Jump to content

Mazda Bakım Ücreti

Guest serkann
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Burak abi

86 ytl olan a/t yağ filitresi

53 ytl yağ

45 ytl ise değişim ücreti  ;)

harbiden de mazda yetkili servisi pahalıymış  >:(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dediği servis Özhan'ın kankisi, onu da dikkate alma....:D

Tamam Abi kankimdir doğru ama bana olmadan olan fiyatta 200 liraydı yani yine arada deliler gibi fark var (nası bi cümle olduysa bu  :D (anladın sen onu  :D ))
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Serkan senin arabaya ne oldu da bunların hepsi değişiyor ? Kaç bin bakımı bu Allah aşkına ?

evet Serkan şu sorulara bi cevap alsak :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

onun arabası aslında 1964 modelmiş ama kasayı değişip yeni araba diye kaptırmışlar arada :)

(12)-temizlik spreyi=8 ytl

sadece bu kalem bile yapılan atletizm şampiyonasının delilidir bence. serviste o gün kullanılan tüm spreyin parasını senden almaya niyetlenmişler herhalde :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaslar bu yol çıkmaza gıdıcek sanırım o yüzden mücahit abının dedıgı gıbı bu konuyu kapatalım artık ( ama sunu ögrenmiş oldum mazda servisi bayagı bir kazıkmıs) =)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Serkan senin arabaya ne oldu da bunların hepsi değişiyor ? Kaç bin bakımı bu Allah aşkına ?

Bide üşenmeyipte şu sorulara cevap yazsan çok güzel olacak ama... ???
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok hocam sana cvp verım

arabam en son 73 bın bakıma gırmıs sımdı 83 bin oldu ondan dolayı gıdıp yaptırım dedım orda calısan adam dıstan arabaya baktı bı öle sonra lıstesını cıkardı dedıkı bunları yapman lazım kendıne ıyı gelmesı ıcın arabanın =)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evt ya sorma yolda gıderken bırden cocugun bırı top attı yola dırek arabanın altına gırdı..  ınıp baktık bulamadık topu sonra bıraz gıttıkten sonra patlama sesı geldı meger arabanın lastıgın arasına sıkısmıs:( o arada abs kablosunu koparmıs sanayıde tanıdık vardı kablo baslıgını tamır ettı duzeldı ama ben yınede guvenemeyıp onu da yaptırım dedım yalnız sıze solerken onu fiyata eklemedım onunla yaptırdıgım zmn tam 940 ytl tutuor ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Helin'in süper bir sorusuyla olay anlaşıldı  :) Benim eski astra'da aynı sorunu yaşamıştım ve malesef servis bir kopuk kaplo için komple değişeceğiz demişlerdi o zaman 450 YTL idi.Bende usta başına 30 lira verdim leğim yapmıştı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

olur mu ya, 800'lik listenin içinde abs parçaları var.. abs sensörü, kablosu var.. sonuç olarak senin verdiğin 800 ytl bakım sayılmaz.. bi de o abs'nin işçiliği de 0 800'ün içinde gözüküyor.. o yüzden sen onları bir çıkart listeden, öyle tekrar bir hesaplayalım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ya illa bana hesap yaptırcaksınız ha :D :D

(1)-bakım işcilik=95 ytl

(2)-a/t süzgec değ. işç.=45 ytl

(3)-bilya,gergi kasnak=44ytl

(4)-tq dexron=53ytl

(5)-performance a1=61ytl

(6)-yag,katkı motor=25ytl

(7)-filitre yagı=8ytl

( 8 ) sensor,abs on =62ytl

(9)-filitre,polen(klıma)=68ytl

(10)-kablo,abs=84ytl

(11)-suzgec,yag a/t sanzıman =86 ytl

(12)-temizlik spreyi=8 ytl

(13)-filitre hava=28 ytl 

(14)kayıs,vantılator=92ytl   

Toplam:kdv dahıl 800 ytl

şimdi bu yukarda yazanların toplamı zaten 800 ytl değil, 759 ytl ediyor.. bunlardan kalın yazılmış olanları çıkartırsak, 477 ytl yapıyor.. Kayışta da problem varmış demekki.. 477 ytl'nin içinde bu ABS işçiliği de var.. o da 95 ytl'nin bir kısmı olsa gerek, çünkü yağ değişimi için 45 ytl yazılmış zaten..

bir de Burak Abi'nin dediği gibi yağ sanki 2 kere yazılmış.. dolayısıyla 350 ytl civarı birşey tutuyor bakımın :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ordakı ustanın dedigi sadece 40 cm lık bır kablo var onu deıstırcez dedı baska bır seye gerek yk dedıler  (3)-bilya,gergi kasnak=44yt  (14)kayıs,vantılator=92ytl    sensor,abs on =62ytl  o zmn bunlarla ne ılgısı var hemde öle ıcını de fazla kontor etmedıler yanı onlar sadece sözde güvenli olması için deiştirelim diorlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o zaman sen tekrar bir soracaksın bunları teker teker.. sonuçta abs önemli.. güvenlik için değişmesi şart diyolarsa değiştirsinler tabii.. ama bakım 800 değilmiş yani :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bakcaz artık sorcam dıcem bu dedıklerınızı ılla deıstırmek mı lazım 940 ytl tutuor toplam hadı (200ytl )kabloyla ıscılege say o kdar tutmazda baska yerde.. Bu gerısı de artık bakım ücreti deılde ne dıyım yanı :) artık kapatalım konuyu ben en iyisi sanayiye gidim pasalar gıbı en fazla 300 ytl verıp yaptırım derım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Serkan,

Bence kabul edilebilir bir liste ise serviste yaptırman önemli hele de işin içinde güvenlik varsa ama dediğim gibi listeyi iyi incelemen lazım. Mesela yağ 2 kere yazılmış gibi v.s. Sonra problem olacaksa 300 YTL yerine 800 verseydim demekte var..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...