Jump to content

1. Nesil Mazda 3 Tavsiye

tgykya
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Kaç bin km' ye kadar bakmam lazım bu araca çünkü hep kmler uçuk ve çok az satışta araç var ve hasar kaydı kaç bine kadar göz ardı edilebilir, parçaları pahalı mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, tgykya :

İlanlara bakıyorum zaten ağırlıklı olarak otomatik satılıyor ve seviliyor otomatiği aracın ve istanbulda yaşadıgım için düşünüyorum otomatiğini açıkcası.  manuel ile arasında performans ve yakıt olarak çok fark varmı ?

Otomatiği sorunsuz ama 2. vites çok uzun olduğu için şehir içinde manuelden fazla yakıyor. Ben de bir üst modelini kullandım, motor ve şanzıman aynıydı, otomatik vites,  şehir içinde 10-11 Lt ile dolandım ama şehirdışında 6.5 lara kadar düşüyordu.

Manuel ile şehir içinde @S.Halilduru  bizim ulaşamayacağımız rakamlara ulaştı ama nasıl yaptığını kimse çözemiyor 😜 ( Evet onun aracıda  bir sonraki kasa ama dediğim gibi motor ve şanzıman farksız )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Burak :

Otomatiği sorunsuz ama 2. vites çok uzun olduğu için şehir içinde manuelden fazla yakıyor. Ben de bir üst modelini kullandım, motor ve şanzıman aynıydı, otomatik vites,  şehir içinde 10-11 Lt ile dolandım ama şehirdışında 6.5 lara kadar düşüyordu.

Manuel ile şehir içinde @S.Halilduru  bizim ulaşamayacağımız rakamlara ulaştı ama nasıl yaptığını kimse çözemiyor 😜 ( Evet onun aracıda  bir sonraki kasa ama dediğim gibi motor ve şanzıman farksız )

Şehir içi manuel her zaman daha az yakıt harcar.  Uzun yolda çok farkettirmez zaten fazla viteş değişimi yapılmıyor. 
Abi o ulaşılamayan rakamlara ulaşmak sabır işi. Ben de bıraktım artık ulaşamıyorum. :) 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Burak :

Manuel de kaç litre yakıyor ki 9 litre filan mı. Hyundai de ben 10 11 yakıyorum zaten. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, tgykya :

Manuel de kaç litre yakıyor ki 9 litre filan mı. Hyundai de ben 10 11 yakıyorum zaten. 

Bu kullanım ile alakalı kişiye göre değişebilir. Mesela benim 70k ortalamam  7,4 litre.  İmzamdaki benzin gösterge bilgisine tıklarsan daha detaylı görebilirsin.  
Şehir içinde sakin kullanımda ortalama 8-9 litre civarı arasında değişiyor benim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 dakika önce, S.Halilduru :

Bu kullanım ile alakalı kişiye göre değişebilir. Mesela benim 70k ortalamam  7,4 litre.  İmzamdaki benzin gösterge bilgisine tıklarsan daha detaylı görebilirsin.  
Şehir içinde sakin kullanımda ortalama 8-9 litre civarı arasında değişiyor benim. 

LPG ve otomatik tüketimin den bahsediyorsunuz dimi? 

Bugün ustama gittim aracına baktırmak için gitmişken Bi mazda yı soram dedim. Ne kadar tanıdık da olsa kendini düşünüyor dedim aracımı sattım mazda araştırıyorum nasıldır filan dedi güzel ama ikinci eli yavaş Allah korusun acil bişi olur paraya sıkışırsın hemen satılmaz beklersin sanki diğerleri saniye de gidiyor. Kendi kendine ele verdi mazda kullanan müşterilerim var bakımdan bakıma gelirler sorun yaşamazlar. Bakımdan bakıma gelen aracı sevmez tavsiye etmezsiniz tabi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

En hızlı satılan arac MAzda bence Forumlarda cok gördum daha sahıbınden coma ılan vermeden satan arkadasları. Araclar forum ıcınde satılıyor herkes herkesın aracını tanıyor,  araclar kendı aramızda yer degısıyor Eger aracınız temız ve bakımlı ıse tabıı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kendi aracımdan bahsedeyim, 2006 Mazda 3 dynamic otomatik vites, 168.000 Km de aldım,  aracım şuan 199.950 km de, 2 yılı devirdim, trafik kazası onarımı için 1 kere sanayide kaldı, parçaları 1 günde Ankara'da buldum 2 günde de ustada kaldı,  huylu bir insanım yaza girerken ve kışa girerken bakımlarını yaptırırım, bakım masrafı hariç başka bir masraf yapmadım, şehir içi 11lt lpg şehir dışı 9 lt lpg tüketimim var, 2006 olmasına rağmen yol tutuşu ve frenlemesini çok seviyorum yapışıyor, önceki aracım accent ti, mazda sürüp accente binince accent  hiç güvenli gelmedi. Allah izin verirse uzun süre binmek için aldım. Bakımlı bir araçsa sizi üzmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kaç bin km kadar bakmam lazım araca yüksek km'lerdeki araçlar bana sorun çıkarır mı, hasar kayıtlarını kaç bin TL'ye kadar göz ardı edebiliriz ? alırken nerelere dikkat etmem gerekiyor boyası biraz hassas diyorlar ve kapı saçları bu doğrumu ?

