı, alırken pahalıya almışsınız bence. Dediğim gibi aşağı yukarı aynı dönemde hatasız 2012 model Mirai'yi 63.000 TL'ye verdim ki ederi de oydu.

Valla 75binde boyasız ve full servis bakımlı, ilk sahibi bayandan aldım. Otomatik. Diğerlerinden birkaç bin fazla verdim. Diğer satılan mazda 3’ler aşağı yukarı aynı fiyattaydı. 

Facebook grubunda araç satışları oluyor. Öyle 2012 mirai’yi bugün 70’e veremezsiniz. Gerçekler öyle değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir toyota değil tabiki 2.eli. Her markada olduğu gibi 1 günde satılan araç da var daha uzun sürede de. Benim tanık olduğum rekor ise 2 saat mazda3 dizelde. 

Toyota sonrası mutlu ettirir kesinlikle. Kalitesi, sessizliği, mutlu ettirir. Eğer yokuşta bağırmasın derseniz dizel öneririm, sakin kullanıcıyım derseniz benzinli ve lpg birlikteliği de tasarruflu olur. Uzun süreli biniciyim diyorsanız sıkıntı yaşamazsınız. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, burakayyhan :

satamazsınız elinizde kalır. hiç bulasmayın mazda 3'e.

honca civic candır. çıkar satılığa ertesi gün aldıgınız fiyattan fazlasına satarsıniz. golf bir civic iki..

mazda 3'te ölücülerin mezarcıların eline düşersiniz. 140 binlik arabaya 80 verirler en fazla, o da veren insaflı birini bulursanız.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, tansu87 :

Valla 75binde boyasız ve full servis bakımlı, ilk sahibi bayandan aldım. Otomatik. Diğerlerinden birkaç bin fazla verdim. Diğer satılan mazda 3’ler aşağı yukarı aynı fiyattaydı. 

Facebook grubunda araç satışları oluyor. Öyle 2012 mirai’yi bugün 70’e veremezsiniz. Gerçekler öyle değil

Bana 70.000-80.000 km civarında hatasız boyasız veya tek parça boyalı Mirai gelsin, 70.000e müşterisi hazır :) Gerçekleri biliyorum, 2010 model Impressive 60.000 ediyorsa, 2012 model Mirai havada, karada 70.000 eder.

11 dakika önce, Katil Balina :

satamazsınız elinizde kalır. hiç bulasmayın mazda 3'e.

honca civic candır. çıkar satılığa ertesi gün aldıgınız fiyattan fazlasına satarsıniz. golf bir civic iki..

mazda 3'te ölücülerin mezarcıların eline düşersiniz. 140 binlik arabaya 80 verirler en fazla, o da veren insaflı birini bulursanız.

Yetişin komşular, Müslüman mahallesinde salyangoz satıyorlar 🤣

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 dakika önce, serkan306 :

Yetişin komşular, Müslüman mahallesinde salyangoz satıyorlar 🤣

hür iradesiyle, taammüden mazda almayan hiçbir arkadasa mazda tavsiye etmeyiniz. yılların bitmeyen geyigi oldugundan sahsen meseleye ironik yaklaşıyorum. gercek hayatta da başımıza sıklıkla gelen bir şey zaten, mazda sahipleri bilir. abi o oaraya kolf alsan cincik alsan şöyle böyle diye, git kolf al cincik al en kral araba sakın mazda'ya bulaşma basına iş alırsın diyorum,  ne diyeyim:))

siz de öyle yapin baska türlü kurtulamayiz. zaten forum üç beş ayda bir böyle bir taleple çalkalanır ve benzer şeylar tekrar eder durur.

adminler ilgili benzer konulari döksün isterseniz ortaya konuşmalar birbirinin kopyası. adam iki gün sonra ya cevap vermiyor ya da biraz nazikse ya ben golf aldim teşekkürler diyip bi daha uğramiyor.

bize de hayat memat meselesi degil zaten konuşuk olsun diye şeediyoz derseniz ayrı tabi, konusmaktan zarar gelmez:)

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, Katil Balina :

hür iradesiyle, taammüden mazda almayan hiçbir arkadasa mazda tavsiye etmeyiniz. yılların bitmeyen geyigi oldugundan sahsen meseleye ironik yaklaşıyorum. gercek hayatta da başımıza sıklıkla gelen bir şey zaten, mazda sahipleri bilir. abi o oaraya kolf alsan cincik alsan şöyle böyle diye, git kolf al cincik al en kral araba sakın mazda'ya bulaşma basına iş alırsın diyorum,  ne diyeyim:))

siz de öyle yapin baska türlü kurtulamayiz. zaten forum üç beş ayda bir böyle bir taleple çalkalanır ve benzer şeylar tekrar eder durur.

