Jump to content

2. Nesil Mazda 3 Şanzıman ve Fren Hidrolik Yağı Seviyeleri

abcsefa
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

ben mevcut yağın üstüne ekleme yapmak için almayı düşünüyorum. yağ, max yazan seviyenin 1-2 parmak altında

tabi bu durum normal olabilir. minimum seviyenin üstünde duruyor yağ seviyesi neticede.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, abcsefa :

ben mevcut yağın üstüne ekleme yapmak için almayı düşünüyorum. yağ, max yazan seviyenin 1-2 parmak altında

tabi bu durum normal olabilir. minimum seviyenin üstünde duruyor yağ seviyesi neticede.

Kitapcıkta zaten eksılme varsa ekleme yapın yazıyor.

DSC05461.JPG

DSC05462.JPG

DSC05463.JPG

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Direksiyon yağı ve şanzıman yağı, Mobil 1 Synthetic ATF, Motul Multi ATF, Eneos Eco ATF, Liqui Moly Top Tec ATF 1200.

Şanzıman yağında tavsiyem Liqui Moly. ATF Additive katkısından fayda gördüğüm için, katkı kullanmayıp direk Liqui Moly'nin kendisini kullandım. Mobil'e göre çok daha iyi. Eneos için vuruntuya sebep olduğunu yazanlar mevcut.

Fren Hidroliği, Mobil, Eneos, Motul, Liqui Moly Dot4 herhangi bir yağı.

Motor soğutma suyu Eneos Long Life Kırmızı antifrizi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, abcsefa :

Sana nacizane tavsiyem, çok sayıda aracın spesifikasyonlarını karşılayan ürünleri bir kez daha düşünmen.

Özellikle Mobil'in ATF'sinden kesinlikle uzak dur. Tecrübe ettiğim için söylüyorum. Son dönem şanzıman sogukkenki geçişler berbatti ve çok çabuk isiniyordu. Diğerlerini bilmem, kullanmadım, kullanmayı da düşünmüyorum. Sebebini resimlerde görebilirsin.

Yaklaşık 6 aydır, Eneos Eco atf kullanıyorum. Müsait bir ara solenoidleri temizleyecegim, ve tekrar Eneos. 

Bu vakitten sonra Eneos'dan başka (çok sayıda markanın spesifikasyonunu karşılayan) bir sıvı kullanacak olsam o da Valvoline olurdu. Yurt dışında çok iyi yorumlar var. Sıvının özellikle 100 k üzeri otm. şanzımanlar için formüle edildiği iddiası var.

174 k devirmiş, şanzimanimda bir sıkıntı olmadığı için, şu an benden ırak.

IMG-20190404-WA0011.jpg

IMG-20190404-WA0012.jpg

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracım manuel vites. Ayrıca bu resmini attığınız ürünü direksiyon hidrolik yağı olarak kullanmayı düşünüyorum. Tavsiyeniz için teşekkürler 

Manuel vites için şanzıman yağı önerisi olan var mı? Anladığım kadarıyla değer bakımından otomatik şanzıman yağından ayrışıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Manuelle ilgili, 5 ileri vites olduğu hariç başka bir bilgim olmadığı için fikrim de yok.

Eneos, direksiyon hidroliği için de tatlı olur. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22 dakika önce, abcsefa :

Aracım manuel vites. Ayrıca bu resmini attığınız ürünü direksiyon hidrolik yağı olarak kullanmayı düşünüyorum. Tavsiyeniz için teşekkürler 

Manuel vites için şanzıman yağı önerisi olan var mı? Anladığım kadarıyla değer bakımından otomatik şanzıman yağından ayrışıyor

75w-80 75w-90 gibi bir yağ kullanır. kitapçık ne diyorsa onu kullan yine bilindik yağ firmalarından şaşma.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 saat önce, abcsefa :

Yine bir gün okurken az önce şöyle bir bilgi gördüm.  Yaşadığın yerde sıcaklık 10 derecenin altına kolay kolay düşmüyorsa 80W-90 kullan diyor. Yoksa, 75W-90.

Belirtilen viskozite de yaklaşık olarak 3.04 litre yağ kullanman gerekiyormuş. Kusuratina kadar vermiş adam.

Motor kodu Z6 orası ok, ama sen yinede şanzıman kodunu da teyit et.

Screenshot_2019-04-05-23-27-11-172_com.android.chrome.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kitapçıkta 75w-80 diye geçiyor. Yukarıda bir arkadaş paylaşmıştı. Yine de aklımda bulunsun teşekkür ederim

Eneos kırmızı antifriz bizim bl kasalara uygun mu? Genelde yeşil antifriz diye bir temayül var. Birde eneos antifrizi internette bulamadım. Stok olarak pek bulunmuyor galiba 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kitapçık ne diyorsa onu kullan tabiki. Bizim ülkenin iklimi için onu uygun görmüşler demekki.

Antifrizi senede 1 kez Castrol kirmiziyla değiştiriyorum. 

Burada da otomatik şanzıman için altın değerinde kıymetli veriler var. Belki birinin işine yarar.

Gözüme hemen VSS ilişti, 4.5-5.5 V arasında çalışması lazımmış, optimum işlevi 5V de yapar demek. Benimkisi 4.6 V okuyor. Beyinde, aküde, şarj dinamosunda sıkıntı olmadığına göre demekki değişme vakti yaklaşmış.

Screenshot_2019-04-05-23-46-11-549_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2019-04-05-23-48-04-586_com.android.chrome.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...