Jump to content

Mazda 2 Airbag Işığı Yandı

jamesjay
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar selamlar, 2 gün önce aracı çalıştırdıktan sonra airbag ışığı yandı. Kontağı çevirince  bir süre yanıp sönüyor sonra yanık kalıyor. Forumdaki konuları da okudum potansiyel sorunlardan en göze çarpanı koltuk altı kablo ve soketlerdi. Benim araçta da onları kontrol ettim; sürücü koltuğu altında bir kablo ve soket var onu  söküp taktım anladım ki o emniyet kemeri soketiymiş. Yolcu koltuğu altında ise dvd playerların kabloları var sadece. Başka birşey yok. Bluetooth obd cihazı ile kontrol ettiğimde hata göremiyorum, yarın fırsat bulursam bir ustaya kapsamlı bir cihazla kontrol ettireceğim. Fikri ve önerisi olan var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

belki emniyet kemeri soketiyle ilişkilidir airbag yazılımı. oksitlenmiş olabileceğini düşünerek, soketi iyice bir temizlemenizi öneririm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Airbag'i devre dışı bırakmak için anahtar sokulan yere anahtarınızı takıp bir kaç kere çevirip tekrar açık konumuna getirin bozuk yollarda benim de başıma geldi durup dediğimi yaptım düzeldi. Denemesi bedava :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Mehmet Özdemir :

belki emniyet kemeri soketiyle ilişkilidir airbag yazılımı. oksitlenmiş olabileceğini düşünerek, soketi iyice bir temizlemenizi öneririm

O soketi soktugumde emniyet kemer isigi sonuyor sadece. Icini soyle bir ufledim, oksitlenme de gorunmuyor. 

2 saat önce, doganayomer :

Airbag'i devre dışı bırakmak için anahtar sokulan yere anahtarınızı takıp bir kaç kere çevirip tekrar açık konumuna getirin bozuk yollarda benim de başıma geldi durup dediğimi yaptım düzeldi. Denemesi bedava :)

Anahtar sokulan yer dediginiz kontak mi? Bir bakayim ona da..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arıza tespit cihazına sokun ve sorunun temelini anlamaya çalışın. Direksiyon göbeğindeki airbag sistemindede olabilir, bir başka sebep araç yıkama temizleme esnasında soketler zarar görebiliyor. Ayrıca Emniyet kemeri aktif gergi sistemi bağlantılarında da sorun olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 saat önce, jamesjay :

O soketi soktugumde emniyet kemer isigi sonuyor sadece. Icini soyle bir ufledim, oksitlenme de gorunmuyor. 

Anahtar sokulan yer dediginiz kontak mi? Bir bakayim ona da..

dediğim yer fotoğraftaki turuncumsu yazının olduğu yer

Airbag_Cut_Off_Switch_large.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, doganayomer :

dediğim yer fotoğraftaki turuncumsu yazının olduğu yer

Airbag_Cut_Off_Switch_large.jpg

Hmm evet. Ancak bende boyle bir bolum yok aracta. 

13 saat önce, Renegade :

Arıza tespit cihazına sokun ve sorunun temelini anlamaya çalışın. Direksiyon göbeğindeki airbag sistemindede olabilir, bir başka sebep araç yıkama temizleme esnasında soketler zarar görebiliyor. Ayrıca Emniyet kemeri aktif gergi sistemi bağlantılarında da sorun olabilir.

Gün icinde ustaya ugrayip cihaza baglatacagim aksilik olmazsa. Bilgilendirecegim sizi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
2 saat önce, mustafa gökmen :

Merhaba jamesjay ,airbag ışığı söndü mü?Problem neymiş bilgi verirseniz sevinirim.

Selamlar Mustafa Bey, anlayabileceğini düşündüğüm ustam Amerika'ya temelli olarak taşınmış :) KKTC'de doğru dürüst anlayan adam bulmak biraz zorcadır. Ben de yoğunluğumdan ötürü henüz diğer ustaları gezmeye fırsat bulamadım. Tahminim direksiyon içi airbag sargısı... Bilgilendirme yapacağım muhakkak konu hakkında. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...