Jump to content

2015 Mazda3 Sedan Bagajın Su Alması

refig
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

İkinci el satın aldığım 2015 model Mazda3 Sedan aracımın, bagajında en altta bulunan, stepnenin olması gereken yerdeki keçenin ıslak olduğunu fark ettim. Günün sabahında arabayı yıkatmıştım ve muhtemelen bu sırada içerisine su girdi. Fakat nasıl ve nereden girdi anlayamadım. Aynı sorunu yaşayan ya da çözümünü bilen biri var mıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2.nesilin kronik sorunudur. 

Arka bagaj trimlerini sökün. Su izlerini takip edip nereden geliyor bulun. Ya tampon ayaklarından ya da stop contalsrındandır. 

Dayson poliüretan mastik çözümdür. Farı söküp contanın kaportaya oturduğu yere mastik çektim ve geri monte ettim. Sonrasında havanın 2 3 gün yağmurlu olmamasına dikkat edin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim. Benimki 3. nesil, aynı uygulamayı yapabilirim sanırım. Bir de o keçenin ıslanması problem çıkarır mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3.Nesillerde bagaja su alma probleminin olduğunu düşünmüyorum. Aracı ikinci el olarak aldığınızı belirttiğinizden dolayı öncesinde arkadan bir darbe almış ve onarımı esnasında eksik uygulamalar yapılmış olabilir.  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, refig :

Araç geçmişinde ve ekspertizde böyle bir kaza görünmedi ama dediğiniz ihtimal dahilinde. Bir ustaya göstermek lazım.

İsabetli olur.

2014 Mazda 3 ilk sahibiyim. Her türlü iklim ve yol koşulunda kullanmış olmama rağmen bagaja hiç su almamıştı. Park halinde arkadan çarpıp kaçma sonucu arka tampon ve sağ çamurluk hasar görmüştü. Yetkili serviste tampon değiştirilip sağ arka çamurluk değiştirildikten  sonra bagaja su alma sorunu ortaya çıktı. Servise tekrar götürdüğümde onarım hatalarının olduğunu gözlemlediler ve bu kez titizlikle sorunu giderdiler. Bu nedenle sorunu birde bu yönü ile değerlendirmenizde fayda olabilir. Belkide basitçe bagaj fitilindeki  hasar görmüş bir kısımdan oluşan  sızıntının tabanda birikimi neden oluyordur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, Arabalar :

2014 Mazda 3 ilk sahibiyim. Her türlü iklim ve yol koşulunda kullanmış olmama rağmen bagaja hiç su almamıştı. Park halinde arkadan çarpıp kaçma sonucu arka tampon ve sağ çamurluk hasar görmüştü. Yetkili serviste tampon değiştirilip sağ arka çamurluk değiştirildikten  sonra bagaja su alma sorunu ortaya çıktı. Servise tekrar götürdüğümde onarım hatalarının olduğunu gözlemlediler ve bu kez titizlikle sorunu giderdiler. Bu nedenle sorunu birde bu yönü ile değerlendirmenizde fayda olabilir. Belkide basitçe bagaj fitilindeki  hasar görmüş bir kısımdan oluşan  sızıntının tabanda birikimi neden oluyordur.

Muhtemeldir. Aracı alalı bir hafta olmadan bunu görmek de oldukça can sıkıcı ama yapacak bir şey yok. Zira ikinci el araç aldım, böyle sürprizlerle karşılaşmamak zor. Serviste yaptırılmayan ve hasar kaydı olarak görünmeyen durumlar olabilir. En kısa zamanda servise ya da bir ustaya göstermek gerek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bagaj içerisine tümüyle gazete kağıdı sererek ardından bagajı hiç açmadan bir yıkamacıda aracın arka kısmına ısrarlı şekilde basınçlı su tutturarak basit bir gözlem yapabilirsiniz. Yağmurun yerini ve yol seyir koşullarını karşılamaz fakat bir ipucu verebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracın alt kısmından girdiğine neredeyse eminim. Çünkü bagajın sadece en altındaki keçe ıslaktı. başka hiçbir yerde nem ya da ıslaklık yoktu. Yine de söylediğiniz şekilde bir test etmek faydalı olacaktır.

Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Stop contasından alıyor 2 nesıller 25 tl ye dyson extra beyaz renk alıp contaya sıkıp, stopları tekrar taktığınızda sorun çözülüyor. 1 saatlık işlem çok kolay 8 ve 10 numara  cırcır veya anahtar lazım sadece

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

33 dakika önce, ozgur35 :

Stop contasından alıyor 2 nesıller

Benim aracım 3. nesil mazda3. Sanırım alttan alıyor çünkü sadece keçe ıslak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...