adminler ilgili benzer konulari döksün isterseniz ortaya konuşmalar birbirinin kopyası. adam iki gün sonra ya cevap vermiyor ya da biraz nazikse ya ben golf aldim teşekkürler diyip bi daha uğramiyor.

bize de hayat memat meselesi degil zaten konuşuk olsun diye şeediyoz derseniz ayrı tabi, konusmaktan zarar gelmez:)

Haha süper olmuş ironi :D Katılıyorum dediklerinize. Ben de hiç önermiyorum etrafımda laf olsun diye soranlara. Hiç gerek yok. Kızılay dağıtmış gibi her sokakta Mazda görmek istemem şahsen.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Tarahumara :

Haha süper olmuş ironi :D Katılıyorum dediklerinize. Ben de hiç önermiyorum etrafımda laf olsun diye soranlara. Hiç gerek yok. Kızılay dağıtmış gibi her sokakta Mazda görmek istemem şahsen.

bu araba hak ettiği değeri görmüyor ah ah keske çok satsa diyenlerden olmadim hiç. asla mazda almayacak adamlar da inlardır zaten ya neyse..

hatta hiç satmasa keşke.. zaten arada bir görünce gıcık oluyorum trafikte:)))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeni toyota corolla çıkıyor, şöyle bir inceledim, ön taraf honda cıvıcsı ve kaput ve ön ızgara arası kaplumbağanın önden görünüşünü hissettirdi, arkada ise avensis izleri, içerde devasa dokunmatik TV montajı, ön döş'ü sade tutmuşlar, özgün değil zorlama tasarım gibi duruyor.

https://tr.motor1.com/news/276523/2020-toyota-corolla-resmi/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Katil Balina :

bu araba hak ettiği değeri görmüyor ah ah keske çok satsa diyenlerden olmadim hiç. asla mazda almayacak adamlar da inlardır zaten ya neyse..

hatta hiç satmasa keşke.. zaten arada bir görünce gıcık oluyorum trafikte:)))

Ben yakın ve sevdiğim arkadaşlarıma öneriyorum ki zaten onlar da arabama fikir edinecek kadar biniyorlar. Dediğinizde haklısınız, biz zaten bu aracı herkeste yok diye alıyoruz. Tabi bunun yanında eşsiz güzelliği, sürüş keyfi ve güvenliği de ekstrası oluyor. Mazdalara bakıp iç geçirip, saçma sapan satış kaygılarından dolayı vw falan alanlara da acıyorum. Adam 130.000e passat alıyor. Ne benim eski Mazda 3üm kadar güzel, ne donanımlı ne de güvenli. O dediğim aracın sahibiyle kışın bir yere gidiyorduk, koltuk ısıtmaları açtım sormadan. Adam yaaa beni bi ateş bastı, noluyor dedi. Uzaylı gören masum köylüden hallice😂

• Beğen 2
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hayır "alacam iyi hoş araba da ikinci eli zayıf ne yapayım" diye gelmek nedir ki?

şimdi şurada biz ne yapabiliriz ki arkadaş için? arabalarımızı birbirimize satıp piyasayı mı canlandıralım nedir yani? evet ikinci eli gerçek alıcısını bulana kadar diğer markalara göre zayıf,  ne yapalım? 

öyle bir şey yok diye yeminler mi edelim, aramızda para toplayıp sigortasını mı yaptıralım, satamazsanız alacağız diye garantisini mi verelim ne yapalım?

yani yanlış anlaşılmak istemem de yapacak bir şey yok ki bu durumda. ya alırsınız ya da almazsınız olay bu kadar basit. ikna müessesei degil ki burası. sanki mazda turkiye'den satılan her mazda icin komisyon alıyoz:))

sahsen forumda nispeten yeni bir kimse olarak "şu mazda'yı aldım aranıza katıldım şöyle bir sorunum var" diyen adama canım feda ama mazda -sıfır ikinci el fark etmez-alırsam ikinci eli ne olur alayim mı diyene katlanamıyorum:))

"allah başka dert vermesin kardeş paran cebindeyken bunca şüpheyle araba alma zaten, hemen vazgeç" demekten baska bir şey gelmiyor içimden:)

yapıştır kolf yapıştır civinck cincık gibi geç ne dert alıyorsun dertsiz başına:)

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...