Jump to content

internetten lastik satın almak

tansu87
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar bugün şöyle bir şey oldu. Mahmutbey göztepe’de michelin ana bayisi var. Hlm michelin. Bugün girdim fiyat sordum. Yaz lastiği Primacy 3 205/55/16-91v için bana 600 lira fiyat verdi. Bunun primacy 4 olanı 750 dedi. Yarım saat oturup konuştuk. İnternetteki fiyatlar primacy 4 için 400-450 lira civarı. 

Adam aldığı toptan fiyatları falan gösterdi. Lastik park sitesinden fiyat gösterdi. Ve internetten aldığın lastiğin defolu olup olmadığını sen anlayabilir misin? Senin göremediğin sorunlar varsa? Dedi. Lastikler depolanırlen zarar görebiliyor. Ben ana bayiyim. İndirimli aldığım fiyatlar ve satışlar bunlar. Bunların altına satma imkanım sıfır. Hele o 400-450 fiyatları imkansız dedi. 

Kafam karıştı. İnternetten lastik almak gerçekten sıkıntı mı? Ana bayide fiyat bu kadar yüksek olur mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim çevremde internetten lastik alıp da sorun yaşayan olmadı. Ben de alacaktım ama buradaki lastikçiler aynı zamanda lastik de satıyor, rot balans da yapıyor. Ben de buradaki lastikçilerde değiştirmeye utandığımdan alamıyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Lupara :

Benim çevremde internetten lastik alıp da sorun yaşayan olmadı. Ben de alacaktım ama buradaki lastikçiler aynı zamanda lastik de satıyor, rot balans da yapıyor. Ben de buradaki lastikçilerde değiştirmeye utandığımdan alamıyorum :)

Ama fiyat ciddi farklı. Biri primacy 4 bayide 750 nette 400-450. 4 ile çarparsak 1200 fark var. Bu fiyata 5 kere taktırılıp rot balans yaptırılır :)

bu arada baktığım lastikler şunlar. Malum arka süspansiyonlar da sert. 

Michelin primacy 3-4

Continental premium contact 5

Nokian line

Pirelli p7 blue

Hankook ventus prime 3

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnternette lastiği satan kişi üretim yılı belirtmiş mi? 1-2 sene önce üretilmiş lastikler çok ucuza bulunuyor online sitelerde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

41 dakika önce, tansu87 :

Ama fiyat ciddi farklı. Biri primacy 4 bayide 750 nette 400-450. 4 ile çarparsak 1200 fark var. Bu fiyata 5 kere taktırılıp rot balans yaptırılır :)

bu arada baktığım lastikler şunlar. Malum arka süspansiyonlar da sert. 

Michelin primacy 3-4

Continental premium contact 5

Nokian line

Pirelli p7 blue

Hankook ventus prime 3

Doğru diyorsunuz.

Contiyi listeden silin bence. Ne yol tutuşunu ne konforunu beğenmedim. Daha 5bin km yapmışken değişitirdim. Pirelli 100 yıl geçse de erimeyen dişleriyle ünlü. Çünkü lastik dökme demirden :) Bu modeli bilmiyorum ama konfor filan olmaz herhalde.

Hankook hakkında fikrim yok. Nokian kış lastikleri çok iyi. Ama line nasıldır bilmiyorum.

Lastiğe çok para vereceksem michelin, az para vereceksem petlas tercih ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Internetten lastik  almak derken ; hangi siteden? link nedir?

Bu arada kimse Good Year dan bahsetmemiş ; o da iyidir (benim lastikler yıllardır GY ve sorun yok)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, Lupara :

Doğru diyorsunuz.

Contiyi listeden silin bence. Ne yol tutuşunu ne konforunu beğenmedim. Daha 5bin km yapmışken değişitirdim. Pirelli 100 yıl geçse de erimeyen dişleriyle ünlü. Çünkü lastik dökme demirden :) Bu modeli bilmiyorum ama konfor filan olmaz herhalde.

