Jump to content

Cam çiziği tamiri

Tarahumara
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ön camın tam önüme gelen kısmında epey uzun bir çizik var uzun zamandır. Sanıyorum garip bir taş ya da bir cam parçası sileceğe sıkıştı ve çalıştırınca sağlam çizdi. Çizik, tırnağa takılacak kadar derin ve göze batıyordu. Epey bir araştırdım ama görüştüğüm her yer, bu çizik geçmez, çok derin boşuna uğraşmayın, ya camı değiştirin ya da bununla yaşamayı öğrenin dedi. Geçenlerde instagramda karşıma çıkan reklamlardan biri dikkatimi çekti. Cam çizik giderme videoları vardı. Baktım mekana Ataşehir'de. Eve 5dk mesafede. Bugün randevulaşıp gittim adamın yanına. Adam çiziği epey inceledikten sonra geçer bu dedi. Fiyatta anlaştık. 400 dedi, 350 ye el sıkıştık. İşleme başladamadan önce bazı tedirginliklerim vardı, onları sordum.

- Ana çizik ve haricinde ufak çizikler %100 gidecek mi?

- Silecekler, bu işlem bittikten sonra yağmur ve cam suyunu temizlerken performans kaybı yaşayacak mı?

- Ufak, taş çarpmasından oluşan çukurlar kaybolacak mı?

İlk iki sorum için olumlu yanıt aldım fakat taş çarpması izlerinin bu işlemle gitmeyeceğini, hatta işlem bittiğinde kullandığı kimyasalın beyaz beyaz bu ufak çukurlarda olacağını ama bir iki yıkamadan sonra gideceğini söyledi. 4 saatlik bir işlemin ardından aracı teslim aldım. Çizik tamamen gitmişti. taş atıklarının içlerini, iğne ucu kadar beyaz beyaz noktalar halinde görünce biraz tırstım ama alkol ve bir iğneyle bu beyazlığın gittiğini görünce rahatladım. Eğer camında rahatsız edici çiziği bulunan ve kurtulmak isteyen arkadaşlar varsa tavsiye ederim. 4a academy ya da 4a concept diye geçiyor sanıyorum.

dcee7f9d-5ab1-4c82-a3c3-33163a2c0542.thumb.jpg.dd146ad873f30aecd347c47b33fddf0e.jpg

486986dc-62a3-48c2-9113-d777225a5bd0.thumb.jpg.029db1e2e2a21342bbf98bc6a798bc99.jpg

6691a1d3-7095-4100-a05f-6cb723b847b5.thumb.jpg.1315b3680688144b77ba27af1e8cd4e0.jpg

6acaa4fc-cf83-4edf-9ef8-eeec5bf64f8b.thumb.jpg.205c381dd61a809b17025ffebf69c564.jpg

• Beğen 8
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

harika bir sonuç gerçekten. güle güle kullanın. geçici bir şey değildir umarım. benim de cama biri sert bir sekilde vurmuş çatlatmıştı. böyle bir şeyden haberim olmamasına rağmen mutlaka yapan vardır diye epey camcı dolaşmıştım şaşmaz'da. çoğunun olaydan haberi bile yokken biri yaparım dedi ve olayı çözdü. karda kışta bir sorun olmadı. yeri de belli olmuyor.

3. nesilde ön cam ne kadar bilmiyom ama benim asıl derdim dolar 3 lirayken falan ön cama taktırdığım ve çok memnun kaldığım llumar pp60'lardı. belki o olmasa cam tamamen çatlayabilirdi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Katil Balina :

harika bir sonuç gerçekten. güle güle kullanın. geçici bir şey değildir umarım. benim de cama biri sert bir sekilde vurmuş çatlatmıştı. böyle bir şeyden haberim olmamasına rağmen mutlaka yapan vardır diye epey camcı dolaşmıştım şaşmaz'da. çoğunun olaydan haberi bile yokken biri yaparım dedi ve olayı çözdü. karda kışta bir sorun olmadı. yeri de belli olmuyor.

3. nesilde ön cam ne kadar bilmiyom ama benim asıl derdim dolar 3 lirayken falan ön cama taktırdığım ve çok memnun kaldığım llumar pp60'lardı. belki o olmasa cam tamamen çatlayabilirdi.

