Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Motordan gelen Kayış Sesi

Katil Balina
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar arabam 77 bin km'de. bu aralar hafif yokuşlarda düşük hızlarda misal avm'lere girip çıkarken, motordan ara sıra ciyaklama sesi geliyor. bildiğimiz kayış sesi gibi ötüyor. bodrum'dayım havalar sıcak olduğundan mı bilemedim. en gıcık olduğum sestir bu arada. benzeri bir sorun yaşayan ya da çözümü bilen var mı.

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Katil Balina :

merhaba arkadaşlar arabam 77 bin km'de. bu aralar hafif yokuşlarda düşük hızlarda misal avm'lere girip çıkarken, motordan ara sıra ciyaklama sesi geliyor. bildiğimiz kayış sesi gibi ötüyor. bodrum'dayım havalar sıcak olduğundan mı bilemedim. en gıcık olduğum sestir bu arada. benzeri bir sorun yaşayan ya da çözümü bilen var mı.

teşekkürler.

V kayış olabilir mi? 5 yıl 100 bin değişim derler ama kullanıma bağlı olarak erkenden de ötmeye başlayabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 dakika önce, tansu87 :

V kayış olabilir mi? 5 yıl 100 bin değişim derler ama kullanıma bağlı olarak erkenden de ötmeye başlayabilir

hiçbir bilgim yok hocam. yerinde dururken gazladığımda ses yok. ara ara geliyor. muhtemelen sıklaşır. würth slikon spreyi sıkayım mı:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, Katil Balina :

hiçbir bilgim yok hocam. yerinde dururken gazladığımda ses yok. ara ara geliyor. muhtemelen sıklaşır. würth slikon spreyi sıkayım mı:)

Motordan gelen seslere silikon sprey sıkmayın hocam :) rölantide, soğuk havada kaputu açarak bakın. Eğer kayıştan geliyorsa rulman bilyalarının ve kayışın değişim zamanı gelmiş demektir. Sesin nereden geldiğini zaman içinde bulmaya çalışmalı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Bugün 50.000 bakıma girdim ve V kayışında çatlama var  dediler. Değişim önerdiler. Garanti var mı V kayışı için?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

48 dakika önce, mesut2323 :

Bugün 50.000 bakıma girdim ve V kayışında çatlama var  dediler. Değişim önerdiler. Garanti var mı V kayışı için?

kayışta garanti yok.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...