Jump to content

Mazda 323 Düşük Devirlerde Gelen Ses

mawchu
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar forumdaşlar,

1991 model323 1.6 HB bir araca sahibim. Aracımdan memnunum fakat beni huylandıran bir ses var. Bu ses bir ara geçmişti fakat bugün yeniden başladı. Sorunum şöyle; aracım bin devirin altına düştüğü zaman sanki metal sürtmesi gibi sesler geliyor. Debriyaja bastığımda araba bin devirin altındaysa eğer yine bu sesi duyuyorum ve rahatsız edici oluyor. Farları ve kaloriferi kapattığımda araç bin devirin üstüne çıkabiliyor bu sefer sesi duymuyorum. Geçen haftalarda uzun yola gidip geldim yaklaşık 2000km yol yaptım çekişinde vs. bir sorun yok. Araba düşük devirdeyken titreme sesi geliyordu onu kaput keçelerini değiştirerek çözmüştük. Fakat bu ses arabayı aldıktan 2 hafta sonra çıkmıştı fakat sonradan kendisi kayboldu. Dediğim gibi bugün yeniden duymaya başladım. Aracı 2 haftaya yakındır benzinde kullanıyorum. 

Eylül ayında arabayı almıştım . O zamandan beri değişenler;

Amortisör(Arka)
Salıncak Burçları(Ön)
Debriyaj Merkezleri
Triger Seti
V Kayışı
Fren Balataları(Ön)
Direksiyon Körüğü
Hava Filtresi
KM Teli Değişimi
Baskı balata.(2 ay önce değişti)

İyi forumlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Bu ses bendede araba soğuk ken ve rölanti düşük iken  oluyordu sonra şarj dinamosunun kayışının bu sesi yaptığını farkettik bunuda anlamanın yöntemi araç çalışıyor ve bu ses geliyorken kayışın üstüne su dökün ses kesildiyse kayıştandır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...