Jump to content

Enjektör Temizleyicileri Hakkında

Katil Balina
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar bu würth'ün ve benzeri markaların enjektör temizleyicileri hakkında bilgisi olan var mı. yüksek km'de dizellere kullanmayin deniyor. benzinliler için durum nedir. aracım 75 binde benzin için olanı kullansam mı? 3. nesil için durum nedir?

bu arada herhangi bir problem hissettiğimden dolayı değil. benzinlikte görüp kurcaladım. mühendislikte "sorunsuz işliyorsa elleme" kuralı var gerçi bilemedim:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ürünün fiyatina da bakmak gerekir.  Ben size bir seçenek daha vereyim.  Bazi medikal magazalar 5 litre plastik bidonlarda etil alkol (ethanol) satiyor.  Ben yakin geçmiste çok kullandim.  Ben 5 litreyi (2.5 + 2.5) iki depoya koyuyordum.  Bu da yakitin geçtigi yerleri temizleyen bir üründür.  Benzin alirken 2.5 litreyi bir dolu depoya eklemek gerekir.  Önce ethanol konup, ardindan depo dolduruluyor.  Yalniz ethanolun fiyati da son zamanlarda çok artti.  Ben o nedenle biraktim.  Simdiki fiyatini bilmiyorum ama arastirabilirsiniz.  Bu fiyati bahsettiginiz ürünlerle karsilastirabilirsiniz.  Depoya ethanol eklemek çok bilinen bir uygulamadir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, AKayhan :

Ürünün fiyatina da bakmak gerekir.  Ben size bir seçenek daha vereyim.  Bazi medikal magazalar 5 litre plastik bidonlarda etil alkol (ethanol) satiyor.  Ben yakin geçmiste çok kullandim.  Ben 5 litreyi (2.5 + 2.5) iki depoya koyuyordum.  Bu da yakitin geçtigi yerleri temizleyen bir üründür.  Benzin alirken 2.5 litreyi bir dolu depoya eklemek gerekir.  Önce ethanol konup, ardindan depo dolduruluyor.  Yalniz ethanolun fiyati da son zamanlarda çok artti.  Ben o nedenle biraktim.  Simdiki fiyatini bilmiyorum ama arastirabilirsiniz.  Bu fiyati bahsettiginiz ürünlerle karsilastirabilirsiniz.  Depoya ethanol eklemek çok bilinen bir uygulamadir.

hocam bunu benzinlikte 60'a veriyolardi. n11'de falan ücretsiz kargo 43 liraya falan var.  bi faydasını göreceksem kullanmak isterim. ethanol işini hiç bilmiyorum. würth'e de güvendiğim için sorun olmaz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ethanol benzinli araçlarin deposuna eklendiginde bir miktar oktan yükseltici ve bir miktar da emisyonu azaltici etki yapar.  Bazi ülkelerde ethanol benzinin içinde gelir.  Aslinda Türkiye'de de satilan benzinin içinde bir miktar ethanol vardir ama bu oran çok düsüktür.  Bazi Amerika ülkelerinde (Brezilya, vs) benzinin içinde % 15 gibi oranlarda ethanol bulunabilir.  Bu durumda bu yakit E15 diye anilir.  Yani yakitin içindeki ethanol orani E harfiyle ifade edilir.  Tüm benzinli motorlar E15 yakit kullanabilir.  Ancak, daha yüksek oranlarda ethanol kullanmak için motorda bazi modifikasyonlar gerekir.  Bu modifikasyonlarla E85 (yani % 85 ethanol) kulanabilen araçlar vardir.  Benim bir zamanlar kullandigim ethanol orani tek basamaktan öteye geçmiyor, örnegin % 5-7 gibi.  Düsük oranlarda ethanolun motora hiçbir zarari yoktur.  Sadece çok yüksek oranlarda kullanildiginda bir miktar korozyon etkisi oldugunu iddia edenler vardir.  Bu da kesin kanitlanmis degildir.  Kisacasi dozaj önemlidir.  Brezilya'da ve baska ülkelerde senelerdir güvenle E15 yakit kullaniliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 dakika önce, AKayhan :

Ethanol benzinli araçlarin deposuna eklendiginde bir miktar oktan yükseltici ve bir miktar da emisyonu azaltici etki yapar.  Bazi ülkelerde ethanol benzinin içinde gelir.  Aslinda Türkiye'de de satilan benzinin içinde bir miktar ethanol vardir ama bu oran çok düsüktür.  Bazi Amerika ülkelerinde (Brezilya, vs) benzinin içinde % 15 gibi oranlarda ethanol bulunabilir.  Bu durumda bu yakit E15 diye anilir.  Yani yakitin içindeki ethanol orani E harfiyle ifade edilir.  Tüm benzinli motorlar E15 yakit kullanabilir.  Ancak, daha yüksek oranlarda ethanol kullanmak için motorda bazi modifikasyonlar gerekir.  Bu modifikasyonlarla E85 (yani % 85 ethanol) kulanabilen araçlar vardir.  Benim bir zamanlar kullandigim ethanol orani tek basamaktan öteye geçmiyor, örnegin % 5-7 gibi.  Düsük oranlarda ethanolun motora hiçbir zarari yoktur.  Sadece çok yüksek oranlarda kullanildiginda bir miktar korozyon etkisi oldugunu iddia edenler vardir.  Bu da kesin kanitlanmis degildir.  Kisacasi dozaj önemlidir.  Brezilya'da ve baska ülkelerde senelerdir güvenle E15 yakit kullaniliyor.

hocam bu benim sürekli kullanmak istediğim bir şey değil. ethanol fiyatları da uçmuş zaten. würth'ü  bir kereye mahsus kullanmak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nacizane, kullanmayın. Temizlik demek aşındırma demek. Düzenli yakıt filtresi değişimi ve arada bir yüksek devir pırıl pırıl yapar yanma sistemini ve ekipmanlarını. Bunlar olmayıp, yüksek kmde temizlik ürünleri katı parçaları da koparıp başka zararlar verebilir, bilhassa aşırı besleme olan araçlarda. 

İllaki yapalım diyen gazyağı kullansın. Misal 50lt depoya 2-3 litre kadar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

az önce dayanamayıp aldım. depo sıfıra yakındı. depoyu doldurduktan sonra 300 ml'lik olanin 150 ml'sini bir depoa kullanin diyor, 40 litrelik depo için. depo 70-75 ise 300 ml kullanın diyor. bakalım ne olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Zealot :

300 ml   ne koyarsanız koyun depo içinde o kadar eser miktarda kalıyor ki,   hiçbir işe yaramaz. 

ben üzerinde yazana göre yaptım. anyen şöyle yazıyor: deponuz 40-45 litreyse 150 ml, 70-75 litreyse 300 ml'nin tamamını kullanın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 dakika önce, Zealot :

5 litre ye 1 damla düşüyor :)

teknik olarak öyle görünuyor ama kimyasal olarak durum ne bilmiyorum. bir bildikleri vardır elbet. ya da bir bildikleri olsun lütfen. 52 lira verdim:))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, AreY :

Enjektör temizleyici değil ama liqui molly markasının parikül temizleyicisini kullandim ve memnun kaldım.

onu da kullanırız:))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22 dakika önce, Zealot :

Ya bi depoya 200 ml su koysan bile zararı olmaz.. 

O kadar az ki

adamlar bu dozu önerdiklerine göre bir sey biliyorlardır diye düşünüyorum. yoksa tamamını dökün de diyebilirlerdi, bilemedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...