Jump to content

Mazda 3 Yaz lastiği tavsiyesi 2019

Melikşah
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese hayırlı cumalar. Daha önce buna benzer konular açılmış, ama hepsi 3-5 senelik olduğu için yenisini açma gereği duydum. 

Aracım Mazda 3 2012, lastikleri artık vadesini doldurdu. Yeni takım almayı düşünüyorum.  2019 model lastiklerden hangilerini önerirsiniz? Michelin primacy 4 araştırdım fakat İnternette çok kötü yorumlar okudum. Fiyat olarak takımına 1600 tl civarı verebilirim. Lastikten beklentim zaten yol tutuşu, sessizlik ve uzun ömürlülük. Cevaplarsanız memnun olurum iyi forumlar. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Melikşah :

Bridgestone ep150 önerdi bir lastikci arkadaş. Türkiye şartlarında enyisi dedi siz ne düşünüyorsunuz? 

Ben "daha az yakit tüketimi" sloganiyla yola çikan lastiklere süphe ile bakiyorum çünkü bir lastigin birincil hedefi aracin yola iyi tutunmasini saglamaktir, yakit tüketimini azaltmak degil.  Sanirim bunlar Türkiye'deki yüksek yakit fiyatlarini kendi avantajlarina kullanarak lastik satmak istiyorlar ama bence bu yanlis bir strateji.  Konsantre olunmasi gereken nokta lastik acaba yola nasil tutunabiliyor olmalidir.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bacanağım kendi aracına falken aldı ve çok memnun kaldı, araç çok sessizleşti diyor. Falken sumitomo grubun bi markası ve Çankırı da üretiliyor. Araştırmaya değer, hiç olumsuz yorum görmedim, üstelik hesaplı.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sessizlik, fren, yumuşaklık istiyorsan michelin. ben 3' nü kullanıyorum 4 yıldır. tavsiye ederim.   

ayrıca iyi lastik uzun ömürlü olmaz, (normal süresi dışında) sert lastikler uzun ömürlüdür, eksisi çok fazladır, örneğin, yol tutuş, süspansiyon sertleşmesi, balon yapma vs. gibi.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 saat önce, Renegade :

sessizlik, fren, yumuşaklık istiyorsan michelin. ben 3' nü kullanıyorum 4 yıldır. tavsiye ederim.   

ayrıca iyi lastik uzun ömürlü olmaz, (normal süresi dışında) sert lastikler uzun ömürlüdür, eksisi çok fazladır, örneğin, yol tutuş, süspansiyon sertleşmesi, balon yapma vs. gibi.

Kesinlikle katılıyorum, sessiz lastik zaten yumuşak hamurlu olur, haliyle iyi yol tutar ancak çabuk eskir. Zamanında Bridgestone B250 kullanmıştım, lastik 80000 km eskimedi, sonradan öğrendim bu lastiğe taksici lastiği deniyormuş piyasada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar cevapladığınız için teşekkürler. Michelin primacy 4 çok fazla kötü yorum almış. Continental de civic araçlarda çok şikayet gelmiş fazla ses alıyor diye. Malum mazdanın da yalıtımı iyi değil. Hem sessizlik hem fren mesafesi hem de fiyat bakımından Falken ze310 ecorun siparişi vericem 275tl 4 adet. Bridgestone t005 alıcaktım onun fren değerleri daha iyi ama hem sesi çok alıyor hem de fiyatı neredeyse 2 katı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şimdi efenim falken diyince bende bi şeyler oluyor:)

aldığım zx914 galiba 4 tanesinden ikisini balans tutmaması dolayısıyla iade aldıklarını belirtmek isterim. kalan iki tanesi de sınır değerlerde idi galiba. lastikçi titremeyi çözmek içincı  iki katı uğraşıyor bende. simdi bir sorun yok ama yine de haberiniz olsun. daha taktırırken yerinde dikkat edin, faturanızı kaybetmeyin. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

@Katil Balina'nın tüm uyarılarına rağmen gittik Falken aldık ( bu arada deseni değişmiş onu fark ettik ). Şimdilik bir problem görünmüyor 

Eski aracım için de Goodyear Efficientgrip'ten memnun kalmıştım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

nokian powerproof kullanan var mı arkadaşlar. biraz araştırdım fena gözükmüyor lastik. alım konusunda kararsız kaldım ya michelin primacy 4 yada nokian powerproof alacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, vethekim :

nokian powerproof kullanan var mı arkadaşlar. biraz araştırdım fena gözükmüyor lastik. alım konusunda kararsız kaldım ya michelin primacy 4 yada nokian powerproof alacağım.

Civic için mi düşünüyorsunuz?

Goodyear effencientgrip performance da bakabilirsiniz. Çok sessiz ve sevdiğim bi lastik :)

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, vethekim :

Yeni bir seri olduğu için kullanan bulman zor ama aşınma problemi olmayan (Nokian'ların genel sıkıntısı idi bir ara) Nokian'dan memnun kalmaman çok zor. Birkaç yorum var oldukça olumlu.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nokian/PowerProof.htm

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, M.E.G :

Civic için mi düşünüyorsunuz?

