Jump to content

Rölanti Dalgalanması

Hasan Kurt
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar

Dün Bursa dan mazda 323 aldım 94 model çok fazla incelemedim sonuçta 25 yaşında araç, izmit e zor geldim aşırı rölanti dalgalanması var, ibre fır fır aşağı yukarı oynuyor,

buna bağlı çekişten düşüyor araç benzin de de aynı sorun var, bu sorun aşılabilir mi, izmit te tavsiye edeceğiniz usta var mı.?

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, HASAN KURT :

Merhaba Arkadaşlar

Dün Bursa dan mazda 323 aldım 94 model çok fazla incelemedim sonuçta 25 yaşında araç, izmit e zor geldim aşırı rölanti dalgalanması var, ibre fır fır aşağı yukarı oynuyor,

buna bağlı çekişten düşüyor araç benzin de de aynı sorun var, bu sorun aşılabilir mi, izmit te tavsiye edeceğiniz usta var mı.?

Teşekkür ederim.

Muhtemelen arabaya hava girişi düzensiz. Aracınız karbüratörlü mü enjeksiyonlu mu?

İzmitte benim bildiğim japon oto vecdi usta var. Başka usta varsa onu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Atesleme kisminda problem gozukuyor. Cok maliyetli birsey degil. %90 Atesleme modulu veya atesleme bobini. Bunlarin haricinde buji ve ya kablolarindan yapabilir. Her iki yakitta da yapiyorsa karburatorden degildir. Arizadan emin olmadan parca degistirtmeyin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben böyle kritik sorunlarda yetkili Mazda servisini de atlamamanizi öneririm.  Izmit'de HALDIZ isminde bir Mazda servisi var.  Telefonu (262) 349 66 58 olarak veriliyor.  En azindan telefonla servisi arayarak bir danisabilirsiniz.  Yetkili servislerden çekinmeye gerek yoktur.  Onlar bir islem yapmadan önce mutlaka size tahmini bir rakam verirler.  Üçüncü sinif servisler genellikle bu basamagi atlarlar.  Ayrica, 3. sinif servislerin uzmanlik seviyesi de sorgulanabilir bir konudur.  Ben geçmiste her ikisini de denedim, bu nedenle size aktariyorum.  Etik ve dürüst olmak bence bir serviste aranacak unsurlarin en önemlisidir.  Bu degerlere sahip olmadan çalisan çok servis var sanayii sitelerinde.  Ben iyi biliyorum.  Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12.01.2019 at 15:50, HASAN KURT :

Merhaba Arkadaşlar

Teşekkür ederim.

Öncelikle aracınız hayırlı olsun bahsettiğiniz dalgalanma sadece rölantidemi var yoksa yolda giderken kesip bırakıyormu ??? 

Araş stop etmiyorsa ateşleme modülünden değildir onu eledik ateşleme elemanları(buji kabloları, distribütör kapağı,tevzi makarası) orjinalmi bir bilginiz varmı.???

Rölantide dalgalanmanın en belirgin sebeplerinden biri ateşleme bobinidir modül sorunu gibi stop etmez ama arabada düzenli ateşleme yapmaz diğer elemanlardanda olabilir ama bakmak gerekir. Araç havada alıyor olabilir hava filtresinin tüm aksamı tamammı yani hava girirşi sadece öndeki ağız ksımından mı yoksa bir kaç yerden varmı ??? Yani aracın hava filtresi fotodaki gibimi ???

motor.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Arkadaşlar izmit yarımca oto sanayinde gülence otoya gittim, aracın al takım da bir iki parça değiştirdim, araç çalışıyor, yığılma yapıyordu, usta düzeltti, şu anda gayet iyi, lakin rolanti dalgalanması çözülmedi, ateşleme bobininde diye bilgi verdi.

tofaş bobin takmışlar dedi, tofaş bobin bizim araçları çalıştırır mı, ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Duruma bakılırsa çalıştırmış ama bobinin yeterli ateşlemeyi yapıp yapmadığı asıl sorgulamamız gereken konu o yüzden bulabilirsen bizim arabanın bobinini tak birde yukarıda ifade ettiğim noktalara dikkat et.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...