Jump to content

Sonunda alabildim MX-5 imi :)

Zafzaf
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Güvenli seneler dilerim.  Güle güle kullanin.  Mazda MX-5 birçok otomobil yorumcusu tarafindan kendi sinifinin en basarili araci olarak kabul ediliyor.  Bunlarin bazilarini geçmiste paylasmistik.  Güvenilirligi, sürüs kalitesi, viraj basarisi ilk aklima gelenler.  Ah, bir de onu koyacak bir garajiniz olsa idi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Müthiş bir his olmalı ...Kim geçer adlı youtube kanalında diyordu psikolojik olarak kanıtlanmış mutluluğa faydası açısından.Umarım hep öyle olur..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, vethekim :

güle güle kullanın. tekerine taş değmesin. 

2 saat önce, Mehmet Özdemir :

kış günü dikkatli olmak gerek. hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler. fotoları bekliyoruz.

Teşekkürler arkadaşlar

Bir saat önce, AKayhan :

Güvenli seneler dilerim.  Güle güle kullanin.  Mazda MX-5 birçok otomobil yorumcusu tarafindan kendi sinifinin en basarili araci olarak kabul ediliyor.  Bunlarin bazilarini geçmiste paylasmistik.  Güvenilirligi, sürüs kalitesi, viraj basarisi ilk aklima gelenler.  Ah, bir de onu koyacak bir garajiniz olsa idi...

Teşekkürler.Kaldığım sitede kapalı otoparkım var.Ama ben yine dayanamadım. N11 den tente branda aldım.

https://urun.n11.com/branda/mazda-mx-5-nd-orijinal-aksesuar-tente-brandasi-P238322633

Dışarda bırakmak zorunda kaldığım zaman  ağaç altı, kedi ,kış ufak da olsa bir koruma sağlar diye düşündüm.

54 dakika önce, Sibiryaberberi :

Müthiş bir his olmalı ...Kim geçer adlı youtube kanalında diyordu psikolojik olarak kanıtlanmış mutluluğa faydası açısından.Umarım hep öyle olur..

Teşekkürler.Kullanırken ufak bir gülümseme yaratıyor :)  Ama fazla dışardan bakış alıyorsunuz ona alışamadım.Cam filmi yaptırmayı düşünüyorum. Yan Llumar Atar 20 , ön cam PP 60 şeklinde. Tavsiyeniz varsa llumar garanti kartı veren işini iyi yapan İstanbul Anadolu yakası bildiğiniz bir yer gitmek isterim. Sorum olucak size arka soft top taki plastik cama film yaptırmak  riskli olabilir mi? Filmi yapıştırıp kesiyorlar jiletle oraya zarar verme durumu korkutuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 saat önce, Zafzaf :

En son Ocak 2018 de bir konu açmıştım o günden beri takip ediyordum MX-5 fiyatlarını

12 ay içinde fiyatları nasıl değişti acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 dakika önce, Çağlar Bayur :

12 ay içinde fiyatları nasıl değişti acaba?

Liste fiyatlarında durmadan yükselme oldu.2017 Aralık Softtop powersense 145k liste fiyatı vardı.Şimdi  200+ K fiyat listeleniyor. Liste fiyatlarını dikkate almayalım tabi. Kasım ayında Ötv indirimi olunca tüm bayileri aradım Türkiyedeki Mazda Avrupa dan Softtop ve RTf için 160-170k arası sıfır fiyatlar aldım. Düşük kurdan almışlar,ötv indirimini yansıtınca bu fiyatlara veriyorlardı. Aracımı satılık ilanı koydum. Satılıp kredi çekip almak istiyordum. Hatta Mazda Mersinde 155k soft top design paket 30k %0 faiz kredili fiyatta almıştım. Aracımı satamadım.(Bmw 116d manual 2014 61000km). 100k lara kadar düşmeme rağmen arayan soran yoktu. Takastada 85k verip öldürüyorlardı fiyatı. Bu fiyata vermek istemedim. Aralıkta Mazda Avrupa ve Mazda Mersini aradığımda bu araçların hepsinin satıldığı bilgisini verdiler. Güzel fırsattı kaçırmış oldum. Bu fiyatlara araç bulamadım, ama önemli değildi zaten aracım satılmamıştı hala.

Bu hafta şansıma Renault 2.el bayisinde 2018 Power Sense Napa beyaz SoftTop 1200km  145000 TL  araç ilanını gördüm. Anlatılan hikaye bana borsacı birisiymiş almış aracı fakat eşi hamile olunca bunu verip qashqai almış.  Araştırdım aracı sorgulattım Mazda Merser den 10. ayda satın alınmış. Boya kontrolü yaptım sağına soluna baktım şase, plaka kaza sorgulama sonucu bifrşey çıkmayınca. Aracımı 95k takasa vererek üstüne bir miktar nakit bir miktar %1.29 faiz oranıyla kredi çekerek 145K ya almış oldum. Baya uzun anlattım. Piyasa hakkında herkes bilgi sahibi olmuştur umarım. :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

31 dakika önce, Zafzaf :