35 dakika önce, doganayomer :

Kendi aracımdan bahsedeyim, 2006 Mazda 3 dynamic otomatik vites, 168.000 Km de aldım,  aracım şuan 199.950 km de, 2 yılı devirdim, trafik kazası onarımı için 1 kere sanayide kaldı, parçaları 1 günde Ankara'da buldum 2 günde de ustada kaldı,  huylu bir insanım yaza girerken ve kışa girerken bakımlarını yaptırırım, bakım masrafı hariç başka bir masraf yapmadım, şehir içi 11lt lpg şehir dışı 9 lt lpg tüketimim var, 2006 olmasına rağmen yol tutuşu ve frenlemesini çok seviyorum yapışıyor, önceki aracım accent ti, mazda sürüp accente binince accent  hiç güvenli gelmedi. Allah izin verirse uzun süre binmek için aldım. Bakımlı bir araçsa sizi üzmez.

Otomatik istiyorum bende istanbulda yaşadığımdan dolayı siz nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum. Otomatik 4 vites olmasına rağmen hantal kalırmı beni üzermi kararsızım hala.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu araçta kaç bin km'ye kadar hasar kaydı normal görülebilir ve bu araçta arka park sensörü standart olarak mı geliyor yoksa sonradan mı takılıyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13.09.2019 at 17:12, tgykya :

Kaç bin km kadar bakmam lazım araca yüksek km'lerdeki araçlar bana sorun çıkarır mı, hasar kayıtlarını kaç bin TL'ye kadar göz ardı edebiliriz ? alırken nerelere dikkat etmem gerekiyor boyası biraz hassas diyorlar ve kapı saçları bu doğrumu ?

Otomatik istiyorum bende istanbulda yaşadığımdan dolayı siz nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum. Otomatik 4 vites olmasına rağmen hantal kalırmı beni üzermi kararsızım hala.

Ankara da yaşıyorum hiç bir sıkıntı olmaz hantal bir araç değil

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14.09.2019 at 12:09, tgykya :

Bu araçta kaç bin km'ye kadar hasar kaydı normal görülebilir ve bu araçta arka park sensörü standart olarak mı geliyor yoksa sonradan mı takılıyor ?

• Özellikle İstanbul'da 10-12 yaşındaki araçların kaza geçirmiş olma ihtimali artıyor ama mesele bunun olmasından ziyade ne kadarlık bir hasar oluşturduğu. Hasarını ispatlayamıyor veya şüphe kalıyorsa uzak durmak daha doğru olabilir
  • 1. Nesil Araçlarda standart park sensörü yok, sonradan takılıyor. ( Bir ihtimal kasa değişmeden önce gelen son partide park sensörü olabilir )
  • Araçların boyasında bir şikayet gelmemişti o yıllarda. Boyalı ise başka bir sebebi vardır.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Burak :
  • Özellikle İstanbul'da 10-12 yaşındaki araçların kaza geçirmiş olma ihtimali artıyor ama mesele bunun olmasından ziyade ne kadarlık bir hasar oluşturduğu. Hasarını ispatlayamıyor veya şüphe kalıyorsa uzak durmak daha doğru olabilir
  • 1. Nesil Araçlarda standart park sensörü yok, sonradan takılıyor. ( Bir ihtimal kasa değişmeden önce gelen son partide park sensörü olabilir )
  • Araçların boyasında bir şikayet gelmemişti o yıllarda. Boyalı ise başka bir sebebi vardır.

Aracın herkeste olmayışı ve gözönünde bulunmaması beni daha çok araca çekiyor ve özel hissettiriyor bağcılarda oturuyorum hiç mazda görmedim canlı görüp bakmak istiyorum ama hiç yok. tek tük olunca bu araç insanlarda bakıyor özellikle kırmızı yada mavi ise renk :) hala otomatik mi manuel mi karar veremiyorum 4 .5 vites'de olsa beni korkutuyor performans ve yakıt açısından düz 1.3 motor kullanmış biriyim ve ilk aracımda o araçtan sonra elbet yavaş gelmeyecektir bana ama 1.6'nın da hakkını almak istiyorum otomatik üzer mi diye hala düşünüyorum, ağırlıklı olarak araç otomatik satılıyor  çünkü.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30 dakika önce, ozgur35 :

Hantal olsa 5 sene biz bınmezdık yokus yukarı makas atıyoruz

Mesajınızı okuyunca suratımda pis bir sırıtma belirdi :)

Mazdanın olayı bu zaten. Rampa görmeyelim sakın. Direk içimdeki canavar ortaya çıkıyor ve vitesi düşürüyor :)

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, ozgur35 :

Hantal olsa 5 sene biz bınmezdık yokus yukarı makas atıyoruz :D

Otomobil günlükleri kanalında da 4 vites bana yetmez yavaş kalıyor diyor 😂😂 İstanbul da otomatik şart valla 1.3 turbosuz motor kullanmış adamım ve ilk aracım Dı bu uçak gelir bana büyük ihtimalle. Bugün hastback gri gördüm ama son dakika yakaladım arkasını gördüm sadece o bile yetti bana. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öyle diyor da kullanmamıs kı, vıdeodakı 3 arac da manuel 😉 Pırasayı yemeden sevmıyorum dıyemezsın önce yıcen sonra karar vercen bu da aynı mantık önce kullancan sonra yorum yapcan

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...