Jump to content

3. Nesil Mazda 3 İçin Bilgi Talebi

muradk2
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2 dakika önce, ozgur35 :

Arkadan itiş O0

maxresdefault.jpg

Yaş 39 oldu, bu resimdeki şeyleri 20 li yaşlarda yaptık hevesimizi aldık geçti. :) Yolun yarısını devirmiş biri olarak bu hareketler bana artık sadece korkutucu geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,

Görebildiğim kadarıyla alacağım araçta 225x45x18 lastik var. Yanılmıyorsam orjinali ve fabrikanın önerdiği 215x45x18 di.

Üzerindeki lastiğin negatif bir etkisi olur mu? Eğer oluyor ise İstanbul'a döndüğümde değiştireyim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, muradk2 :

Arkadaşlar,

Görebildiğim kadarıyla alacağım araçta 225x45x18 lastik var. Yanılmıyorsam orjinali ve fabrikanın önerdiği 215x45x18 di.

Üzerindeki lastiğin negatif bir etkisi olur mu? Eğer oluyor ise İstanbul'a döndüğümde değiştireyim.

Bir sıkıntı yaratmaz. Konfor bir miktar daha fazla olur hatta.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Mutlu Tekir :

Bir sıkıntı yaratmaz. Konfor bir miktar daha fazla olur hatta.

Tamamdır, teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün bir arkadaşım araç almak için beni aradı. Adamın gönlü olmasada mazda'ya beni kırmadı geldi. Ankara'daki tek yer olduğu için Herter'e gittik. Bir tane danışman var oda saolsun yardımcı olmak istemedimi yoksa diğer müşterileri kaçırmamakmı istedi bize hiç bakmadı bile. Neyse ben oturdum danışmanlık yaptım arkadaşa. Şöyle böyle derken baya baya beğendi aracı. Sıra geldi fiyatları almaya. Ortada danışman yok. Neyse aradık bulduk yaka paça yakaladım danışmanı bize şu paketteki araç için fiyat çıkarırmısın dedik. Elinde sadece sedan 2018 Power sense var oda 196 bin. Arkadaş böyle bir satış politikası olamaz ya. Baktık böyle olmayacak Ben dedim arkadaşıma yürü gidelim diye ve 2019 model civic'i 155 bine aldık. Mazda'nın bu ülkede neden satılmadığına kendi gözlerimle şahit oldum. Mersin'de hakan abi vardı çatır çatır satardı oda gitmiş artık. Bu saatten sonra mazda'dan beklentiyi kestim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, Kingcool :

Bugün bir arkadaşım araç almak için beni aradı. Adamın gönlü olmasada mazda'ya beni kırmadı geldi. Ankara'daki tek yer olduğu için Herter'e gittik. Bir tane danışman var oda saolsun yardımcı olmak istemedimi yoksa diğer müşterileri kaçırmamakmı istedi bize hiç bakmadı bile. Neyse ben oturdum danışmanlık yaptım arkadaşa. Şöyle böyle derken baya baya beğendi aracı. Sıra geldi fiyatları almaya. Ortada danışman yok. Neyse aradık bulduk yaka paça yakaladım danışmanı bize şu paketteki araç için fiyat çıkarırmısın dedik. Elinde sadece sedan 2018 Power sense var oda 196 bin. Arkadaş böyle bir satış politikası olamaz ya. Baktık böyle olmayacak Ben dedim arkadaşıma yürü gidelim diye ve 2019 model civic'i 155 bine aldık. Mazda'nın bu ülkede neden satılmadığına kendi gözlerimle şahit oldum. Mersin'de hakan abi vardı çatır çatır satardı oda gitmiş artık. Bu saatten sonra mazda'dan beklentiyi kestim.

Bursa inallar ile görüştük yakın zamanda cx3 powersense için 169 bin fiyat aldık. Mazda 3 powersense için 189 bin fiyat verdi. Bende eskiden cx3 daha pahalıydı bu nasıl fiyat dedim, satış temsilcisi telefonda bıkkın bir ses tonuyla yaklaşık 6 aydır mazda 3 gelmiyor elimizde olanıda indirimli satamıyoruz diye sitem ediyor.