Hankook hakkında fikrim yok. Nokian kış lastikleri çok iyi. Ama line nasıldır bilmiyorum.

Lastiğe çok para vereceksem michelin, az para vereceksem petlas tercih ederim.

Getz vardı bende. Conti premium contack 5 vardı. Şu an mazda da michelin primacy 3 var. Valla getz de daha az teker sesi çıkıyordu. Kötü de performansı yoktu bence. 

Benim için önemli olan ıslak zemin ve uzun ömür. Bunların yanında da olursa ses. 

4 dakika önce, Revivo73 :

Bu arada kimse Good Year dan bahsetmemiş ; o da iyidir (benim lastikler yıllardır GY ve sorun yok)

N11’de iyi yorum puan alan satıcılar. Gy de bakacam. Mutlu uyardı

6 dakika önce, Revivo73 :

Ses konusu nasıl?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Lupara    Internetten alışveriş gittikçe gelişiyor. Fakat kargo konusu da var. Geçenlerde kardeşim Trendyol veya benzeri siteden aldığı bayan ayakkabısını iade için bana verdi Aras Kargo'da 34TL kargo bedeli çıkardılar! Oraya 4 lastik götürseydim ne çıkarırlardı kim bili. Maliyetler cok arttı, unutmayalım 10.Ağustos.2018'de ağır bir kriz yaşadık ve etkileri gözüküyor.

Geçenlerde bir arkadaşım Bursa İzmir yolundaki Bridgestone lastik bayinde 4 kışlık lastiğini taktırmaya gitmiş. Girişte "takma işlemi ne kadar " diye sormuş içeri geçin bir çay için içerde bakarız gibisinden cvp verip kaç TL old söylememişler. Arkadaş kıllanmış fakat yine de lastikleri değiştirtmiş. Değişim ücreti 120TL + içtiği çay bedelini de almışlar!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Revivo73 :

@Lupara    Internetten alışveriş gittikçe gelişiyor. Fakat kargo konusu da var. Geçenlerde kardeşim Trendyol veya benzeri siteden aldığı bayan ayakkabısını iade için bana verdi Aras Kargo'da 34TL kargo bedeli çıkardılar! Oraya 4 lastik götürseydim ne çıkarırlardı kim bili. Maliyetler cok arttı, unutmayalım 10.Ağustos.2018'de ağır bir kriz yaşadık ve etkileri gözüküyor.

Geçenlerde bir arkadaşım Bursa İzmir yolundaki Bridgestone lastik bayinde 4 kışlık lastiğini taktırmaya gitmiş. Girişte "takma işlemi ne kadar " diye sormuş içeri geçin bir çay için içerde bakarız gibisinden cvp verip kaç TL old söylememişler. Arkadaş kıllanmış fakat yine de lastikleri değiştirtmiş. Değişim ücreti 120TL + içtiği çay bedelini de almışlar!

Trendyol, n11, hepsiburada geri iade talebinde bulununca bir gönderi kodu veriyor. Bunu kargo esnasında bildirince bedavaya gönderiliyor. Maalesef bireysel gönderilerde ücretler çok fahiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Mutlu Tekir :

Trendyol, n11, hepsiburada geri iade talebinde bulununca bir gönderi kodu veriyor. Bunu kargo esnasında bildirince bedavaya gönderiliyor. Maalesef bireysel gönderilerde ücretler çok fahiş.

Ürün satıcısının Aras Kargo ile anlaşması var fakat götürdüğüm Bursa Merkez Aras Kargo şubesi "Satıcının Nişantaşı Aras ile anlaşması var fakat bizde yok" diyerek 150TL'lik ayakkabı için 34TL kargo ücreti talep etti. Ki kargo Bursa 'dan İstanbul'a gidecek ve ufak ve hafif bir kutu. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, Revivo73 :

Ürün satıcısının Aras Kargo ile anlaşması var fakat götürdüğüm Bursa Merkez Aras Kargo şubesi "Satıcının Nişantaşı Aras ile anlaşması var fakat bizde yok" diyerek 150TL'lik ayakkabı için 34TL kargo ücreti talep etti. Ki kargo Bursa 'dan İstanbul'a gidecek ve ufak ve hafif bir kutu. 

