Jump to content

Yapmak istediğim tüm değişiklikler

CaRaBeeN
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dış:

- Spor ön tampon (Allah vermesin ama kırılır da değişiklik gerekirse)

- Spor arka tampon (Allah vermesin ama kırılır da değişiklik gerekirse)

- Marşpiyel (Serviste 500 ytl diyorlar çok geliyor bana fiyat sizce nerden nasıl yaptırabilirim?)

- Ledli stop (Serviste 1.250 ytl diyorlar..ebay`den alsam 430$ civarında sizce gümrükte sorun olur mu?)

- Xenon (Serviste kampanya var 400-450 ytl gibi fiyat veriyorlar..sizce kaliteli midir?)

- Angel eyes (Çok vahşi bir görünüm veriyor kararsızım iş-güç-statü-elalem neder baskısı)

- Shark fin anten (Bu da çok özenti durmasın istiyorum ama beğeniyor gibiyim)

- Güvenlik cam filmi (Önce 3M den güvenlik cam filmi üzerine de açık ton cam filmi düşünüyorum..yoksa direk ziebarttan tek bir cam filmi mi yaptırsam? ziebart taksitli fiyat 380 ytl...3M ikisi birden 500 ytl civarı)

- Park sensör (gerenk duymamakla birlikte arka tarafı delip çıkıntı halinde olmasını beğenmiyorum ama yine de olursa hoş mu olur dediğim bişey)

İç:

- Hoparlör (öyle bagaja amfi sub falan koymadan mevcut hoparlörleri değiştirip kaliteli ses ve birazda bas istiyorum)

- Metal pedal (ebay`deki 65$ olan set çok güzel duruyor ama adam Türkiye`ye yollamıyor gözüküyor ya bulacaz bakalım bir yol)

- Metal kapı eşik (metal pedallarla birlikte set olur hemde o bölgenin kirlenmesini engeller)

- Paspas (orjinal paspas ebay`den getirtebilirim)

- Ipod bağlantı kit (Orta konsolun açılacak olmasını hazmedemiyorum)

- Direksiyon ve vites kırmızı deri dikiş ( bunu yapmak imkansız heralde (gerçi m3fc de bir arkadaş yaptırmıştı) olsa süper olur)

- Bagaj için file (mazdausa de var..bagaja top mop kutu mutu gibi bişey koyduğunuzda sağa sola gitmesini engelliyen bir düzenek )

Bazı arkadaşlarda bunların bir çoğu var zaten..özellikle parantez içindeki yorumlara yorum alabilir miyim?  ;)

Bold yaptıklarım öncelik vermek istediklerim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 103
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• OveRMinD

14

• Selman

14

• SWeeT6six6

15

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

ben sadece Angel eyes a karşıyım bide sadece hoparlörleri değiştirmek çözüm değil kaliteli ses için aklında bulunsun diğerleri zaten yaptırılan şeyler bi sakınca görmüyorum bütçene ve zevkine hitap ediyosa yaptırabilirsin bence

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Angel eyes`e karşı olman :

- beğenmediğin için

- farların açılacak olması

- vahşi (çocukça,asice,çılgınca) gözükmesinden

- hepsi mi :)

dolayı mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ledli stoplar büyük ihtimalle gümrükte sorun çıkarır.

Metal kapı eşik oraya silikonla tutturulacağı için kir engellemesi olarak düşünme. Onu metal bant yapar ama ben beğemiyorum metal bantları.

Metal pedal için iletişim kur satıcıyla, büyük ihtimal yollarlar. Orada yazmamasına aldanma.

Aracı bana bırak; 2 saat sonra Ipod kit montajlı al, ama hiç düşünme, zarar görecek bir durum oluşmuyor dikkatli olunduktan sonra ;) Şaka bir yana Dündar usta bunu çok kısa süre içerisinde sorunsuzca halleder.

Kırmızı dikiş orjinalde olmadığı için sonradan bence yakışmıyor.

Bagaj filesi de bana hep gereksiz gelmiştir.

Bunun dışındakiler yapılırsa çok güzel olur :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Angel eyes`e karşı olman :

- beğenmediğin için

- farların açılacak olması

- vahşi (çocukça,asice,çılgınca) gözükmesinden

- hepsi mi :)

dolayı mı?

farın içi açılacağı için karşıyım 3 kuruşluk malzeme için 750 liralık farla oynamaya gerek yok bence görüntü olarakda bence riske attığın parçaya deymiyo ki buna nekadar risk denir bilemiyorum çünkü bozulacağı %100 yada ben çok yaşlandım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sırayla yazayım:

DIŞ:

Ön Tampon (İnşallah kaza maza nedeniyle değil, keyfinden değiştirirsin)

Arka Tampon (İnşallah kaza maza nedeniyle değil, keyfinden değiştirirsin)

Marşbiyel (İstanbul'da daha ucuz fiyat veren servisler vardı sanırım)

LED'li stop (Gümrükte mutlaka problem olur)

Xenon (Kesinlikle yaptır, gayet kaliteli, garantili zaten, benim sağdaki arada sırada yanmıyodu, direkt değiştirdiler)

Angel Eyes (Kesinlikle çocuk işi değil, çok güzel gözüküyor, benim yaptırmamın üstünden 1 sene geçti, hiçbi buğu filan yok, Dündar Abi'nin de, Abdullah Abi'nin de işçilikleri çok iyi)

Anten (Tamamen zevk meselesi ama radyo performansını etkilemediğini söylemek isterim)

Film (Ziebart'takiler zaten güvenlikli, yani bi de 3M yaptırmana gerek yok, film için kesinlikle Ziebart)

Park Sensörü (Yokken gerek duyulmuyor ama olması güzel, eğer delme olayına filan çok karşı değilsen yaptır)

İÇ:

Hoparlör (Aynı tarz bi sistemi ben de düşünüyorum, bizim istediğimiz gibi bi sistemin iyisi 1500 liraya çıkar demişti Volkan, anfi de olacak tabi.)

