Jump to content

Mazda 3 BL Navimex Multimedya Cihazı Montajı ve İzlenimlerim

Mutlu Tekir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aptoide uygulaması sağolsun, Torque Pro ve widget uygulamasını ücretsiz almayı sağlıyor. Normalde her iki uygulama da ücretli. Ana ekranın altında digital gösterge olarak LTFT, STFT ve motor suyu sıcaklıklarını ekledim. Gayet güzel gösteriyor. Aracı durdurup tekrar başlattığımda da yeni veriler hemen gelmese de, 30sn-1dk ya gözükmeye başlıyor. 

Torque Widgets uygulamasının güzelliği Torque Pro'daki tüm verileri widget olarak ana ekrana ekleyebiliyorsunuz. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

İzlenimlerimi aktarmaya devam edeyim.

Android multimedya ayrı bir telefon gibi. Tablet diye geçiyor zaten özelliklerinde de. Navigasyon onda, sd kartla müziklerini takıyorsun sd kart yuvasına. Ordan dinliyorum. İstersem 2. sd kart yuvası var, oraya da film atıyorum. Geri görüş kamerasını ordan görüyorum otomatik. Şimdi sağ ön kamera bağlamayı planlıyorum. Onu da oraya bağlayacağım. Torque ile istediğim verileri de ekranda görebiliyorum. Telefonunla işin kalmıyor. Bir tek aramalar vs. Onda da bluetooth ile bağlıysa zaten otomatik olarak yanıtlayabiliyorsun. İstersen telefonunu bluetoothla bağlayıp müziklerini dinleyip direksiyon tuşlarından da kontrol edebiliyorsun. Daha nolsun? Denedim mirrorlink yapıp google maps i açmayı. Hiç sarmadı. Multimedyanın kendi uygulamasını kullanmak tamamen ayrı olması daha mantıklı. Ses kalitesi beni tatmin ediyor. Orjinalde bir tık daha iyi gibi geldi bana.

4gb ram android 8 olunca takılma sıfır.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Arac kameralarinda olan bir sorun var. Kontak acildiginda kameraya elektrik gidiyor ve kamera acilmaya basliyor. Marsa basildiginda elektrik kesiliyor ve cihaz acilmiyor.

Bu ekranlarda da benzer bir problem var mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, Lupara :

Arac kameralarinda olan bir sorun var. Kontak acildiginda kameraya elektrik gidiyor ve kamera acilmaya basliyor. Marsa basildiginda elektrik kesiliyor ve cihaz acilmiyor.

Bu ekranlarda da benzer bir problem var mi?

İçinde batarya gibi birşey var sanırım, 3-4 saniyeye kadar tutuyor enerjiyi.

Marş sırasında kapanma gibi problem hiç yaşamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

Benim aracımda Navimex 9945 hd modeli var.

Değişiklik olsun diye car launcher agama kurdum. Ama kontağı açınca müziği otomatik başlatamadım. Başka launcherlar da kurdum. Aynı durum oldu.  Bir yolunu bilen var mı?

Ekleme: SD kart yuvası da görünmüyor. Arkada mı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Lupara :

Benim aracımda Navimex 9945 hd modeli var.

Değişiklik olsun diye car launcher agama kurdum. Ama kontağı açınca müziği otomatik başlatamadım. Başka launcherlar da kurdum. Aynı durum oldu.  Bir yolunu bilen var mı?

Ekleme: SD kart yuvası da görünmüyor. Arkada mı acaba?

O modeli bilemeyeceğim ama benim araçtakinde müzik çalarken aracı durdurduğum zaman, çalıştırdığımda da devam ediyordu. Ya da videoda iken durdurursam ondan devam ediyordu.

MicroSd kart yuvası da  tuşların altındaki kapak çıkarılarak ulaşılabiliyordu. Sağda normal kullanımlar için, solda ise gps için yuva vardı. Fakat gps yuvası da normal olarak kullanılabilip ulaşılabiliyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

27.10.2019 at 17:21, Mutlu Tekir :

O modeli bilemeyeceğim ama benim araçtakinde müzik çalarken aracı durdurduğum zaman, çalıştırdığımda da devam ediyordu. Ya da videoda iken durdurursam ondan devam ediyordu.