Yeni kasa M3 gelme sürecine girildiği için bayilerinde eli kolu bağlı satış temsilcileri M3 bakana ilgilenme gereği bile duymuyor :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 saat önce, Kingcool :

175bine full dolu cam tavan 182hp HB Civic sport plus veriyorlar. Bu arabanın da normalde muadili Mazda 3 2.5L 184hp. Durumun vahametini düşünün artık. Şuan bende otomobil bakacak olsam aracımı çok sevmeme rağmen herhalde bakacağım son marka Mazda olur, ha bu durumdan tamamen kendileri sorumlu değiller orası ayrı konu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hepiniz Mazda konusunda benden tecrubelisiniz, ben henüz 48 saattir Mazda kullanıyorum fakat 38 yaşındayım ve uzun yıllardır Alfa kullanmış olsam da otomobile meraklı olduğum için çok fazla araba deneyimledim çevrem arkadaşlarım vs dolayısıyla. Turkiye Mazda nasıl çalışır nasıl davranır hiçbir fikrim yok ama marka bazında değerlendirdiğimde japon olmalarına rağmen Honda, Toyota vs gibi markalar bence Mazda ile aynı cümle içerisinde dahi yan yana gelemeyecek markalar. Hem üretim hem de malzeme kalitesi anlamında. Alfa'yı satışa koyduktan sonra eşimle birlikte araç bakmaya başlamıştık ve Honda civic deneyimleme şansım oldu, araçtan inince satış temailcisinin yüzüne ben bu araca 50 bin lira bile vermem dedim. Keza çok yakın arkadaşım tüm uyarılarıma rağmen aldığı 2017 model Honda civic aracını 15 gün içerisinde sattı. Kullanana saygım sonsuz ancak hem kaportada hem de içeride kullanılan malzemeler korkunç derecede kötü. Bu benim şahsi fikrim. Toyota ise son kasasını bilmem ama 2015-2016 kasaların motor ve şanzıman uyumu berbat. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 dakika önce, muradk2 :

Hepiniz Mazda konusunda benden tecrubelisiniz, ben henüz 48 saattir Mazda kullanıyorum fakat 38 yaşındayım ve uzun yıllardır Alfa kullanmış olsam da otomobile meraklı olduğum için çok fazla araba deneyimledim çevrem arkadaşlarım vs dolayısıyla. Turkiye Mazda nasıl çalışır nasıl davranır hiçbir fikrim yok ama marka bazında değerlendirdiğimde japon olmalarına rağmen Honda, Toyota vs gibi markalar bence Mazda ile aynı cümle içerisinde dahi yan yana gelemeyecek markalar. Hem üretim hem de malzeme kalitesi anlamında. Alfa'yı satışa koyduktan sonra eşimle birlikte araç bakmaya başlamıştık ve Honda civic deneyimleme şansım oldu, araçtan inince satış temailcisinin yüzüne ben bu araca 50 bin lira bile vermem dedim. Keza çok yakın arkadaşım tüm uyarılarıma rağmen aldığı 2017 model Honda civic aracını 15 gün içerisinde sattı. Kullanana saygım sonsuz ancak hem kaportada hem de içeride kullanılan malzemeler korkunç derecede kötü. Bu benim şahsi fikrim. Toyota ise son kasasını bilmem ama 2015-2016 kasaların motor ve şanzıman uyumu berbat. 

Motor şanzıman uyumu dizellerinde tek kavrama otomatikleştirilmiş manuel şanzıman kullanılması nedeniyle kötü. Manuel şanzıman olduğunu bilerek kullanan kimse sorun yaşamaz. Benzinlileri ise cvt şanzıman zaten konforun ötesinde. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

29.09.2019 at 19:09, Kingcool :

Mazda almak ıcın satıs temsılcısıne gerek yok ki.  Ben yıllardır Mazda kullanıyorum 93 modelınden berı. Gıderım alırım cıkarım  Zaten Mazda bınen adam MAzda alıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

29.09.2019 at 19:09, Kingcool :

Bugün bir arkadaşım araç almak için beni aradı. Adamın gönlü olmasada mazda'ya beni kırmadı geldi. Ankara'daki tek yer olduğu için Herter'e gittik.

@dr_azoom hocam neden ilgilenmiyonuz adamlarla:))

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selamlar herkese, birkaç konuda desteğinize ihtiyacım var. 

