Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Koltuk Isıtma Problemi

45lik
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaslar,

Arabami 1 Mart ta yeni aldim...

Koltuk isitmasini actigimda hissedilen yuksek bir sicaklik alamiyorum... Sadece popo alti ilik bir havasi var... En yuksege ayarlasam bile... Uzun yoldada ayni his... Yolcu tarafi icinde ayni durum...

Alirken aracta herhangi bir hata koduda yoktu...

Bide sirtida isitiyormu sadece popo bolgesi mi...

Yada biseyleri yanlis mi yapiyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3. Nesillerde ısıtma ne kadar güçlü bilmiyorum ama 2. nesil mazda 3'ümde oldukça tatmin ediciydi. Sırt tarafını da ısıtıyordu

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

27 dakika önce, Mehmet Özdemir :

3. Nesillerde ısıtma ne kadar güçlü bilmiyorum ama 2. nesil mazda 3'ümde oldukça tatmin ediciydi. Sırt tarafını da ısıtıyordu

Teskkurler cevap icin... 3 ncu nesil olan arkadaslardan cevap bekliyeyim... 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok ilginç, aracınız deri koltuklu model mi acaba? Bende kumaş olan model var, uzun süre tutamıyorum 3. derecede yakıyor resmen. Kuvvetli bir koltuk ısıtması var, minder ve sırtlık beraber ısınıyor. Servise gitseniz bile birşey yapacaklarını sanmam, başka Mazda 3'ler ile deneyip görmeniz lazım.

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 dakika önce, Leanback :

Çok ilginç, aracınız deri koltuklu model mi acaba? Bende kumaş olan model var, uzun süre tutamıyorum 3. derecede yakıyor resmen. Kuvvetli bir koltuk ısıtması var, minder ve sırtlık beraber ısınıyor. Servise gitseniz bile birşey yapacaklarını sanmam, başka Mazda 3'ler ile deneyip görmeniz lazım.

Anladim... Servisin birsey yapamamsi derken nedemk istediginizi anlamadim... Bozuksa agir bir masrafimi cikar...

22 dakika önce, Leanback :

Acaba sigortasimi yanmistir... Sigorta semasi varmi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle, koltuk isitma benim bildigim aracin elektrik sistemine ciddi bir yük getirir.  Bu nedenle benim kisisel önerim, marsa basar basmaz açmak yerine motor biraz olsun isindiginda açmak elektrik sistemi için daha saglikli olabilir.  Zaten soguk motor bir anlamda çok yüklenilmemesi gereken bir motor durumudur.  Bir de tabii hangi derece (I, II veya III) yeterli geliyorsa onu kullanmak gerekir.

Belki sizin koltuk isitmadan beklentiniz biraz yüksek, ondan böyle bir problemden söz ediyorsunuz.  Bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, 45lik :

Aracimin garantisi yok... Sigortayi kontrolettim sorun yok ... Arkadasda ayni model var... Onunki yuksek ayarda gercekten hissettirecek kadar isitiyor.... Benimki ilitiyor... Anlamadik bu durumu... Yarin servise soracagim... Cx 5 lerde seat heater control unit diye bisey var koltugun altinda ... Belki onun icinde termostat arizasi varsa diye dusundum....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Böyle bir sorunla karşılaşmadığım için incelemedim. Ama geçmiş zamanlarda tam hatırlayamıyorum, böyle bir konu sanki gündeme gelmiş, koltuk ısıtma ile ilgili termostat konusu yorumlanmıştı.

Yeni çıkan 3. nesil mazda 3 tanıtımından alıntı. " Koltuk ısıtma ilk defa kullandığım bir donanım. Şu kış günleri özellikle sabah vakti bu kadar etkili olabileceğini tahmin etmemiştim. Saniyeler içerisinde ısınıyor ve 3 kademeli termostata sahip. Deri döşeme koymamasına rağmen koltuk ısıtmanın esirgenmemesinden dolayı Mazda’ya teşekkürler. "

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, 45lik :

Anladim... Servisin birsey yapamamsi derken nedemk istediginizi anlamadim... Bozuksa agir bir masrafimi cikar...

Servislerde genelde "bu normal abi" felsefesi vardır. Yani siz gidersiniz koltuk ısıtma zayıf diye, göreceli bir konu olduğu için "abi hepsi böyle bunların", gibi cümlelere evrilecektir muhabbet. Bunun için önce başka bir araçla deneyip emin olun demek istedim, sonraki yol zaten mecbur servis. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Pantolonunuz kalın ya da montunuz kalın mı? Ben günlerce sırt kısmı çalışmıyor demiştim. Sonra montsuz deneyince sırtın çalıştığını gördüm. Olabilir yani bi ihtimal. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

56 dakika önce, Leanback :

Servislerde genelde "bu normal abi" felsefesi vardır. Yani siz gidersiniz koltuk ısıtma zayıf diye, göreceli bir konu olduğu için "abi hepsi böyle bunların", gibi cümlelere evrilecektir muhabbet. Bunun için önce başka bir araçla deneyip emin olun demek istedim, sonraki yol zaten mecbur servis. 

Ayni model arkadasta var... Hissedilir derecede isitiyor... Benimki sadece ilitiyor... Elle kontrol yapincada ayni oturuncada... Kiyafet etkilemiyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sirtta isitma yok. Sadece kalca bolgesi ve biraz da bel kismi :) Ilk acista (en yuksek seviyede) oldukca sicak oluyor.  Ancak simdiye kadar bir kac dakikadan fazla kullanmadim. Surekli en yuksek seviyede tutunca termostat devreye girip isiyi dusurebilir. Benim aku son demlerini yasiyor :) cok fazla riske etmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şu kotuk ısıtma çok güzel ama keşke ısındıkça düşük ayara otomatik gelebilseydi iyi olurdu mercedeslerde öyle 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 saat önce, Leanback :

Oldukça iyi ısıtıyor. Hem minder kısmını hemde bel kısmını. 

Leanback 'in önerisine tümüyle katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de aracı aldığımda gayet tatminkar derecede ısıtıyordu kumaş koltuklarla. Deri koltuğa geçince %30-40 sıcaklık hissiyatı azaldı diyebilirim. Deri döşemeyi yapan arkadaş uyarmıştı. Koltuk ısıtmasında ısı kaybı yaşayacaksın diye. Etrafınızda termal kamerası olan biri varsa kolayca testini yapabilirsiniz.

ir-0255_orig.jpg.c6b461254c7ec8829f0c0a7a83089a26.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...