Jump to content

Mazda CX5 Muhteşem Arazi Performansı

speed
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

İlginç ne var diye baktım videoya sara sara, hiçbirşey anlamadım. Konu ne anlatmak istiyor onu da anlamış değilim :) CX5i araziye sokma eylemi onun arazi aracı olduğu anlamına gelmiyor. Dusterın az da olsa bir iddiası var, manuel şanzımanlı modellerde kilitli diferansiyel ve kısa ilk dişli ile geliyor, uyumlu AT lastiklerle geliyor. Yaklaşma uzaklaşma açıları başarılı. Burada gördüğümüz fark da lastik farkından pek öte değil açıkcası.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Duster benim diyen araziye uygun aracı ipe diziyor. Hepi topu 10 saniye haldex dayanımı olan ciksbeş onun yanında el arabası kıvamında kalır. 

Hyundai kia vs gibi tatlı su suvları ile mukayese daha gerçekçi olurdu 

Bizim test ettiğimiz araç ilk eğimli kaygan zeminde benden bu kadar dedi 15-20 saniye içinde 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Leanback :

İlginç ne var diye baktım videoya sara sara, hiçbirşey anlamadım.

rus videolarını izlemeden önce 2 shot vodka şart :)

47 dakika önce, Servet :

Duster benim diyen araziye uygun aracı ipe diziyor

her araziden sonra şaseciye gitmesi dışında iş yapar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Leanback   Aynen. Duster 'ın lastikler arazi tipi. Mazda da ise asfalt lastiği, uzaktan dahi anlaşılıyor. Ayrıca  Duster'ın süspansiyon yüksek; araziya uygun. Mazda 'da ise alçak; asfalta ve hıza uygun. Ve Mazda'yı kullanan kişi belki 150 kilo ve arazide nasıl sürüleceğini bilmeyen biri.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tam anlamadim ama kasıtlı videolardan biri.

bu tarz videolar bir ara çok prim yapardı ama modası geçti. lada niva'yı hummer ile karşılaştırmalar falan..

ha ama gerçekten dağa bayıra vursam niva alırım o da ayrı konu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15.12.2018 at 16:17, Servet :

Duster benim diyen araziye uygun aracı ipe diziyor. Hepi topu 10 saniye haldex dayanımı olan ciksbeş onun yanında el arabası kıvamında kalır. 

Hyundai kia vs gibi tatlı su suvları ile mukayese daha gerçekçi olurdu 

Bizim test ettiğimiz araç ilk eğimli kaygan zeminde benden bu kadar dedi 15-20 saniye içinde 

Cumartesi günü Bolu Gerede'de bir yaylaya gidecektim, bunu yapmadan buraya net bir yorum yazmak istemedim. Dün gittim, yer yer 20 cmyi bulan karın içinde, yeri geldi buzlaşmış, yeri geldi izlerden anladığım kadarıyla çıkmayı deneyip çıkamayanların gidemediği yerlere hiç zorlanmadan çıktım ve buraya atmayacağım ancak videolu olarak delili mevcut olan bir yerde ezilmemiş 15-20 cm karın içinde tcsyi kapatıp daireler çizdim ancak haldex falan ısınmadı. Bence biraz haksızlık ediyorsunuz. Gitmeden önce de bir sürü arazi videosunu izledim, yağmur, çamur demeden far hizası kadar çamudra bana mısın demeden ilerlediği de olmuş. Ha, bu araç bir arazi aracı mıdır? Safkan arazi aracı değilse de hobileri olanlar, kamp yapanlar, balık ve kara hayvanı avlayanlar, karda ve hafif arazide araç sürmeyi sevenleri her türlü tatmin eder. Bu konuyu açan arkadaş koyu bir tartışma ortamı oluşturmaya çalışmış ama olmamış. Trolllük tutmamış. Dusterle ikisi denk araçlar değil. Ha illa karşılaştıracaksan asfaltta da, donanım, güvenlik, yakıt tüketimi gibi konularda da karşılaştırın ama karşılaştırmaya değecek bir durum yok bence. Bana göre cx-5 birden fazla türde aracın karşılayacağı talepleri tek araç olarak güzel bir şekilde karşılıyor ama bu talepler uç noktada ise cevap vermeyebilir, bu da çok normaldir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Revivo dostumuz gereğini açıklamış, bu tip sıradan eğlence arayan insanların test yapması başlı başına saçmalık, bir kere test şartları, araçlar için uygunmu, gerekli komiserlerin kontrolünden geçtimi, vs vs. Bir kere segment uygun değil, mazda daha uzun dingil aralığında hafif of road aracı, duster ise daha basit daha yüksek araç, ayrıca revivonun dediği gibi gibi lastik seçimi falan filan, burada hyundai, hondanında aynı segment araçları olsa sonuç değişmez. Rusyada duster bayinin işi gibi geldi bana, mazda çok satıyor diye içerlemiş olabilir🤓

