Jump to content

Şirket Filo Araç Alımı - Dizel+Sedan+Otomatik Vites

İlhan
 Paylaş

Şirket Aracı Seçiminiz Ne Olurdu ?  

19 oy

1. 1. Şirket Aracı Seçiminiz Ne Olurdu ?

• Yeni Ford Focus Dizet+AT
      12
    • Skoda Octavia Dizel+DSG
      7

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba Arkadaşlar,

Şirkete filo araç alımı yapılacak. Seçimlerimiz içindeki kriterlerimiz şunlardır

- Sedan

- Dizel

- Otomatik Vites

Kiralama bize uymuyor, çünkü araçlarımız yıllık yüksek Km'ler yapıyor. Birde dövizli kiralama, ülkedeki dövizin ne olacağı vs. durumları belli olmadığı için her yönden risk taşıyor bizim için.

Bakım periyot aralıkları yüksek, sorunsuz, satın alma sonrası servis maliyetleri ekonomik. Mümkünse uzatılmış garanti hizmetleri ve yaygın servis ağı olan bir markayı seçmek istiyoruz.

Şu anki mevcut araçlarımız Opel İnsignia 1.6 Dizel+AT. Ama 9 araçtan, 3'ünün şu ana kadar şanzımanı revize edildi. 80-130 Bin km aralıklarında başımıza geldi bu durum. 

Otomobil marka / modelleri araştırırken Sedan olsun, dizel olsun, otomatik vites olsun, bakım aralıkları yüksek servis ağı yaygın olsun dediğimizde elimizde Yeni Ford Focus ve Skoda Octavia kaldı.

Yeni Ford Focus Dizel+Otomatik bu gün yarın şirkete bir hafta süreliğine test için bırakacaklar. Donanım olarak Titanium paket gelecek. Ama en üst paket olmasına rağmen bir çok şeyi opsiyon yapmışlar. Yeni Ford Focus'ta 8 ileri  tork konvertörlü otomatik yeni bir şanzıman kullanılmış. Açıkçası kapalı kutu benim-bizim için tam bir soru işareti. Opel İnsignia'larda daki şanzıman içinde tork konvertörlü sorunsuz dendi, ama teke teker sorun çıkardılar, halende devam ediyor sorun çıkarmaya. Bu arada tam bağımsız arka süspansiyonda yokmuş artık yeni Focuslarda...

Skoda Octavia malum kendi sınıfının en geniş iç ve bagaj hacmini sunan modeller arasında başı çekiyordur herhalde.  Donanım olarak bayağı bir bonkör, yakıt cimrisi bir araç.

Sizlerin seçim konusunda görüş fikir tavsiyeleriniz ne olur ?

Ford Focus mu ?

Skoda Octavia'mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam kiralama fiyatları çok uçuk, biz kiralamaktan vazgeçtik BMW 5.20 aldık :)

12 aylık focus kirası 6250+kdv

12 aylık octavia  6400+kdv araçlar dizel otomatik

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kesinlikle octavia olurdu ikiside popüler arabalarve ikinci eli inanılmaz hızlı  ama octavia daha keyifli ve kaliteli 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 saat önce, S.Halilduru :

İstanbul trafiğinde küçük araç. :) 

Öyle ama bizim İstanbul'la işimiz olmaz. :D 

Bizim satış pazarlama saha personeline dağıtılacak. Ankara - Adana - İzmir - Aydın - Batı Maramara bölgelerinde Pazarlamacı personellerimiz var. Onlar saha da kullanacaklar.

17 saat önce, Mehmet Özdemir :

niye c segmenti abi?

Niye "C" segmenti ?

Satış Pazarlama Personellerinin mobil ofisi. Konaklamalı müşteri seyahatine çıktıklarında valizini alacak. Sektörle ilgili bir sürü broşür, dergi, katalog, numune, vademecumlar, temsil tanıtım hediyeleri vs taşıyorlar. Tüm bunları alabilecek bir araç olmalı. O yüzden en ideal "C" segmenti Sedan. 

Birde tabi diğer boyut var, şirketin vizyonu,vs.....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

VW dizellerde acayip indirimler yapıyor bu ara, bilginiz olsun. Listesi 250bin olan araçları 190lara bırakıyorlar, dizel-DSG baz paket Passatları 200e bırakıyorlardı, şuan makyajlılar geldi bir sorun önceki modellerden elde varmı diye. 

Alternatif olarak Megane sedanlara da bakın. Bakım aralıkları yüksek ve servis parça fiyatları uygun oluyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 gündür Focus vardı test sürüşü için.

Aracı tam bir sıradan Pazar aracına çevirmişler..

Titanium paket olmasına rağmen araba boş geldi bize.

Ne sorarsak opsiyon...opsiyon..opsiyon...

Bagaj büyük ama çok kullanışsız.

Vites kolu olmayışından ötürü şahsen çok aradım ve garipsedim...

İç hacim ferah.

Yol-asfalt rüzgar sesi çok azaltılmış başarılı..

Yakıt yönünden çok ekonomik sayılmaz. İst-Gebze-İst arası 2 arkadaş kullandık 3 gün. 6,5-7 litreler arası . Maksimum 120 km hızları gördük.

Ön göstergeler-multimedia-kokpit ben çok beğenmedim. 

Yeni Focus'ta tam bağımsız arka süspansiyonu kaldırmışlar..yok..

