Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Geri görüş kamerası ekran dalgalanma Sorunu

Omur_Karaman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaslar merhaba,

Daha evvel de bir kez olmus sonra kendi kendine düzelmişti ama 2-3 gündür geri görüs kamerası devreye girdiğinde ekranda görüntü bozuluyor , pır pır yapıyor, dalgalanıyor.. 

Bir yerde bir temassızlık vb. bir durum söz konusudur diye tahmin ediyorum.

Benzer problem yasayan oldu mu? Görüs ve önerilerinizi ögrenebilir miyim?

Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende de var aynı durum. voltajla alakalı deniyor. 12 volttan 6 volta düşmesi gerekiyor galiba. bununla ilgili tavsiye üzerine bir aparat aldım ama gittiğim elektrikçiler bana bön bön bakıyor. bazen çalışıyor bazen çalışmıyor bazen karıncalı bazen net bi de ayna etkisi var bende ters gösteriyor:) yokmuş gibi davranıyorum ben de. ankara'da düzgün bi elektrikçi bulamadım

ankara'da bu işi halledeceğim bi elektrikçi varsa allah rızası için bana da haber etsin. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Omur_Karaman :

Servis çözemez mi?

Aracımın garantisi devam ediyor zaten çok birşey tutacağını sanmıyorum garanti olmasa da.. 

kamera orjinalse müdahale eder, neden etmesin. ama değilse etmez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, Katil Balina :

kamera orjinalse müdahale eder, neden etmesin. ama değilse etmez.

Orjinal kamera..  Yani ben öyle biliyorum, 2015 powerlarda..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, Omur_Karaman :

Orjinal kamera..  Yani ben öyle biliyorum, 2015 powerlarda..

benim de 2015 ama kamera orjinal değil. @Tarahumara hocanın dediği gibi bi görüntüsünü paylaşırsanız belli olur orjinalliği. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Leanback :

@Tarahumara

Benim klavuz çizgiler üstteki gibi, sol üstteki ayarlar çarkı da mevcut ama sağdaki radarlı araç işareti yoktu galiba. Bunu siz mi yaptınız?

Hayır ben yapmadım. Ben sadece rengini kırmızı yaptım, normalde beyazdı. Ön park sensörüyle birlikte gelen bir özellik.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

07.08.2019 at 13:12, Tarahumara :

Kameranızın ekrandaki görüntüsünde çizgiler böyle ise orjinal:

Harici şekildekiler orjinal değil:

Bende durum boyle, simdi duzelmis mesela dalgalanma.. ama ara ara sapitiyor netlik cok kotu oluyor karincali falan baze cam gibi net.. anlamadim.

IMG_20190808_185648.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Omur_Karaman :

Bende durum boyle, simdi duzelmis mesela dalgalanma.. ama ara ara sapitiyor netlik cok kotu oluyor karincali falan baze cam gibi net.. anlamadim.

benim sorunumla birebir ayni. voltaj ile ilgili. 6 volta dönüştürülmesi gerekiyor. 

sorunum özetle:

bazen çok net, bazen karıncalı..

bazen donma.

bazen dalgalanma, ekran bölünmesi, atlama.

bazen hiç göstermeme siyah ekran.

sürekli ayna etkisive ters gösterme.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Omur_Karaman :

Kameranızın orjinal olmamasından kaynaklı olabilir. Ama ben, benzer sorunu orjinal kamera kullanan araçlarda da gördüm. Muhtemelen kablo bağlantılarınızda bir sorun, temassızlık vb olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir takım bayiler "size bir de geri görüş kamerası hediye edelim" dediğinde orjinal kamera takılacak sanıp sorgulamıyorsunuz.

Sonuç; benim gibi arkanızda çalışmayan bir kamerayla trafikte geziyorsunuz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Orijinal olmayan aliexpresden alınma bir kamera kullanmıştım bende, her yıkamadan sonra içine su kaçıyor bazen renk gidiyor bazen dalgalanma oluyordu...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Selâmun aleykum arkadaşlar ben aracı sıfır aldım 3 ay oldu power sense orjinal kamera var.Sabah araca bindiğimde kamera çalışmadı defalarca denedim ama çalışmıyor.Sadece siyah ekran geliyor.Kayseri deki servise gidecegim bakalım ne diyecekler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...