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

51 dakika önce, Renegade :

Revivo dostumuz gereğini açıklamış, bu tip sıradan eğlence arayan insanların test yapması başlı başına saçmalık, bir kere test şartları, araçlar için uygunmu, gerekli komiserlerin kontrolünden geçtimi, vs vs. Bir kere segment uygun değil, mazda daha uzun dingil aralığında hafif of road aracı, duster ise daha basit daha yüksek araç, ayrıca revivonun dediği gibi gibi lastik seçimi falan filan, burada hyundai, hondanında aynı segment araçları olsa sonuç değişmez. Rusyada duster bayinin işi gibi geldi bana, mazda çok satıyor diye içerlemiş olabilir🤓

O halde Mazda Türkiye'yi de göreve çağırıyoruz, Dusterle Cx-5 bi yumurta tokuşturmaca oynasın, Duster merhaba burada çok satıyor😅

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Revivo73 :

Arazide ve otoyolda hiç kasmadan gidebilen araç örneği.

şam

En iyi silahını çıkarmışsın ama bu haksızlık 😍

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Serkan, cx3 ile cx5 aynı alt yapı sistemine sahip. Bende 2017 kışı karda muhteşem performans ile gezdim dolandım. Haldex ancak tutunma olup, dönme olmaz veya zorlanır ise kapanıyor ve bizim cx5 testinde de durum aynısı idi. 

Foti kardeşimiz de yedigöller macerası esnasında haldexi ısıtıp kaldı yolda. Bu gerçek. Yazdım, dacia alt yapısı ile cx alt yapısı aşık atamaz. Zor şartlar altında daica bir adım önde, daha soft şartlar veya asvalt mevzu olunca tabii ki durum tam tersi olacak. Zaten ilgili konuda extrem şartları konuşuyoruz. 

Cx3 kar performansı. Yandaki araç 3.7 lt jeep liberty. Geçtiği hat karın daha düşük seviyede olduğu alan. Benim önümde biriken zaten belli. Tekerler döndüğü sürece haldex görevini yerine getiriyor. Olurda tutunma olup yürümez ise dediğim süre zarfında arkayı iptal ediyor. 

https://www.instagram.com/p/BPA1y22BM-I/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=165ngysjdymx

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

CX5 in lastiklerini offroad yapın üstüne yerden yükseltin yinede duster'ın geçtiği yollardan geçemez.

CX serisi hiç bir araç arazi şartları için uygun değildir. Şehir içi arabaları bunlar sadece tek farkları yerden yüksek. 
o hafif arazı koşullarına binek araçlada çıkılıyor @serkan306 köyde senin gittiğin arzilerin daha ağır şartlı olana reno toros ile çıkıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, Servet :

Serkan, cx3 ile cx5 aynı alt yapı sistemine sahip. Bende 2017 kışı karda muhteşem performans ile gezdim dolandım. Haldex ancak tutunma olup, dönme olmaz veya zorlanır ise kapanıyor ve bizim cx5 testinde de durum aynısı idi. 

Foti kardeşimiz de yedigöller macerası esnasında haldexi ısıtıp kaldı yolda. Bu gerçek. Yazdım, dacia alt yapısı ile cx alt yapısı aşık atamaz. Zor şartlar altında daica bir adım önde, daha soft şartlar veya asvalt mevzu olunca tabii ki durum tam tersi olacak. Zaten ilgili konuda extrem şartları konuşuyoruz. 

Cx3 kar performansı. Yandaki araç 3.7 lt jeep liberty. Geçtiği hat karın daha düşük seviyede olduğu alan. Benim önümde biriken zaten belli. Tekerler döndüğü sürece haldex görevini yerine getiriyor. Olurda tutunma olup yürümez ise dediğim süre zarfında arkayı iptal ediyor. 

https://www.instagram.com/p/BPA1y22BM-I/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=165ngysjdymx

Aslında aynı şeyi söylüyoruz abi, ben de zor şartların aracı olmadığını düşünüyorum ama dediğim gibi kampçılar, oltacılar, avcılar, trekkingciler gibi offroadla işi olmayan ama hafif arazi ile işi olanlar için uygun bir araç, sırf CX-5 özelinde demiyorum, AWD araçların hemen hepsi aynı, Subaru'yu diğer AWD'lerden ayrı tutuyorum :) Videoyu izledim, belediyenin sana para vermesi lazım, kar küreme işini başarıyla yapmışsın abi, ben tampona birşey olur mu acep diye kıyamazdım :D 

26 dakika önce, jackjoker :

CX5 in lastiklerini offroad yapın üstüne yerden yükseltin yinede duster'ın geçtiği yollardan geçemez.