Dün sordum pp60 600 tl olmuş :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Uygulama sonuçları nasıl şu an?

ne kadar derinlikte temizliyor? Rezidansa zarar verir mi? Bende çok fazla sürtünme kılcal çizik var. Gece görüşü de etkiliyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

31.05.2019 at 17:29, Mutlu Tekir :

İşlem seryum oksitle camı aşındırma.

Tavsiyem cam hazır temizken üstüne nano koruyucu yapmanız. 

Bir de şunu merak ediyorum. Orijinal cam yüzeyinde herhangi koruyucu bir katman var mı? Varsa, Sildirme işlemi yapınca bu katman noluyor? Daha sonradan daha kötü olmasın cam?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, tansu87 :

Bir de şunu merak ediyorum. Orijinal cam yüzeyinde herhangi koruyucu bir katman var mı? Varsa, Sildirme işlemi yapınca bu katman noluyor? Daha sonradan daha kötü olmasın cam?

Bir katman olduğunu sanmıyorum. 

Daha kötü olmasını engellemek için gtechniq g1 kullanırsın olur biter. 

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

31.05.2019 at 17:29, Mutlu Tekir :

İşlem seryum oksitle camı aşındırma.

Tavsiyem cam hazır temizken üstüne nano koruyucu yapmanız. 

ARADIM. seryum oksit kullanmıyorlarmış. sebebi de bir süre sonra camın matlaşmasıymış. kendi ürünleri ile camı aşındırmadan ve doldurmadan pasta uygulaması yapıyorlarmış. randevu aldık bayram önce yaptıracağım. bakalım ne olacak. kılcal çizikler için garanti veriyor. üstüne de gtecniq g1 aldım. onu uygulayacağım hemen

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, tansu87 :

ARADIM. seryum oksit kullanmıyorlarmış. sebebi de bir süre sonra camın matlaşmasıymış. kendi ürünleri ile camı aşındırmadan ve doldurmadan pasta uygulaması yapıyorlarmış. randevu aldık bayram önce yaptıracağım. bakalım ne olacak. kılcal çizikler için garanti veriyor. üstüne de gtecniq g1 aldım. onu uygulayacağım hemen

Boşuna gitme. Pasta ile kılcal çizikler gitmez sadece cam üstündeki kirler gider.

Seryum oksit ile yapılan uygulamalara youtube dan bak. Önce matlaşıyor zaten. Sonra yepisyeni gibi oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

49 dakika önce, Mutlu Tekir :

Boşuna gitme. Pasta ile kılcal çizikler gitmez sadece cam üstündeki kirler gider.

Seryum oksit ile yapılan uygulamalara youtube dan bak. Önce matlaşıyor zaten. Sonra yepisyeni gibi oluyor.

Başlık sahibindeki derin çizik nasıl yokolmuş? Eğer çizikler kaybolmazsa para vermem. Garanti veriyorlar buna

Seryum oksit ile ikinci katı süngeri düz tutarak yapıyor evet ama kadının dediği şuydu. Seryum oksit ilk başta iyi. Zamanla cam matlaşıyor diyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Olimpiacam’dan gelen mail. Lamine cam yüzeyinde bir katman tabaka olmadığını, kılcal çiziklerinin silinebileceğini söylediler. Daha derin işlemlerde cam optiğinin kaybolabileceğini de söylemiş. 

0FE4C9B5-E3A4-4488-8EC9-35A338EFBE1E.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rezistanslı cam. Tamamı kılcal çizikti. Yüzde 90’ı kayboldu. Seryum oksitle uygulama değil bu. 

Böyleydi

2A13D36E-368F-4781-AEB3-F60FC678164C.jpeg

Sildirdikten sonra böyle oldu

E43E9A7E-CA6C-4260-ADC3-7484CA91D8F8.jpeg

FDC2CEDF-851F-47F6-84F7-4AC914B49D78.jpeg

Sildirmeden önce ters açıdan da böyleydi

BD158FB8-1742-446D-BA96-961FB62A5DCC.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...