Bence şikayet edin Bursa şubesini Genel Merkeze.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Mutlu Tekir :

Bence şikayet edin Bursa şubesini Genel Merkeze.

PTT kargo veya başka sekilde gönderirim diye düşünerek ayrıldım oradan. Bir de Türkiye'de "kimi kime şikayet edeceksin" sorunu da var :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öyle bir şey yok yaa. İade talebi oluşturunca kargo numara veriyor. O numaradan her yerden bedava geri gönderebilirsiniz. O şube sahtekarlık yapmış resmen

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@tansu87   kargo görevlisi "sistemde anlaşma gözükmüyor" dediği için cok fazla birşey yapamadım. Aras kargo'dan cıktım ve paketi kardeşime geri verdim ve satıcının ödeyeceği şekilde başka bir kargodan gönderdi, sorun halloldu. Fakat ufak bir kutu için 34TL yankısı kulağımda hala :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sizce? Good year önde gözüküyor. N11’de güvenli yüksek puanlı satıcılardan en düşük fiyat aldım 

- Continental premium contact 5  almanya 2018 üretimi - 1650₺

- michelin primacy 4 - 2018 almanya üretim 1690₺

-Nokian line 2018 üretim - 1285₺

-Pirelli p7 blue üretim 2017 üretim - 1745₺

-Hankook ventus prime 3 - 2018 üretim 1255₺

-Good Year efficient grip performance - 2018 almanya üretim yol yardım hediye - 1265₺

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, tansu87 :

Arkadaşlar bugün şöyle bir şey oldu. Mahmutbey göztepe’de michelin ana bayisi var. Hlm michelin. Bugün girdim fiyat sordum. Yaz lastiği Primacy 3 205/55/16-91v için bana 600 lira fiyat verdi. Bunun primacy 4 olanı 750 dedi. Yarım saat oturup konuştuk. İnternetteki fiyatlar primacy 4 için 400-450 lira civarı. 

Adam aldığı toptan fiyatları falan gösterdi. Lastik park sitesinden fiyat gösterdi. Ve internetten aldığın lastiğin defolu olup olmadığını sen anlayabilir misin? Senin göremediğin sorunlar varsa? Dedi. Lastikler depolanırlen zarar görebiliyor. Ben ana bayiyim. İndirimli aldığım fiyatlar ve satışlar bunlar. Bunların altına satma imkanım sıfır. Hele o 400-450 fiyatları imkansız dedi. 

Kafam karıştı. İnternetten lastik almak gerçekten sıkıntı mı? Ana bayide fiyat bu kadar yüksek olur mu?

yok ya ben n11 den aldım goodyear effıcıent grıp  perf. 4 oluklu 2018  kıtap gıbı geldı lastıkler

2015 uretımıydı eskıler hala diş vardı eskimiyo lastik.  Goody. guzel ıslak zemın tutus efso, ama primacy 4 daha konforlu kullandım arkadasın m3 de

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

54 dakika önce, ozgur35 :

yok ya ben n11 den aldım goodyear effıcıent grıp  perf. 4 oluklu 2018  kıtap gıbı geldı lastıkler

2015 uretımıydı eskıler hala diş vardı eskimiyo lastik.  Goody. guzel ıslak zemın tutus efso, ama primacy 4 daha konforlu kullandım arkadasın m3 de

Primacy 3 var benimkinde şu an. Yol sesi olayı çok fena. Yol tutuş iyi bence. Konfor anlamında arka taraf biraz hoplatıyor ama aracın yayları da sert zaten. Herkes bir şey diyor. Ne alacağımı şaşırdım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...