Jump to content

CarMD En Az Arıza Lambası Yakan Motorları Belirledi

Mehmet Özdemir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yapılan araştırma sonucunda arızalanma sıklığı en düşük olduğu belirlenen Toyota otomobilleri, dünyanın en güvenilir araçları sıralamasında lider oldu.

Amerikan araştırma şirketi CarMD, son 22 yıl içerisinde üretilen 5.6 milyon otomobille ilgili verileri analiz ederek, her markanın ürettiği otomobillerin motorlarında meydana gelen arızaların sıklığını belirledi.

Araştırma, Toyota otomobillerinin motorlarında arıza sıklığının en az olduğunu ortaya koydu. Böylelikle Toyota, dünyanın en güvenilir araçları sıralamasında birinci oldu.

Listede Acura ikinci, Hyundai ise üçüncü sıraya yerleşti.

Dördüncü ve beşinci sıradaysa Honda ve Mitsubishi otomobilleri yer aldı.

Ortalamada onarım maliyeti en düşük olan otomobil markasınınsa Mazda olduğu anlaşıldı.

DujcHAKXcAc-uJ7.jpg

Tüm haberi görüntüle

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

42 dakika önce, atabey1 :

onarım maliyetinin düşük olması ülkemiz için geçerli değil sanırım ...

Ülkemiz için böyle istatistiğe yeteri kadar veri sağlayacak ölçüde Mazda satışı bile yok.

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sadece motorla olmamalı, diğer aksamlar da dahil edilmeliydi. Mesela benim eski astrada klima klepesi, kızdırma bujisi ve kapı kilidi arızaları olmuştu. Bence olaya bir bütün halinde bakmak gerekli.

Ayrıca motora sadece arıza olarak bakmamak gerek, yakıt tüketimini de dahil etsek arıza maliyeti& yakıt masrafı analizi de yapmalıyız. İş uzar gider ama nebileyim 🧐

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

‎17‎.‎12‎.‎2018 at 17:47, Leanback :

Ülkemiz için böyle istatistiğe yeteri kadar veri sağlayacak ölçüde Mazda satışı bile yok.

+ Ülkemizde araçlarla ilgili böyle istatistikler yapan kurumlar bile yok.  Bu nedenle bunlari yapan ABD gibi ülkelere bakiyoruz.  Gerçi yapilsa da bunlari okuyan olur mu, onu da bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İyi ki istatistik çalışmalarına motor ışığı yakan kısmına ülkemizde dolaşan arabaları sokmamışlar. Hemen hemen tüm araçların motor ikazı yanıyor çünkü LPG'den ötürü. :D

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
21.12.2018 at 14:34, NoooFearrrr :

Motorlarını bilemem ama toyotanın son dönemdeki modelleri çok çirkin çokk.

Kesinlikle katılıyorum. Zevkler ve renkler tartışılmaz derler ama güncel kasa Corolla'ya para verip satın alanları gerçekten anlayamıyorum. Kesinlikle estetik dışı bir görüntüsü var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...