Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Motor Yağı Yükselmesi

Ramosss
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Cuma akşamı aracımla trafikte ilerlerken ekranda anahtar işareti çıkıp uyarı ekranında motor yağ seviyesi çok yüksek uyarısı çıktıktan sonra Mazda yol yardımıyla görüşme sonrasında beni yetkili servisle görüştürdükden sonra aracı bu şekilde kullanmanın doğru olmayacağını söyledi bende  çekici yardımıyla aracımı servise çektirdim.cumartesi günü yapılan incelemenin bitmedigini söylediler.pazartesi gelen telefondan sonra aracımın enjektör lerin değişeceğini söylediler.ama bu işlemin 15 günü bulunacağını söylediler aracım 2016 model daha 15 bin km yaklaşık  14 aydır kullanıyorum bu kadar kısa sürede böyle arıza vermesi düşündürücü hani diyorlar ya en az arıza veren araç neye göre ne  yi baz alarak yapılıyor iyi bilmek lazım yanılmıyorsam forumda daha önce aynı sorundan yazanlar vardı diye 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cuma akşamı aracımla trafikte ilerlerken ekranda anahtar işareti çıkıp uyarı ekranında motor yağ seviyesi çok yüksek uyarısı çıktıktan sonra Mazda yol yardımıyla görüşme sonrasında beni yetkili servisle görüştürdükden sonra aracı bu şekilde kullanmanın doğru olmayacağını söyledi bende  çekici yardımıyla aracımı servise çektirdim.cumartesi günü yapılan incelemenin bitmedigini söylediler.pazartesi gelen telefondan sonra aracımın enjektör lerin değişeceğini söylediler.ama bu işlemin 15 günü bulucagını söylediler aracım 2016 model dizel daha 15 bin km yaklaşık  14 aydır kullanıyorum aracın ilk sahibiyim bu kadar kısa sürede böyle arıza vermesi düşündürücü hani diyorlar ya en az arıza veren araç neye göre ne  yi baz alarak yapılıyor iyi bilmek lazım yanılmıyorsam forumda daha önce aynı sorundan yazanlar vardı diye 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaklaşık bundan 2ay önce trafikte ilerlerken araçta titreme oldu sonra trafik açılınca bende yakıttan zannedip biraz arabaya yuklendim sonra motor uyarı işareti verdi ertesi gün servise gittiğimde dpf sıkıntı olduğu söylendi bunla işlem yapıldıktan sonra aracı aldım sonrada böyle bir sıkıntı oldu şimdi parça bekliyoruz. Garanti varda garantiden yapicakaklar ama can sıkıcı olay

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...