Jump to content

1. Nesil Mazda 3 Bobin Değişti ama Halen Çekişte Düşme Var

Volkan01
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda 3 2010 Otomatik

Değerli arkadaşlarım. yine sizin yardımınıza ihtiyacım var. Ben Şanlıurfadayım ve burda mazda dan anlayan usta bulamadım.

Aracım özellikle yokuşlarda çekişten düşüyor, zorlanıyordu. Bobinde çatlama var dediler ve çatlak olan bobini değiştirdik. şimdi ise eskisi kadar olmasada aynı sorunu yaşıyorum. Aceba diğer bobinlerinde mi değişmesi gerekiyordu bu araca etki eder mi. veya başka ne olabilir.

Yardımlarınız için tşkler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Volkan selamlar, ateşleme sistemi işini yapamaz ise mutlaka motor tekleme denilen titreşim yapar, gaza bastıkça bu artar. Ve egzos çıkışında pis koku oluşur. Bunlar yok ise basitinden başlayarak, hava akışmetre temizliği ve hava filtre değişimi yapılabilir. Birde epey sıcak havalar. Nem artışı ile atmosferik araçlar hemen havlu atar güç olarak. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

37 dakika önce, zoptrik :

Çekişte düşmeden kastınız nedir? Öncesiyle mi kıyaslıyorsunuz? Bir de tekleme var mı?

Yokuş çıkarken araç zorlanıyor. vites düşürüyor. Araç zor çekiyor. önceden banamısın demez giderdi.

14 dakika önce, Servet :

Volkan selamlar, ateşleme sistemi işini yapamaz ise mutlaka motor tekleme denilen titreşim yapar, gaza bastıkça bu artar. Ve egzos çıkışında pis koku oluşur. Bunlar yok ise basitinden başlayarak, hava akışmetre temizliği ve hava filtre değişimi yapılabilir. Birde epey sıcak havalar. Nem artışı ile atmosferik araçlar hemen havlu atar güç olarak. 

Aracı 4 yıldır kullanıyorum. Geçenlerde az kalsın yokuşta çekmeyip kalacaktı araç. Araçta herhangi bir titreme koku vs. yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence sorununuz ateşleme ile alakalı değil. Bobin çatlak bile olsa gaza yüklenince patır kütür de çalışsa araba gider. Tekleme titreşim gibi şeyler yok diyorsunuz.

Hava filtresi,egzos, baskı balata gibi çekişi etkileyen noktalara bakılması lazım.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Üretici, böyle bir durumda sorunun aranacağı yerleri resimde sıralamış.

Aracı tanımıyorsan, samanlıkta iğne aramak gibi.

Dikdörtgen içindeki kısımlar bana daha ağır basıyor.

Ok işaretleri, 1 tık daha az.

Elektriksel bir sorun varsa beyin kayıtta tutuyordur.

Mekanik bir sorunda(subap ve katalitik konvertör gibi) ateşleme hatası ve 2. Oksijen sensörü arızası verene kadar yolu var.

Turbocharger malfunction hariç herşey olabilir.

Screenshot_2019-06-18-16-22-21-595_com.android.chrome.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 saat önce, quiteguide :

Üretici, böyle bir durumda sorunun aranacağı yerleri resimde sıralamış.

Aracı tanımıyorsan, samanlıkta iğne aramak gibi.

Dikdörtgen içindeki kısımlar bana daha ağır basıyor.

Ok işaretleri, 1 tık daha az.

Elektriksel bir sorun varsa beyin kayıtta tutuyordur.

Mekanik bir sorunda(subap ve katalitik konvertör gibi) ateşleme hatası ve 2. Oksijen sensörü arızası verene kadar yolu var.

Turbocharger malfunction hariç herşey olabilir.

Screenshot_2019-06-18-16-22-21-595_com.android.chrome.jpg

05055794181 abim görüşme imkanımız var mı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Randevusuz gör.... ( :

Hoca, çalışıyorum şu an. İşim 4-5 gibi biter. Ararım. 👍 

Usta felan değilim bu arada, kendi yamasını diken 1 turizmciyim.

Dinlerim, sorarım, fikrimi söylerim.

Mesuliyet kabul etmem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konu havada kalmasın.

Volkan Bey ile o gün görüştük.

LPG takilali 3-4 yıl olmuş, subaplar değişmemiş, 1. Silindir ateşleme hatası alıyormuş. Düz yolda da bazen ara hızlanmalarda aracın arkasından biri tutuyor gibi bir his varmış.

1. ve 2. Silindirdeki bobinleri yer değiştirecek, olmadı kompresyon testi yaptıracak.

İlk mesajda da belirttiğim gibi sorun büyük ihtimal 1. silindirde ki subap(lar). 

Hayırlısı olsun diyelim.

Bizi de bilgilendirirse seviniriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Durum arıza lambası yakacak noktaya geldiyse, illaki vardır abi.

Bir umut, önce bobini ve bujileri değiştirerek teklemeyi & çekişten düşmeyi bunlara yordular sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...