Bu hafta şansıma Renault 2.el bayisinde 2018 Power Sense Napa beyaz SoftTop

araba işi şans ve tesadüftür çoğunlukla, güzel örnek olmuş. Ben de arabamı  kuzu çevirmeye giderken 2.el ilandan almıştım  :)

güzeş takip etmişsiniz, güle güle binin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben olsam hiç cam filmi yapmazdim.  Hele hele ön cama film yapmak ileride yasal olmayabilir (ABD'de ön cama film illegaldir).  Arka cama film yerine basit perdelerden uydurmak daha iyi olabilir.  Film zaman geçtikçe soyulma yapabiliyor, bu da can sikici bir durum.  Insanlarin bakmasina da alisirsiniz.  Biraz da araç yeni oldugu için sizi bu bakislar rahatsiz ediyor olabilir.  Ferrari falan kullananlar ne yapsin.  😀

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Zafzaf :

Llumar Atar 20 , ön cam PP 60 şeklinde. Tavsiyeniz varsa llumar garanti kartı veren işini iyi yapan İstanbul Anadolu yakası bildiğiniz bir yer gitmek isterim. 

aracınız hayırlı olsun. güle güle kullanın.  hep çok keyifli derler kullanımı için daha kullanmak nasip olmadı. biz gibi  çocuklu aileler ikinci araç olarak 4 kapı sedanın yanına bir tane de bundan alacak ki keyfi çıksın:)

filme gelince tam olarak bahsettiklerinizden benim araçta var. ön pp60 yanlar ve arka atr 20. çok çok memnunum. hele yazın çok rahat edersiniz. ön camda varlığı hissedilmiyor. muayeneden de geçti.

ankara olsa zaten yetkili bayisi olan yer var ama istanbulu bilemedim.

https://www.instagram.com/llumarcamfilmi/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cam filmini kaplamak için kullanlan ısı tabancasının ucu 400 derece sıcaklıktadır ve döşemeye plastiğe degdiği yeri bozabilir. Ayrıca koyu renk film apaçi görünümü verir. Benim RX-8'e neyse ki hiç cam filmi takılmamış bu yüzden önceki 2 sahibine saygım büyüktür. Fabrika çıkış yeşil bir tonda camlar. Geceleyin en net görüşü sağlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Katil Balina :

aracınız hayırlı olsun. güle güle kullanın.  hep çok keyifli derler kullanımı için daha kullanmak nasip olmadı. biz gibi  çocuklu aileler ikinci araç olarak 4 kapı sedanın yanına bir tane de bundan alacak ki keyfi çıksın:)

filme gelince tam olarak bahsettiklerinizden benim araçta var. ön pp60 yanlar ve arka atr 20. çok çok memnunum. hele yazın çok rahat edersiniz. ön camda varlığı hissedilmiyor. muayeneden de geçti.

ankara olsa zaten yetkili bayisi olan yer var ama istanbulu bilemedim.

https://www.instagram.com/llumarcamfilmi/

Teşekkürler. Istanbulda böyle bir bayi olsa da gitsem.

1 saat önce, SweepeR :

hayırlı uğurlu olsun

bakışlara alışman gerekecek, arabayı beğenmeyen yok gibi :)

benim bildiğim İstanbul da efsane olan www.llumarahmet.com/  var. 

Teşekkürler. Ahmet için güzel geri dönüşler var forumlarda. Ama llumar cam filminin taklitleride çok fazla, kullandığı ürün için llumar garanti kartı verebilen bi yer olsa içim rahat ederdi. Ataşehirde care solution diyolar ama bu tarz firmalar detailingde marka oldukları için normal bir cam filmi için yüksek rakamlar teklif edebiliyorlar, çekiniyorum.

Bir saat önce, tansu87 :

Çok güzel. Maşallah nazar değmesin. Güle güle kullanın. Aile olduğumuz için hayalini bile kuramıyoruz :) 

Teşekkürler

50 dakika önce, Revivo73 :

Cam filmini kaplamak için kullanlan ısı tabancasının ucu 400 derece sıcaklıktadır ve döşemeye plastiğe degdiği yeri bozabilir. Ayrıca koyu renk film apaçi görünümü verir. Benim RX-8'e neyse ki hiç cam filmi takılmamış bu yüzden önceki 2 sahibine saygım büyüktür. Fabrika çıkış yeşil bir tonda camlar. Geceleyin en net görüşü sağlar.

Verdiğiniz bilgiden sonra kumaş tentedeki arka cama düşünmüyorum artık ısı tabancası riskini almak istemiyorum.'Koyu renk film apaçi görünümü verir' hiç bu tarzda düşünmemiştim.Öncelik sağımdaki solumdaki araçlardaki kişilerle göz teması hoşuma gitmiyor.Önceki araçlarımda da film kullanıyordum ,memnundum. Örnek resim buldum fikirlerinizi almak isterim. Bu tarz bir uygulama yeterli olabilir.

camFilm.thumb.jpg.4967ee0918782204e98da959672e41be.jpg

CamFilmArka.thumb.jpg.df00f9e66b0f8dc6006b2d168f3f3dd7.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ön camı karartmak hem yasak, hem geceleri sürüş güvenliğini düşürür, hem de aracı kimin sürdüğü belli olmadığı için genel güvenliğe tehdit.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...