Jump to content

Mazda 626 Ne Olduğunu Bilmediğim Hortum

Gkmn
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Hayırlı günler arkadaşlar geçen hava filitresi hortumunu sökmeye çalışırken filitrenin tam dibinde bir sensöre bağlı iki ince hortum biri benzin pompasına gidiyor diğeride yani kırmış olduğum motora gidiyor ismini bilmediğim için araştırıp alamıyorum da yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler 

6A7B9F57-A7F4-4860-854C-8CEF6CDEC7DD.jpeg

6ED62930-B5FD-4FD2-AC56-4D6ABBB4FCA6.jpeg

8F2FBC16-7DA7-4982-9615-4FDB35E23B89.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vakum aktuatora bağlanması gereken bir uç. Araç 99 model 626 doğru mu? Bir de video çekebilir misiniz? Özellikle ilk resimdeki üzerinde soket olan parçaya(selenoid valf) giren ve çıkan hortumların nereye girip çıktığını görürsek daha rahat yorum yapabiliriz. 

Bir de araç otomatik mi? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet 99 model 626 video araç başına gittiğimde atarım şimdilik hortumu oraya uydurdum bi zararı olurmu parçayı alana dek 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

05.04.2019 at 17:41, Gkmn :

Evet 99 model 626 video araç başına gittiğimde atarım şimdilik hortumu oraya uydurdum bi zararı olurmu parçayı alana dek 

Bir şey olmaz. Ana mantık şu: Motorun emiş kısmından gelen bir hortum elektronik olarak kontrol edilen (kırılan parça) kesici ile bir vakum aktuatoru çalıştırır. Genellikle ek gaz verme, manifoldda düşük devir için açılan kapanan bir klape varsa onu çalıştırma vs bir fonksiyonu vardır. Eğer doğru bir şekilde fonksiyonunu yapabilecek şekilde tamir ettiyseniz yenisini almanıza bile gerek yok. Ama tabiki yenisini alırsanız da iyi olur. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...