Jump to content

4. Nesil Mazda 3 0 - 100 Hızlanma (8.5 sn.)

speed
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bir saat önce, quiteguide :

Motor hacmi?

2.0 dır kesin.

Yorumlarda Skyactiv G 2.5 diyorlar. 2.5 atmosferik bile daha yeni 8.5 sn ye ulaşabilmişse vah haline Mazda'nın. VAG 1.4 tsi ile 8 sn ye erişmiş durumda.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2.5lt olabilir de araçta kaç kişi olduğu belli değil, kamera arkadan tutuluyor gibi zaten. Önceki nesil Mazda 3 2.5lt model 0-60mph 7.1sn gibi çıkıyordu (100kmh'ye 7.5sn gibi), bu neslin daha yavaş olması için bir sebep yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 saat önce, Leanback :

2.5lt olabilir de araçta kaç kişi olduğu belli değil, kamera arkadan tutuluyor gibi zaten. Önceki nesil Mazda 3 2.5lt model 0-60mph 7.1sn gibi çıkıyordu (100kmh'ye 7.5sn gibi), bu neslin daha yavaş olması için bir sebep yok. 

Bir önceki nesil cx5 0-100 9.6 iken son nesil 10.6 civarıydı diye hatırlıyorum. Mazda herşey yapabilir :) 

• Beğen 1
  • Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir otomobilin performansı ile ilgili olarak, 0-100 km/h değeri önemli bir veri olmakla birlikte; bence pratikte anlamsız (Tabi eğer Drag merakınız yoksa). Aracı kullanacak ortalama bir tüketici / sürücü için, bence asıl önemli olan performans kriteri, esneklik değerleridir. Yani 5. viteste 80-120 km/h, 6. viteste 80-140 km/h vb. Çünkü bu tür esneklik durumları, normal sürüş şartlarında herkesin karşılaşacağı durumları simule ediyor. 21 yıldır otomobil kullanıyorum; 0-100'ü test etmemi gerektirecek normal bir sürüş koşulu hiç yaşamadım. Bence kıyaslamaları bu tür esneklik değerleri ile birlikte yapmaları, tüketicilere daha doğru veri sağlar. Örneğin 1.4 tsi'ın 0-100 değeri daha iyi olabilir ama esneklik testlerinde Mazda daha iyi sonuçlar veriyor olabilir. Bunların kıyaslamasını Youtube'taki test ekipleri de pek yapmıyor; sadece bazı drag testlerinde "rolling test" adıyla yapanlar var...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...