Jump to content

1. Nesil Mazda 3 Bagaj Kilidi Sorunu

Nesih Çelik
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar, 1. nesil mazda 3 kullanıcısıyım, aracımın bagaj kilidi sürekli kilitli halde ancak anahtar yardımıyla açabiliyorum ve bu sorunu çözemedim. Özellikle aracı kullanırken kontak üstündeyken açamamak çok sıkıntı oluyor. 

Bu sorunu yaşayan çözen veya tavsiye - önerisi olan olursa şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 ayrı konu yapsanız daha iyi olacak. bu konu bu şekilde kalsın ben kilit sorunu haricini editleyim siz de marş dinamonuz hakkında yeni bir konu açın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dediğiniz gibi büyük bir eksiklik. benim 2. nesilde de anahtarınız kontaktayken açılmıyordu, sizinki kontakta değilken kumandayla da mı açılmıyor? bu sorunu içeriye bir düğme koyup halleden arkadaşlarımız var, forumda kısa bir araştırmayla bulabilirsiniz. @Mutlu Tekir'in konularına bakabilirsiniz.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu durum güvenlikle alakalı. Araç sürüş halinde de açılsaydı eğer, trafikte birisi gelip bagajdan birşeyleri götürebilirdi rahatlıkla. 

Bunun için araç çalışırken otomatiklerde P'ye almadan, manuellerde ise vitesi boşa alıp el frenini çekmeden açılmasına izin vermez.

Eğer sorun bu şartlara rağmen butondan açamamanız ise butonun değişimi gerekebilir. Ya da benim yaptığım şekilde butona giren 2 kablodan uzatma alıp öne getirip benzin dolum kapağı butonunun yanına bagaj açma butonu getirebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cevabınız için teşekkür ederim. Aracım manuel vites, araç çalışır durumda olsun olmasın fark etmiyor her iki durumda da bağajın düğmesine basıp açamıyorum. mecburen anahtarı takıp çevirip açıyorum. @Mutlu Tekir hocamın bahsettiği gibi buton arızalanmışta  olabilir muhtemelen. Bunu değişim mi yapmalıyım yoksa İstanbulda gösterip tamirini yaptırabileceğim bir yer varmıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Nesih Çelik :

Cevabınız için teşekkür ederim. Aracım manuel vites, araç çalışır durumda olsun olmasın fark etmiyor her iki durumda da bağajın düğmesine basıp açamıyorum. mecburen anahtarı takıp çevirip açıyorum. @Mutlu Tekir hocamın bahsettiği gibi buton arızalanmışta  olabilir muhtemelen. Bunu değişim mi yapmalıyım yoksa İstanbulda gösterip tamirini yaptırabileceğim bir yer varmıdır?

Adem ustanın kardeşi Kadir usta elektrikçi o halledebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...