Metal Pedal (Ayakkabıların tabanı ıslakken tam basmazsan kayabiliyor ama kalitelilerde bu problem olmaz sanırım, ben özellikle gaz pedalına hep köşesinden basarım, onun da etkisi var)

Metal Kapı Eşiği (LED'lilerin bozulma riski yüksek, bendekilerin hiçbiri tam çalışmıyor mesela, ama LED'sizler güzel o konuda.)

Paspas (Yine İstanbul'da bi serviste uygun güzel paspas varmış, bi araştır istersen)

iPod Bağlantı Kiti (Atla deve değil, Enes kendisi açıp taktı, göğüslüğün sökülmesi filan çok büyük işlemler değil artık günümüzün LEGO gibi arabalarında, fazla büyütmemek lazım, bence yaptır, hem sökülmüşken ses gelebilecek yerleri de patchlersin)

Direksiyon ve vites kırmızı deri dikiş (Yiğit yapmıştı yanlış hatırlamıyosam, direksiyon ve vitesin üstünde var olan derinin üstüne bi daha kaplatman gerekiyor, tamamen zevk meselesi ama bana uymaz)

Bagaj için file (Aslında bana da lazım, yangın tüpünü sabitlemedim, alınabilir fiyatına bakılarak)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya neden Ziebart diyorsunuz ki. 3M alıp yaptırmak daha ucuza geliyor. Bu demek değil ki gidip 100 milyona mal olandan yaptırın. 3M de oldukça kaliteli.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya neden Ziebart diyorsunuz ki. 3M alıp yaptırmak daha ucuza geliyor. Bu demek değil ki gidip 100 milyona mal olandan yaptırın. 3M de oldukça kaliteli.

Enes film dedin mi Ziebart ın üstüne tanımam...bak Selman abinin filmleri 3M ama çok karanlık duruyo...ayrıca filmde en önemlisi işçilik,adamlar Mazda 6 nın arka camına tek parçadan film çektiler düşünebiliyo musun  :fiuw:
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Enes film dedin mi Ziebart ın üstüne tanımam...bak Selman abinin filmleri 3M ama çok karanlık duruyo...ayrıca filmde en önemlisi işçilik,adamlar Mazda 6 nın arka camına tek parçadan film çektiler düşünebiliyo musun  :fiuw:

Abi işçilik konusunda haklısın, herkes yapamıyor. Bir arkadaş yaptırmış; arka camda rezistans yüzünden kabarık kabarık olmuş ancak 500YTL de çok para film için

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi işçilik konusunda haklısın, herkes yapamıyor. Bir arkadaş yaptırmış; arka camda rezistans yüzünden kabarık kabarık olmuş ancak 500YTL de çok para film için

Enes 500 açılış fiyatı,filmde baya bi pazarlık yapılıyo arkadaşım 350 milyona yaptırdı Ziebart ta  ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Enes 500 açılış fiyatı,filmde baya bi pazarlık yapılıyo arkadaşım 350 milyona yaptırdı Ziebart ta  ;)

Murat kusura bakmıyorsundur umarım, konu seni de ilgilendirdiği için yazıyorum buraya.

Bunu öğrendiğim iyi oldu Volkan. Olur da pederi ikna edersek, önce Troy'la sonra Ziebart'la bir görüşeyim o zaman.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Enes Ziebart filmi gerçekten çok iyi yapıyor...filmin kalitesi zaten çok iyi,bunda hepimiz hemfikiriz...filmde önemli olan işçilik,sedan arabanın arka camına tek parçadan film çekmek her baba yiğidin harcı değil,en ufak bi hava kabarcığı dahi yok camda  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Murat kusura bakmıyorsundur umarım, konu seni de ilgilendirdiği için yazıyorum buraya.

Bunu öğrendiğim iyi oldu Volkan. Olur da pederi ikna edersek, önce Troy'la sonra Ziebart'la bir görüşeyim o zaman.

olurmu öyle şey ne kusuru aynı konuyu konuşuyoruz

3M deki güvenlik filmi renksiz..renkli olanları ile karşılaştırdığınızda zaten fark anlaşılıyor..güvenlik filmi bariz daha kalın..renki olanlar ise kağıt gibi ince..üstüste 2 film çekiyorlarmış 3M`de ama 1 hafta ara ile..ikisi beraber olunca işte 500-550 gibi birşey tutuyor..

Ziebart`takini açıkçası elime alıpta kalınlığına bakmadım..

yanlız 3M de şöyle bir video var izlemişsinizdir cam 15 sn falan kırılmıyor

http://cms.3m.com/cms/TR/tr/2-131/FkeizFZ/view.jhtml?_DARGS=%2F%2FWCMS_cache%2F%2F59%2F19%2FWCMS29972-19.jhtml.1_A&_DAV=4

ledli stop gümrükte takılırsa astraı yüzünden pahalıya mı gelir acaba?dur ben bizim şirketin ithalat departmanına bi sorayım aracı gümrükçü firmalarımız malı çekebilir mi diye..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...