Jump to content

3. Nesil Mazda 3 İçin Bilgi Talebi

muradk2
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

19 dakika önce, ediz07 :

Geri görüş kamera bağlantısı arka taraftaki kontrol ünitesinden alınabiliyor bunun için forumda konumuz bulunmaktadır.  Kamerayı direk kontrol ünitesinin soketten alabilir yada soket dönüştürücü kablo vardı onu da direk kullanabilirsiniz.  Ben hepsini aliexpresten almıştım. Ayrıca kamera 6v ile çalışıyor. 12v ile çalışan kamera alırsanız 6v dan 12v dönüştürücü almanız da gerekiyor.

Mazda logosu içn gene aliexpreste kırmızı logo alıp yapıştırabilirsiniz. Ben o şekilde kullanıyorum.

Büyük nikelaj çıta için bu siteden bulabilirsiniz. Yan sanayi bu yada çıkmacıya bakmak lazım.  https://www.parcafilosu.com/maz0903010-cey-on-panjur 

Kol dayamanın sağ ve soldan tutan pimler çıkabiliyor. Belki sorununuz ondan olabilir. Tam oturmadığından kilitlenmiyor olabilir.

El freni için de aliexpress yada özel kendiniz yaptırabilirsiniz.

Bilgiler için teşekkür ederim.

13 dakika önce, Mutlu Tekir :

Maalesef Mehmet abi, Mazda'nın kalitesi de ortada. BL kasadan beri çözemediler şu direksiyon, el freni, vites topuzu soyulmasını, direksiyon logosunun pul pul dökülmesini. Ben 3-4 sene sonra çıkacak sorunları merak ediyorum asıl.

Dediğiniz gibi, direksiyon logosu pul pul dökülmüş durumda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

01.10.2019 at 02:28, Katil Balina :

@dr_azoom hocam neden ilgilenmiyonuz adamlarla:))

şimdi gördüm ve üzüldüm , yerli montaj ile direk japon üretim bir aracı fiyat konusunda kıyaslamak ne kadar doğru olabilir bilemem , @Katil Balina seviliyorsun abi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 saat önce, dr_azoom :

şimdi gördüm ve üzüldüm , yerli montaj ile direk japon üretim bir aracı fiyat konusunda kıyaslamak ne kadar doğru olabilir bilemem , @Katil Balina seviliyorsun abi

Asalet hocam kalite neden az satar. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yerli üretim kötü müdür Asalet abi? Tamam Japonlar iyi iş çıkartıyor, Mazda premiuma oynuyor da. Civic'in yeni kasasının yol tutuşu daha yüksek, 2. eli çok daha iyi. Mazda'daki tok satıcı havası da bu satışlara etki etmiyor mudur? Mazda Türkiye Genel Müdürü kendi söylüyor zaten satış rakamlarımız belli diye. Benim gördüğüm Herter ve Gören vardır herhalde Mazda kullanıcılarıyla bu kadar ilgili ve başarılı satış yapan. 2. el piyasası olsun, motor gücü olsun, bayilerdeki ilgisizlik olsun potansiyel alıcıyı da ya diğer Japon modellere ya da aynı fiyatta diye diğer Alman modellere itiyor. Mazda daha yüksek satış rakamlarına ulaşmak istiyorsa bunu baştakinden mentaliteyi değiştirerek başlamalı, kendi satış stratejilerini sorgulamalı, böyle elinden kaçırdıkları müşterileri göz önüne alıp nerede yanlış yapıyoruz diye özeleştiri yapmalı. Yoksa Mazda'yı sadece bilen 2. elde alıp yan sanayi parçalarla bakımını yaptırıp binmeye devam edecektir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

53 dakika önce, Mutlu Tekir :

Yerli üretim kötü müdür Asalet abi? Tamam Japonlar iyi iş çıkartıyor, Mazda premiuma oynuyor da. Civic'in yeni kasasının yol tutuşu daha yüksek, 2. eli çok daha iyi. Mazda'daki tok satıcı havası da bu satışlara etki etmiyor mudur? Mazda Türkiye Genel Müdürü kendi söylüyor zaten satış rakamlarımız belli diye. Benim gördüğüm Herter ve Gören vardır herhalde Mazda kullanıcılarıyla bu kadar ilgili ve başarılı satış yapan. 2. el piyasası olsun, motor gücü olsun, bayilerdeki ilgisizlik olsun potansiyel alıcıyı da ya diğer Japon modellere ya da aynı fiyatta diye diğer Alman modellere itiyor. Mazda daha yüksek satış rakamlarına ulaşmak istiyorsa bunu baştakinden mentaliteyi değiştirerek başlamalı, kendi satış stratejilerini sorgulamalı, böyle elinden kaçırdıkları müşterileri göz önüne alıp nerede yanlış yapıyoruz diye özeleştiri yapmalı. Yoksa Mazda'yı sadece bilen 2. elde alıp yan sanayi parçalarla bakımını yaptırıp binmeye devam edecektir.

