Jump to content

Devir düşmesi ve rölanti sorunu (Mazda 323f LANTİS)

Osmann
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Benin aracım 97model Mazda LANTİS otomatik Benzin&LPG 1.8motor.

Durakladığım zamanlarda rölanti düşmesi ve sıklıkla da stop ediyor. Bunu özellikle motor ısındığında yapıyor. LPG ciye gösterdim format falan attı LPG sisteminde bir sıkıntı yok dedi. Zaten benzinde de aynısını yapıyor.Bujileri kontrol ettirtim sıkıntı yok. Ancak sorun çözülmedi yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motor hava yakıt karışımını ayarlayamıyor. Hava alma da bunun sebeplerinden biridir. Önce hava alıyor mu bakılmalı sonrası biraz ayrıntı. Hava alıyor mu kontrol edin buradan haberleşelim. Kolay gelsin. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, zoptrik :

Motor hava yakıt karışımını ayarlayamıyor. Hava alma da bunun sebeplerinden biridir. Önce hava alıyor mu bakılmalı sonrası biraz ayrıntı. Hava alıyor mu kontrol edin buradan haberleşelim. Kolay gelsin. 

Teşekkür ederim. Sağolun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha önce bir arakadaşımın yaşadığı soruna çok benziyor hava akışmetre denen bir elektronik parça var hava filtresinin üstünde  o parça sorun çıkarıyordu denemek için hava akışmetrenin soketini çıkar bakalım bir düzelme olacakmı. ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, NoooFearrrr :

Daha önce bir arakadaşımın yaşadığı soruna çok benziyor hava akışmetre denen bir elektronik parça var hava filtresinin üstünde  o parça sorun çıkarıyordu denemek için hava akışmetrenin soketini çıkar bakalım bir düzelme olacakmı. ???

Teşekkür ederim bugün yeni bir Mazda ustasına göstericem. Bunların hepsini de söylicem umarım düzelir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ustaya gösterdim. Emme manifoldunun ordan motor hava alıyor dedi. Yaptırıcam ne masraf çıkacağını bilmiyorum. İlgilenenlere teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Osmann :

Ankara'da bildiğiniz Mazda ustalarını söyleyebilirmisiniz

Rem oto var çok başarılı oldugunu söylüyorlar ben bizzat servise gitmedim ancak Allah razı olsun telefonla 2 kere arıza yüzünden aradım yardımcı oldu ve nokta atışı yaptı. Bir iki tane yetkili servis hariç diğer mazda yetkili servislerinden daha yetkili orası kesin 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, Mazda41 :

Rem oto var çok başarılı oldugunu söylüyorlar ben bizzat servise gitmedim ancak Allah razı olsun telefonla 2 kere arıza yüzünden aradım yardımcı oldu ve nokta atışı yaptı. Bir iki tane yetkili servis hariç diğer mazda yetkili servislerinden daha yetkili orası kesin 

Eyvallah da ben bugün oraya gittim arızayı buldular fakat çok yoğun olduklarını söylediler o yüzden başka bakıyorum.  Yine de öneri için çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Osmann :

Eyvallah da ben bugün oraya gittim arızayı buldular fakat çok yoğun olduklarını söylediler o yüzden başka bakıyorum.  Yine de öneri için çok teşekkür ederim.

Rica ederim araba çok acil değilse iyi bir araştırma yapmanızı öneririm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar sorun düzeldi. Şöyle ki motor emme manifoldu contasından hava alıyormuş. (Yenisiyle değişildi.) , bujilerin kablolarının birinde sıkıntı varmış. (Yenisiyle değişildi.) Ayrıca frenle ilgili bir parçada değildi. Toplam masraf 600₺. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...