Birde motor soğukken ilk çalıştırmada çok ciddi ses var. İnternetten araştırdığımda çok ama çok fazla bu konuda şikayet var. Bizim CX-3 vakası benzeri bir şey. Ama sorunun kaynağına ulaşamadım.. Bir yerde sadece serviste garantiden hallediliyor diye bilgi vardı o kadar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de amcamın oğlunun Focusunu kullandım, otomatik viteste manuel kullanmak istersen tek seçeneği. vites üstünde 2 nokta. Bizim Mazda'lardan sonra gösterge paneli de karışık ve zor geldi. Hangi vitesteyim bulmakta zorlandım ama yol tutuşu ve vites geçişleri hiç fena değildi. DSG deyince hep bir şüphem olduğu için ben de Focus derdim.

Hiç kullandın mı dersen kullanmadım ama nedense soğuğum ona 🤣

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 dakika önce, Burak :

Ben de amcamın oğlunun Focusunu kullandım, otomatik viteste manuel kullanmak istersen tek seçeneği. vites üstünde 2 nokta. Bizim Mazda'lardan sonra gösterge paneli de karışık ve zor geldi. Hangi vitesteyim bulmakta zorlandım ama yol tutuşu ve vites geçişleri hiç fena değildi. DSG deyince hep bir şüphem olduğu için ben de Focus derdim.

Hiç kullandın mı dersen kullanmadım ama nedense soğuğum ona 🤣

Abi bende Focus'un bu yeni 8 ileti tam otomatik şanzımanına soğuğum..

Şu an için kapalı kutu, büyük soru işareti.

Biz şu an 9 insigniadan 3'ünün şanzımanını elimize aldık. :)

Bayağı bir pahalıya revize ettirdik.

Yine aynı duruma düşmek istemiyoruz. DSG evet sabıkası çok kabarık. Ama bayağı bir revize edip iyileştirdiler. Birde marka şanzımanın arkasında duruyor. Garantiden - iyi niyet garantisinden şanzımanı ücretsiz değiştiriyorlar.

Bakalım bu gün Hibryd Corolla geldi, Pazartesi gününe kadar o test edilecek.

Akabinde Octavia gelecek, bakalım nasıl bir şekil alacak bu testler payaşırım yine burdan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim sürdüğüm araç 2016 model, yanlış hatırlamıyorsam 60 küsür bin de km si vardı. Yani bir hayli yol yapmış. 🧿 Maşallah bir problemi de yoktu ama araç alırken 2 şey önemlidir

1. Test
  2. İçine bindiğindeki his.

Eğer içinde şüphe varsa zaten hiç bulaşma 😀

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Burak :

Benim sürdüğüm araç 2016 model, yanlış hatırlamıyorsam 60 küsür bin de km si vardı. Yani bir hayli yol yapmış. 🧿 Maşallah bir problemi de yoktu ama araç alırken 2 şey önemlidir

1. Test
  2. İçine bindiğindeki his.

Eğer içinde şüphe varsa zaten hiç bulaşma 😀

Onda PowerShift şanzıman var abi. Yeni focusta şanzıman komple yesyeni...Tork Konvörtörli 8 ileri şanzıman. 

Yeni bir şanzıman olduğu için soru işareti. Opel'de biz yeni şanzımanın mağduru olduk, olmaya da devam ediyoruz.

Birde açıkçası yeni aracı çıkar çıkmaz almak pek cazip değil. En azından makyaj zamanını beklemek daha mantıklı gibi.

Tabi bizim yönetim ne ister, neye karar verir bilmem..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 saat önce, İlhan :

Abi bende Focus'un bu yeni 8 ileti tam otomatik şanzımanına soğuğum..

Şu an için kapalı kutu, büyük soru işareti.

Biz şu an 9 insigniadan 3'ünün şanzımanını elimize aldık. :)

Bayağı bir pahalıya revize ettirdik.

Yine aynı duruma düşmek istemiyoruz. DSG evet sabıkası çok kabarık. Ama bayağı bir revize edip iyileştirdiler. Birde marka şanzımanın arkasında duruyor. Garantiden - iyi niyet garantisinden şanzımanı ücretsiz değiştiriyorlar.

Bakalım bu gün Hibryd Corolla geldi, Pazartesi gününe kadar o test edilecek.

Akabinde Octavia gelecek, bakalım nasıl bir şekil alacak bu testler payaşırım yine burdan.

Abi siz böyle firmalardan araç isteyip bedavaya getirsenize :) :)

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22 dakika önce, S.Halilduru :

Abi siz böyle firmalardan araç isteyip bedavaya getirsenize :) :)

Vallahi bu arada iyi işe yaradı. Çünkü bir insignia yine şanzıman yağ kaçağıdan ötürü servite yatıyor. Kullanıcısı araçsız kalmıştı, ona veriyorum gelen her aracı. :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Octavia o sınıfa göre çok kullanışlı bir araç. Yakıtı da çok çok iyi. Dsg yi serviste 1 günde hallediyorlar . 

6 ay kullandım çok sevdim, focusa göre d sınıfı kalıyor octavia.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, İlhan :

Vallahi bu arada iyi işe yaradı. Çünkü bir insignia yine şanzıman yağ kaçağıdan ötürü servite yatıyor. Kullanıcısı araçsız kalmıştı, ona veriyorum gelen her aracı. :D 

İnsignia yeni kasa mı abi ? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hem motor, hem şanzıman, hem donanım, hem bagaj....

Bence Şkoda Oktavya….

İki aracı da kullanmış biri olarak, uzun yolculuklarda ferah ve yorucu olmayan kullanım için Şkoda Oktavya

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...