Goodyear effencientgrip performance da bakabilirsiniz. Çok sessiz ve sevdiğim bi lastik :)

evet benim civic için. 

önceki aracımda goodyear effencientgrip performans kullandım (4 kanallı). lastik oldukça sessiz, güvenli ve konforlu idi ancak viraj performansını pek beğenmedim.  fazla çizgi kasınca lastik yanaklarında sırt desenini çabuk yiyorum. bana aslında pilot sport 4 tam gider ancak rutinde günlük ev iş arası 10km yol gidip geliyorum. pilot sport 4 ten tam randıman alamam gibi geliyor. civicte 235 45 r17 94w primacy 3 bile 25bin dayandı. sedan kasa rs ler fabrika çıkışlı 215 50 r17 ile geliyor. 215 50 r17 veya 235 40 r18 geçebileceğim iki ölçü var. yollarımızı düşününce ve jant değiştirme masrafınıda istemediğim için muhtemelen 215 50 r17 ile devam edeceğim. 

2 saat önce, Leanback :

Yeni bir seri olduğu için kullanan bulman zor ama aşınma problemi olmayan (Nokian'ların genel sıkıntısı idi bir ara) Nokian'dan memnun kalmaman çok zor. Birkaç yorum var oldukça olumlu.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nokian/PowerProof.htm

daha önce bakmıştım dediğin gibi yenş seri performans lastikleri weetproof serisinin geliştirilmiş hali. fazla kullanıcı yorumu olmayınca tereddüt ediyorsun. primacy 4 ile 3 serisi aynı gibi çok memnun olanda var olmayanda var. muhtemelen nokian alacağım gibi duruyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

55 dakika önce, vethekim :

evet benim civic için. 

önceki aracımda goodyear effencientgrip performans kullandım (4 kanallı). lastik oldukça sessiz, güvenli ve konforlu idi ancak viraj performansını pek beğenmedim.  fazla çizgi kasınca lastik yanaklarında sırt desenini çabuk yiyorum. bana aslında pilot sport 4 tam gider ancak rutinde günlük ev iş arası 10km yol gidip geliyorum. pilot sport 4 ten tam randıman alamam gibi geliyor. civicte 235 45 r17 94w primacy 3 bile 25bin dayandı. sedan kasa rs ler fabrika çıkışlı 215 50 r17 ile geliyor. 215 50 r17 veya 235 40 r18 geçebileceğim iki ölçü var. yollarımızı düşününce ve jant değiştirme masrafınıda istemediğim için muhtemelen 215 50 r17 ile devam edeceğim. 

daha önce bakmıştım dediğin gibi yenş seri performans lastikleri weetproof serisinin geliştirilmiş hali. fazla kullanıcı yorumu olmayınca tereddüt ediyorsun. primacy 4 ile aynı 3 serisi gibi çok memnun olanda var olmayanda var. muhtemelen nokian alacağım gibi duruyor. 

Viraj kasmak varsa conti csc5 veya bütçeniz iyise csc6 yı tek geçerim. Kalkış, viraj, ıslak, kuru zemin frenaj mükemmel.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 saat önce, M.E.G :

Viraj kasmak varsa conti csc5 veya bütçeniz iyise csc6 yı tek geçerim. Kalkış, viraj, ıslak, kuru zemin frenaj mükemmel.

conti iyide biraz fazla gürültülü. bütçe ile ilgili sıkıntı yok çok şükür. ancak fiyat performans oranı benim için önemli. lastik seçimi ciddi bir konu.

bu arada 215 50 r17 nokian lastiklerde jant koruma özelliği yok enteresan. yanlış hatırlamıyorsam continentalde var. michelinde var mı bilmiyorum mesaj attım bakalım ne diyecekler.

goodyear eagle f1 asimetrik 3 235 45 r17 ciddi olarak düşündüğüm bir lastik ancak asymetrik5 ler çıktıktan sonra pek piyasada bulunmuyor ve fiyatlarıda baya yüksek.

Falken ecorun 235 45 r17 Ze310 serisi etiket değerleri EA69 ne dersiniz ? fiyat 373 tl 2019 serisi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@vethekim

Arabanı günlük işe git gel kullanıyorsan yoğunlukla, bence iyi tercih. Tutunma olarak da hiç bir sorun olmaz ama hissiyat sıfır olur. Direksiyon keskinliği, genel dirilik kaybolur, pambık gibi bir arabaya döner. Spor lastiklerin olayı sanılanın aksine hızlı viraj almaktan öte, farklı hamura ve sırt kısmına sahip olmaları ile sürücü-direksiyon-ön aks uyumuna hassasiyet getirmeleri ve yüksek sıcaklığa mukavemet.

İyi tercih dedim ama 182hp arabaya Ecorun takmakta tereddüt ederdim açıkcası. Eco lastik değil de en azından premium contact veya primacy gibi premium touring tipi lastik almak daha isabetli sanki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...