Jump to content
aton1981

2009 Model Mazda 6 Göğüs Erime

Tavsiye Edilen Mesajlar

aton1981

Selamlar. 2009 model 2. el bir mazda 6 alma arefesindeyim. Son anda  bu bilgiyi öğrendim. Yetkili servisten mantıklı bir cevap alamadım. İlgilendiğim araçta da cam diplerinde hafif akmadan söz etti satıcı. Bu konunun kesin çözümü varmıdır ? Servis ücretsiz değiştiriyor  mu ? Konuya vakıf arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

2. nesil mazda 3'lerde gördük ama mazda6'larda böyle bir sıkıntı oldu mu tam emin değilim. çoğu mazda kullanıcısının sorunu bedelsiz veya bir miktar bedel karşılığında giderildi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
18 saat önce, aton1981 :

Selamlar. 2009 model 2. el bir mazda 6 alma arefesindeyim. Son anda  bu bilgiyi öğrendim. Yetkili servisten mantıklı bir cevap alamadım. İlgilendiğim araçta da cam diplerinde hafif akmadan söz etti satıcı. Bu konunun kesin çözümü varmıdır ? Servis ücretsiz değiştiriyor  mu ? Konuya vakıf arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

Hem burada hem facebook’ta konu ile ilgili bilgi mevcut. M6’larda da göğüs erimesi, üstünde tornavida ile kurcalanmış gibi deliklerin oluşması durumu var. Yetkili servise gidip kayıt açtırmanız gerekmekte. Aracın fotoğrafları çekilip mazda türkiyeye gönderiliyor. İndirimli değişime onlar karar veriyor. Bu esnada mazda türkiyenin kapılarını, maillerini ve telefonlarını aşındırmak fayda getirebilir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aton1981

Ben güncel olarak bu durumun çözümü için merakım adına konuyu açmıştım.  Yetkili servisten bilgi aldım. Bakım kayıtlı olmak koşulu ve 200K geçmemek kaydı ile garanti servisi dahilinde %40 ila %60 arasında servis masrafı karşılıyor. Konsol fiyatının ise güncel olarak 4500 TL civarı olduğunu belirtti.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
Bir saat önce, aton1981 :

Ben güncel olarak bu durumun çözümü için merakım adına konuyu açmıştım.  Yetkili servisten bilgi aldım. Bakım kayıtlı olmak koşulu ve 200K geçmemek kaydı ile garanti servisi dahilinde %40 ila %60 arasında servis masrafı karşılıyor. Konsol fiyatının ise güncel olarak 4500 TL civarı olduğunu belirtti.

200k km’yi nerelerinden uydurmuşlar çok merak ediyorum. Aslına bakarsanız zamanında servise uğramayan araçlara da indirim yapıldı. Benimki servis bakımlıydı. Zorla 1500’e değişti. Servis bakımlı olmayan 1700’e değişti. Kafalarına göre takılıyorlar. 

Amerika’daki bültenleri toplayıp mazda’nın nidakule’deki merkezine bile gidebilirsiniz. Sizin baskınıza kalmış artık. Ülkemizde şartlar böyle. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
aton1981

Hiç uğraşabileceğimi zannetmiyorum ki zamanım da hiç yok. Malesef M6 hevesim bu sebeple başlamadan bitiyor. Hani koltuk kırılsa umursamayacağımda göğüslük takıntı halinde bende.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İsot

Bendede aynı sorun var yeni fark ettim .Benim araç 2010 model . Çukurlar olmaya başladı ve yapış yapış özellikle cama yakın bölge...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...