Jump to content

2. Nesil Mazda 3 Şanzıman ve Fren Hidrolik Yağı Seviyeleri

abcsefa
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar.

Mazda 3 Bl Kasa Şanzıman ve Fren Hidrolik Yağları aracımda min ve max seviyenin ortasında bir yerde duruyor. Mevcut seviyenin üzerine ilave yağ eklemeli miyim?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fren hidroliği 2 yılı geçmiş ise, şanzıman yağı hiç değişmemiş ise değiştirmeniz gerekmekte. Şanz. filtre de var. Fren hid için 1 litre, şanzıman için 4 lt yağ almalısınız. Şanz. yağının hepsini değiştiren yer bulursanız 8 litre şanz. yağı alın. (Resmi bir uygulama değildir) 

Değişimler yapılı ise sadece fren hidroliğine çizgiye kadar ekleme yapın. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Değişim durumunu bilmiyorum aracın ilk sahibi değilim. Birde aracım manuel bu durumda da dediğiniz şeyler geçerli mi? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, abcsefa :

Değişim durumunu bilmiyorum aracın ilk sahibi değilim. Birde aracım manuel bu durumda da dediğiniz şeyler geçerli mi? 

Fren için geçerli. Düz şanzıman yağı hangi şartlarda değişiyor forumda arayarak bulabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

peki direksiyon hidrolik yağı demeliydim şanzıman yağı yanlış olmuş. direksiyon hidrolik yağı için durum nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

42 dakika önce, abcsefa :

fren hidrolik yağı dot-3 mü kullanılmalı?

3 veya 4. Tercihen 4

Bir saat önce, abcsefa :

peki direksiyon hidrolik yağı demeliydim şanzıman yağı yanlış olmuş. direksiyon hidrolik yağı için durum nedir?

Kitapçıkta direksiyon hidroliği değişimi yazmıyor. Her bakımda kontrol yazılmış. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
33 dakika önce, abcsefa :

fren ve direksiyon hidrolik yağları için kaç litre almalıyım?

Fren 1 lt. Direksiyon da 1 lt diye hatırlıyorum. Direksiyon dexron3 ya da m-v, fren dot4.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

29 dakika önce, abcsefa :

Direksiyon hidroliği için değişmez eklenir deniliyor. Değiştirmemiz bir sıkıntı oluşturur mu 

O bölge karışık. Her yeri yağ yapmaktan korktum. Ben de niyetlendim ama vazgeçtim. 1. Nesil daha kolay sanırım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

38 dakika önce, abcsefa :

Direksiyon hidroliği için değişmez eklenir deniliyor. Değiştirmemiz bir sıkıntı oluşturur mu 

Değişir. Ustalara göre hiçbir yağ değişmez, eksildikçe eklenir. O neden eksilir sorusuna da cevap bulamazlar ama. 2 defa değiştim, direksiyon hafifliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

33 dakika önce, Mutlu Tekir :

Değişir. Ustalara göre hiçbir yağ değişmez, eksildikçe eklenir. O neden eksilir sorusuna da cevap bulamazlar ama. 2 defa değiştim, direksiyon hafifliyor.

değişiklik sonrası herhangi bir sıkıntı yahut şikayetiniz olmadı değil mi 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

27 dakika önce, Mutlu Tekir :

Yağ değişti diye niye olsun? :)

Ne bileyim. insan hiç değiştirmeyince ne olur bilemiyor, bir bilene soruyor işte :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
3 saat önce, abcsefa :

CAstrol dex 3 aynısını aldım Lakın degıscek adam yok pıyasada bence bosuna masraf yapma Yetkılı servıs bıle gerek yok dıo :D Zaten kullanım kıtpcıgında degısım yazmıyo kontrol kontrol kontrol K K K K K yazıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...