CX serisi hiç bir araç arazi şartları için uygun değildir. Şehir içi arabaları bunlar sadece tek farkları yerden yüksek. 
o hafif arazı koşullarına binek araçlada çıkılıyor @serkan306 köyde senin gittiğin arzilerin daha ağır şartlı olana reno toros ile çıkıyorlar. 

14 saat önce, serkan306 :

Ha, bu araç bir arazi aracı mıdır? Safkan arazi aracı değilse de hobileri olanlar, kamp yapanlar, balık ve kara hayvanı avlayanlar, karda ve hafif arazide araç sürmeyi sevenleri her türlü tatmin eder. Bu konuyu açan arkadaş koyu bir tartışma ortamı oluşturmaya çalışmış ama olmamış. Trolllük tutmamış. Dusterle ikisi denk araçlar değil. Ha illa karşılaştıracaksan asfaltta da, donanım, güvenlik, yakıt tüketimi gibi konularda da karşılaştırın ama karşılaştırmaya değecek bir durum yok bence. Bana göre cx-5 birden fazla türde aracın karşılayacağı talepleri tek araç olarak güzel bir şekilde karşılıyor ama bu talepler uç noktada ise cevap vermeyebilir, bu da çok normaldir. 

Alıntı yaptığım mesajıma bakarsanız, yersiz ve gereksiz bir yorum yaptığınızı görürsünüz. Ben zaten arazide Duster'den iyi falan dememişim ama off road lastikleriyle ne olur az çok tahmin edebiliyorum, özellikle çamurda kabiliyeti çok daha fazla artacaktır. Ben de hafif arazi aracı diyorum zaten, off road aracı demiyorum ama hiçbir arazi şartlarına uygun değildir kısmına katılmıyorum, nerelerde denediniz de böyle kesin kesin konuşuyorsunuz anlamadım. Ben daha önce o hafif arazilere binek araçla da gittim, hem yükseklikten dolayı hem de killi toprakta, balçık kıvamında çamurda ve çimen kaplı zeminde gidemiyor. Renault Toros'la özellikle eğim çıkarken rezil olursunuz, tek avantajı hor kullanılmaya müsait bir araç olması. Siz o şehir içi araçlarından hatta 4x2 olan SUV da olabilir, alın gelin, Düzce'de, Bolu'da falan bi karşılaştıralım.

Aracı bu kadar hunharca ezemem ama kısa ve güzel bir video olmuş bence:

Bu da yeni Cx-5 ile ilgili hoş bir video olmuş, pilotaj önemli:

Bu da çimen kaplı eğimli araziden çıkış videosu:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@serkan306 cx5 kötü bir araç değil ama arazi aracı da değil.  attığın videolar offroad test videoları ile bir tutulamaz. tüm videolarda araç hızını almış, hızını kesmeyerek düz çamurlu yolda ilerliyor. zaten araçlar hızını ve belli bir tork'u yakaladıktan sonra durmadığı sürece o çamurda ilerler lastikleri müzaitse. sorun zaten durduktan sonra başlıyor. @Servet hocamın dediği gibi böyle durumlarda anında ısınıyor sistem ve kesiyor gücü. 

neyse dediğim gibi cx5'e kötü araç demiyoruz. onlarca şehir suv'u yanında en konforlu olanlardan biri. ama sadece o kadar.

not: eski aracım mazda cx3 idi. 2 sene kullandım ve doğa fotoğrafçısı olarak onlarca kez arazi yaptım. aracın tam olarak arazi aracı olmadığını net olarak söyleyebilirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, jackjoker :

neyse dediğim gibi cx5'e kötü araç demiyoruz. onlarca şehir suv'u yanında en konforlu olanlardan biri. ama sadece o kadar.

not: eski aracım mazda cx3 idi. 2 sene kullandım ve doğa fotoğrafçısı olarak onlarca kez arazi yaptım. aracın tam olarak arazi aracı olmadığını net olarak söyleyebilirim. 

Biz de Duster kötü araç demiyoruz. Arazide iyi giden SUV'lardan biri ama Duster'la sakın kaza yapayım deme, helva gibi dağılıyor.

Sonuçta o bir Renault, bir Mazda değil :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...