Öncelikle eski sahibi neden bilmiyorum aracın geri görüş kamerasını sökmüş. Tesisatı hazır, bana uyumlu bir geri görüş kamerası önerebilir misiniz. Ayrıca direksiyondaki Mazda logosu soyulmuş bunu nasıl ve nereden tedarik edebilirim. Bir de ön tampondaki büyük nikelaj çıta çatlamış, bunu nasıl ve nereden tedarik edebilirim. Kol dayamanın üst kısmındaki klips kırılmış, kol dayama kilitlenmiyor, başına gelen oldu mu? Nasıl çözebilirim. Son sorum da el freni tutacağı biraz aşınmış. Direkt tutacağı mı almalıyım fiyatları nasıldır? Yada tekrar deri mi kaplatayım?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25 dakika önce, muradk2 :

Öncelikle eski sahibi neden bilmiyorum aracın geri görüş kamerasını sökmüş. Tesisatı hazır, bana uyumlu bir geri görüş kamerası önerebilir misiniz. Ayrıca direksiyondaki Mazda logosu soyulmuş bunu nasıl ve nereden tedarik edebilirim. Bir de ön tampondaki büyük nikelaj çıta çatlamış, bunu nasıl ve nereden tedarik edebilirim. Kol dayamanın üst kısmındaki klips kırılmış, kol dayama kilitlenmiyor, başına gelen oldu mu? Nasıl çözebilirim. Son sorum da el freni tutacağı biraz aşınmış. Direkt tutacağı mı almalıyım fiyatları nasıldır? Yada tekrar deri mi kaplatayım?

merak ettim araç kaç bin km de acaba 🤔

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

35 dakika önce, kadirgündüz :

merak ettim araç kaç bin km de acaba 🤔

54.500 km de aldım. Şu an 55.600 km de. Eski sahibi doğru bir kullanıcı değilmiş malesef.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, muradk2 :

epey hor kullanılmış gerçekten. vaktiniz bolsa aliexpress yok benim işim acil diyorsanız yetkili servis. direksiyondaki mazda logosu zor iş ama.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 dakika önce, Mehmet Özdemir :

epey hor kullanılmış gerçekten. vaktiniz bolsa aliexpress yok benim işim acil diyorsanız yetkili servis. direksiyondaki mazda logosu zor iş ama.

Aslında ben bu tip şeylere çok dikkat eden bir kullanıcıyım. Ancak İstanbul'dan Mersine gitmiş olmak ve sorunların özellikle (el freni körüğü, ön tampon nikelajı vs) gibi basit kozmetik sorunları halledebilirim diye düşündüm. O sebeple alıp geldim. Aliexpress bekleyemem sanırım İstanbul'da çözmeye çalışacağım. Neyse ki motoru ve yürüyen aksamı sorunsuz. Ufak tefek kozmetik şeyleri hallederim yavaş yavaş. Direksiyon logosunu sahibinden.com da 107 TL ye buldum. Satıcı Orjinal ve klipsli olduğunu yazmış. Alıp deneyeceğim sanırım. Geri görüş kamerası için de 200 tl civarı uyumlular gördüm gittigidiyor gibi sitelerde ancak ne kadar güvenilir bilemiyorum. El freni tutacağını da yeniden deri kaplattırıcam sanırım. Asıl beni en çok düşündüren kol dayamanın klipsi. Kırılan parçanın plastik bir parça olması dolayısıyla sanırım kol dayamanın üst parçasının komple değişmesi gerekebilir. Aslında kilitlenmemesinin bir zararı yok gibi şimdilik ancak bana batıyor o şekilde olması.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, muradk2 :

Geri görüş kamera bağlantısı arka taraftaki kontrol ünitesinden alınabiliyor bunun için forumda konumuz bulunmaktadır.  Kamerayı direk kontrol ünitesinin soketten alabilir yada soket dönüştürücü kablo vardı onu da direk kullanabilirsiniz.  Ben hepsini aliexpresten almıştım. Ayrıca kamera 6v ile çalışıyor. 12v ile çalışan kamera alırsanız 6v dan 12v dönüştürücü almanız da gerekiyor.

Mazda logosu içn gene aliexpreste kırmızı logo alıp yapıştırabilirsiniz. Ben o şekilde kullanıyorum.

Büyük nikelaj çıta için bu siteden bulabilirsiniz. Yan sanayi bu yada çıkmacıya bakmak lazım.  https://www.parcafilosu.com/maz0903010-cey-on-panjur 

Kol dayamanın sağ ve soldan tutan pimler çıkabiliyor. Belki sorununuz ondan olabilir. Tam oturmadığından kilitlenmiyor olabilir.

El freni için de aliexpress yada özel kendiniz yaptırabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, Mehmet Özdemir :

Maalesef Mehmet abi, Mazda'nın kalitesi de ortada. BL kasadan beri çözemediler şu direksiyon, el freni, vites topuzu soyulmasını, direksiyon logosunun pul pul dökülmesini. Ben 3-4 sene sonra çıkacak sorunları merak ediyorum asıl.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...