Jump to content

2. Nesil Mazda 3 Camların Sarsıntılı İnip Çıkması

Lupara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Forumda ilgili konu bulamadım. Yen konu açtım mecburen.

Benim arabamda cam açma düğmesine bastığımda camlar sarsıntılı bir şekilde iniyor/çıkıyor. Acaba neden olabilir?

Mekanizmadan kaynaklanan bir sorun mu yoksa genel bir durum mu acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kalitesizlikten kaynaklanan bir sorun. Hatta cam kapanıp da hafif zorlandığı o son anda döşemenin araç içine doğru hareket ettiğini görebilirsiniz. Kullanılan malzemelerden çalmışlar. Yapacak birşey yok.

Takılarak açılıp kapanması ise eğer sorun camın girdiği fitillerin içini önce ıslak mendille bir güzel temizleyin, sonra da bakım sütü ile silin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadasımda mazda 323 var ondada bu sorun vardı slikon spreyi ile cözmüstü ama sanada o yardımcı olur mu acaba 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, Lupara :

Forumda ilgili konu bulamadım. Yen konu açtım mecburen.

Benim arabamda cam açma düğmesine bastığımda camlar sarsıntılı bir şekilde iniyor/çıkıyor. Acaba neden olabilir?

Mekanizmadan kaynaklanan bir sorun mu yoksa genel bir durum mu acaba?

maalesef düzeltilemeyecek bir sorun :) kapılar tasarlanırken camın alacağı konum düşünülmemiş, o eğim yüzünden sanki bir yerden kurtulur gibi açılıyor camlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Mehmet Özdemir :

maalesef düzeltilemeyecek bir sorun :) kapılar tasarlanırken camın alacağı konum düşünülmemiş, o eğim yüzünden sanki bir yerden kurtulur gibi açılıyor camlar.

Bu Mazdaya ne diyeyim ben. 

O kadar ozellik koyuyorsun, o kadar saglam alttakim yapiyorsun, o kadar sorunsuz elektronik aksam yapiyorsun, bir cami yumusak indiremiyorsun. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, Lupara :

Bu Mazdaya ne diyeyim ben. 

O kadar ozellik koyuyorsun, o kadar saglam alttakim yapiyorsun, o kadar sorunsuz elektronik aksam yapiyorsun, bir cami yumusak indiremiyorsun. 

öyle değiştiremeyecekleri bir tasarım hatası yapmışlar ki 1 makyaj, 2 güncelleme almasına rağmen düzelmedi. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...