MicroSd kart yuvası da  tuşların altındaki kapak çıkarılarak ulaşılabiliyordu. Sağda normal kullanımlar için, solda ise gps için yuva vardı. Fakat gps yuvası da normal olarak kullanılabilip ulaşılabiliyordu.

Cevap icin tesekkurler. Standart yazilimla sizin dediginiz gibi. Sikinti yok. 

Baska bir launcher kurdum. O launcher saglikli calismadi.

Micro sd kapakli demek. Bir deneyeyim.

Ekleme: Evet micro sd kapaklıymış. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Lupara :

Cevap icin tesekkurler. Standart yazilimla sizin dediginiz gibi. Sikinti yok. 

Baska bir launcher kurdum. O launcher saglikli calismadi.

Micro sd kapakli demek. Bir deneyeyim. 

Abi sen aldın mı 2 nesıl bi ara bakıyordun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, ozgur35 :

Abi sen aldın mı 2 nesıl bi ara bakıyordun

Evet. 2005 i sattim ertesi gun bir tane BL kasa aldim. Ben tez canli insanimdir. Oyle 2 gun filan bekleyemem :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Lupara :

Evet. 2005 i sattim ertesi gun bir tane BL kasa aldim. Ben tez canli insanimdir. Oyle 2 gun filan bekleyemem :) 

Hayırlısı olsun abı Sıyah renk bakıyordun onu mu aldın manuel lpg liydı galıba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, ozgur35 :

Hayırlısı olsun abı Sıyah renk bakıyordun onu mu aldın manuel lpg liydı galıba

Teşekkürler. Aslında hb kasa almak istiyordum ama etrafta hb ilan yoktu.Yakınlarda beyaz sedan impresive bir araç vardı. Onu aldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra ...
7 dakika önce, Lupara :

Arkadaslar son zamanlarda bluetooth baglantili telefon gorusmelerinde, ses kesik kesik geliyor ve gidiyor. Acaba neden olabilir?

Bende böyle problem hiç yaşamadım. Bluetooth u engelleyebilecek bir enterferans olabilir mi? Ya da multimedyada arka planda çalışan ağır birşeyler olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, Mutlu Tekir :

Bende böyle problem hiç yaşamadım. Bluetooth u engelleyebilecek bir enterferans olabilir mi? Ya da multimedyada arka planda çalışan ağır birşeyler olabilir mi?

Sinyali engelleyebilecek şey ne olabilir ki? Sanki sinyalle ilgili bir sorun. Gerçi tel tebimdeyken de, bardaklıktayken de aynı şey oluyor. 

Arka planda sd karttan normal mp3 şarkılar çalıyor. Ama acaba arkaplanda açılıp da kapatılmayan uygulama var mı emin olamadım. Onları sonlandırmayı bir deneyeyim.

Sonradan aklıma geldi, acaba araba dururken veya hareket halindeyken bir fark var mı, onu da deneyeyim.

Ekleme: Araba park halinde iken denedim, sıkıntı olmadı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 saat önce, Lupara :

Sinyali engelleyebilecek şey ne olabilir ki? Sanki sinyalle ilgili bir sorun. Gerçi tel tebimdeyken de, bardaklıktayken de aynı şey oluyor. 

Arka planda sd karttan normal mp3 şarkılar çalıyor. Ama acaba arkaplanda açılıp da kapatılmayan uygulama var mı emin olamadım. Onları sonlandırmayı bir deneyeyim.

Sonradan aklıma geldi, acaba araba dururken veya hareket halindeyken bir fark var mı, onu da deneyeyim.

Ekleme: Araba park halinde iken denedim, sıkıntı olmadı. 

Araba dururken hiç ses kesikliği olmadı. Hareket halinde iken de bazen oldu bazen olmadı. Galiba hatla ilgili şebeke problemi. Çünkü çekim de biraz zayıf.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, Lupara :

Araba dururken hiç ses kesikliği olmadı. Hareket halinde iken de bazen oldu bazen olmadı. Galiba hatla ilgili şebeke problemi. Çünkü çekim de biraz zayıf.

Eğer 4g ise hareket halinde hız yavaşlayabilir. 3g ile dene bir de abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...