Yerli üretim neden kötü olsun mutlu Hocam ülkemiz için iyi bir durum ama  gümrük vergi yönünden demiştim , japonlarda %15 extra gümrük ödüyor , fiyat farkı elbette bu yüzden oluyor 

3 saat önce, Kingcool :

Asalet hocam kalite neden az satar. 

adı üstünde “ kalite “ 😁 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yani neredeyse 40 bin km'lik herter deneyimimi belirteyim, kim ki ilgileri dolayısıyla sorun yaşamışsa önyargıları dolayısıyla yaşamıştır diyebilirim.

valla allah taş yapar onu da heykel diye götürür mazda fabrikasının karşısına dikerler:))

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Mutlu Tekir :

Yeni bir Mazda kullanıcısıyım ama bu konuda şu yorumu yapmam gerekiyor. Yıllarca Alfa kullanmam dolayısıyla bir çok kere büyük Alfa buluşmalarında Fiat Alfa direktörleri, ülke müdürleri vs ile sohbetlerimiz olmuştu. Alfa'nın yeni ürün gamının araçları Giulia ve Stelvio'nun yanlış fiyat politikasıyla ülkeye girdiğini, Türkiye şartlarında bu araçlardan maksimum 10 ar adet satabileceklerini söyleyip satış politikasına eleştri getirirken, aldığımız cevaplar Fiat'ın Alfa özelinde Türkiye piyasasını çok önemsemediği, premium bir marka olarak özellikle hedefin Amerika ve Çin pazarı, sonrasında da Avrupa olduğu cevaplarını net bir şekilde almıştık. Aynı şekilde Mazda'nın da Türkiye pazarının çok üzerinde durduğunu düşünmüyorum. Burada yüksek bir adet satışı hedeflediklerini hiç sanmıyorum. Zira Avrupa bölgesinde Mazda satışlarının gayet memnun edici düzeyde olduğu haberlerini okuyorum. Bence Türkiye pazarı için Mazda'dan, Toyota ve Honda hareketleri beklemek çok doğru olmaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Katil Balina :

yani neredeyse 40 bin km'lik herter deneyimimi belirteyim, kim ki ilgileri dolayısıyla sorun yaşamışsa önyargıları dolayısıyla yaşamıştır diyebilirim.

valla allah taş yapar onu da heykel diye götürür mazda fabrikasının karşısına dikerler:))

iyimiyiz abi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, dr_azoom :

iyimiyiz abi

benim şikayetten ziyade memnuniyetim var hocam. bizimle ilgilenilmedi denince şaşırdım:)

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar selam,

bir sorum olacaktı belki daha önce yaşayan olmuştur. Eski aracımda kullandığım flash belleğimi Mazda'nın usb portlarına takıyorum ve her iki port da sorunsuz bir şekilde flash belleği görüyor. Ancak şarkı listesine girdiğimde önce bir süre liste yükleniyor gösteriyor fakat sonra ekran kapanıp açılıyor. Flash belleği çıkartmazsam bu resetleme işlemi sürekli devam ediyor. Flash belleği çıkarttığımda ekran normale dönüyor. Usb portlarında sorun olmadığını düşünüyorum çünkü kablo ile telefonu bağladığımda sorunsuz bir şekilde şarj ediyor ve telefon içeriklerine ulaşabiliyorum. Yazılımsal olabilir mi? Çözüm konusunda bir öneriniz olabilir mi? 2 ayrı flash bellek denedim birini özellikle fat32, diğerini ise Ntfs olarak taktım. Ntfs olanı zaten hiç tanımadı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

07.10.2019 at 11:17, muradk2 :

Arkadaşlar selam,

bir sorum olacaktı belki daha önce yaşayan olmuştur. Eski aracımda kullandığım flash belleğimi Mazda'nın usb portlarına takıyorum ve her iki port da sorunsuz bir şekilde flash belleği görüyor. Ancak şarkı listesine girdiğimde önce bir süre liste yükleniyor gösteriyor fakat sonra ekran kapanıp açılıyor. Flash belleği çıkartmazsam bu resetleme işlemi sürekli devam ediyor. Flash belleği çıkarttığımda ekran normale dönüyor. Usb portlarında sorun olmadığını düşünüyorum çünkü kablo ile telefonu bağladığımda sorunsuz bir şekilde şarj ediyor ve telefon içeriklerine ulaşabiliyorum. Yazılımsal olabilir mi? Çözüm konusunda bir öneriniz olabilir mi? 2 ayrı flash bellek denedim birini özellikle fat32, diğerini ise Ntfs olarak taktım. Ntfs olanı zaten hiç tanımadı.

8 yada 16 gb ve okuma hızı yüksek bir usb bellek alıp içini çok doldurmadan deneyin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, AreY :

8 yada 16 gb ve okuma hızı yüksek bir usb bellek alıp içini çok doldurmadan deneyin.

Teşekkür ederim. Güncellemem çok eskiymiş. Aracın ve müzik sisteminin güncellemelerini yapınca sorun düzeldi. Ekran yansıtma için smart mzd player satın aldım ama ekran yansıtınca 30 saniye içinde kopuyor. Buna bir çözüm arıyorum. Hatta kablosuz bir ekran yansıtma olsa çok sevineceğim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İyi akşamlar arkadaşlar,

İç dikiz aynasının altındaki tuşun işlevi nedir? Biraz araştırdım ama bilgi bulamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, muradk2 :

İyi akşamlar arkadaşlar,

İç dikiz aynasının altındaki tuşun işlevi nedir? Biraz araştırdım ama bilgi bulamadım.

Kendiliğinden kararma fonksiyonu olan aynanın aktivasyon düğmesi. Aynalarımız elektrokromdur, yani yüksek bir ışık kaynağına maruz kalırsa sürücünün gözünü almamak için kararmaya başlar. Normalde altında ışık yanar halde açık olarak gelir, basarsanız fonksiyonu kapatırsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Leanback :

Kendiliğinden kararma fonksiyonu olan aynanın aktivasyon düğmesi. Aynalarımız elektrokromdur, yani yüksek bir ışık kaynağına maruz kalırsa sürücünün gözünü almamak için kararmaya başlar. Normalde altında ışık yanar halde açık olarak gelir, basarsanız fonksiyonu kapatırsınız.

Çok teşekkür ederim bilgi için. Ben ön taraftaki sensörlerle vs ilgili mi acaba demiştim. Öğrendiğim iyi oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, muradk2 :

İyi akşamlar arkadaşlar,

Ayna karartma on/off düğmesi 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...