Jump to content

2019 Yeni Kasa Corolla İzlenimler

Mutlu Tekir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

4 dakika önce, ozgur35 :

Kanka güzel araba ama ici Civicden dar 

Sunrooflu modelleri çok basık evet. Ama dizden ve genişlikten yana sıkıntı yok bence. Ben benim sunroofsuz ile arkada rahat yolculuk yaptım. Mazda sonrası geniş geliyor. 

Yeni corolla hb, 308 den de küçük arkası. Diz mesafesi B segmentinden de kötü diyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 dakika önce, ozgur35 :

Kanka güzel araba ama içi civicden dar 

Haydaaaa?? Şaft tünelsiz olması cezbediyor. Bl kasada arka kapılar bile küçük. Giriş çıkış sıkıntı. Ötv düşerse ben de boşun bir üst paketi dream otomatik düşünüyorum valla. 

Peki megane mi corolla mı? İç hacimde

@Mutlu Tekir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, tansu87 :

Haydaaaa?? Şaft tünelsiz olması cezbediyor. Bl kasada arka kapılar bile küçük. Giriş çıkış sıkıntı. Ötv düşerse ben de boşun bir üst paketi dream otomatik düşünüyorum valla. 

@Mutlu Tekir

O kadar da kucuk degil yeni civic ten kucuk mazda 3 den buyuk Brnce corolla daha iyi yeni civiclerde cok trim sesi mevcut  ben de corolla alirdim acikcasi bu kasa hosuma gidiyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, tansu87 :

@Mutlu Tekir

Megane 4'e ne zaman binmeye çalışsam kafam çarpıyor. Corolla biraz daha yüksek gibi o konuda. Ayrıca Renault'nun multimedya kontrollerini kol olarak koyması ve hız sabitleme limitleme tuşlarını orta konsola konumlandırmasını hiç kullanışlı bulmadığımdan antipatik geliyor bana. Ama 1.33tce 140hp motoru güzel. Yine de otomatik konusunda Japon sorunsuzluğunu tercih ederim. Dream iyi tavsiye ederim ama ötv yi unut derim gelmez. Geçen sene gelmemiş bu sene hayatta yapmazlar. 2. el bile alsan kâr edersin öyle söyleyim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Mutlu Tekir :

Megane 4'e ne zaman binmeye çalışsam kafam çarpıyor. Corolla biraz daha yüksek gibi o konuda. Ayrıca Renault'nun multimedya kontrollerini kol olarak koyması ve hız sabitleme limitleme tuşlarını orta konsola konumlandırmasını hiç kullanışlı bulmadığımdan antipatik geliyor bana. Ama 1.33tce 140hp motoru güzel. Yine de otomatik konusunda Japon sorunsuzluğunu tercih ederim. Dream iyi tavsiye ederim ama ötv yi unut derim gelmez. Geçen sene gelmemiş bu sene hayatta yapmazlar. 2. el bile alsan kâr edersin öyle söyleyim.

Megane pahalıymış. C segmentte corolla en mantıklısı. Şu ara gündem corona. Ama satışlar eski oranlarında değil. Hükümet ithalatı kısıyor ama en azından yerli üretime teşvik yapsın. İnsanlar sıfır araba alamayacak duruma gidiyoruz. Böyle giderse 2.el araç çöplüğüne dönecek ülke. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25 dakika önce, tansu87 :

Megane pahalıymış. C segmentte corolla en mantıklısı. Şu ara gündem corona. Ama satışlar eski oranlarında değil. Hükümet ithalatı kısıyor ama en azından yerli üretime teşvik yapsın. İnsanlar sıfır araba alamayacak duruma gidiyoruz. Böyle giderse 2.el araç çöplüğüne dönecek ülke. 

Yerli otomobile teşvik demek, serbest piyasa koşulları garanti edilerek pazarda yer almış, dev operasyonları ve işgücüne katkısı olan yabancı markaları arkadan vurmak demektir. Zaten zar zor araba satıyor herkes, böyle birşey olursa adam çeker gider otomotiv diye birşey kalmaz, kübaya döneriz. Bu iş yapılacaksa Ab'nin yaptığı ithalat vergisi gibi en baştan yapılacaktı, markalar bunu bilerek pazara girecekti. Sonradan olmaz bu işler, ötv indirimi olacaksa herkese olacaktır. 

İndirim olması da mümkün değil bu arada. Araba almayı kafasına koymuş adam bir dakika vakit kaybetmemeli diye düşünüyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, Leanback :

Yerli otomobile teşvik demek, serbest piyasa koşulları garanti edilerek pazarda yer almış, dev operasyonları ve işgücüne katkısı olan yabancı markaları arkadan vurmak demektir. Zaten zar zor araba satıyor herkes, böyle birşey olursa adam çeker gider otomotiv diye birşey kalmaz, kübaya döneriz. Bu iş yapılacaksa Ab'nin yaptığı ithalat vergisi gibi en baştan yapılacaktı, markalar bunu bilerek pazara girecekti. Sonradan olmaz bu işler, ötv indirimi olacaksa herkese olacaktır. 

İndirim olması da mümkün değil bu arada. Araba almayı kafasına koymuş adam bir dakika vakit kaybetmemeli diye düşünüyorum.

dev operasyon denilen şey araba satış ve servis olayı. Yatırım, üretim yok ki. Yedek parçada yerli üretim var bir miktar. Ama şubat satış rakamlarından sonra ötv indirimi zaten hayal oldu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 saat önce, tansu87 :

@Mutlu Tekir

BL kasa Mazda 3 ün arka tarafının dar gelmesine sebep olan şey, koltukların hayvani boyutta olması.

25 cm kalınlığında yaslanma koltuğu mu olur? Bizim evdeki kanepenin kalınlığı o kadar değil.

Üstüne arka koltuğun oturma alanının genişliği de abartı olunca diz mesafesi vs sıkıntı olmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bizim gibi ülkelerde d segment pahalı olunca c segmente aile sığdırma önemli oluyor. koltuk alanının uzunluğu diz mesafesini çok belirlemez. kıç geri yaslandı mı diz nereye giderse artık :) ama özellikle bl kasanın kaputunun içine bakıyorum. o kadar çok boş alan var ki... iyi bi tasarımla kuput içindeki tüm mekanik mevcut alanın %60'ına sığdırılabilirmiş. antifrizi değiştirirken üstten elimi sokup radyatöre giren hortumu çıkarıp takabiliyorum . o derece yayla gibi boşluklar var. aracın göğüs kısmı daha az derin yapılsaymış iç hacim 20cm uzaması içten bile değil. o bile arkayı inanılmaz rahatlatırdı. mazdanın hacim konusunda ciddi sıkıntısı var. mazda 6 da aman aman geniş bir araç değil. mondeo'nun passat'ın yanında c segment kalıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 saat önce, tansu87 :

bizim gibi ülkelerde d segment pahalı olunca c segmente aile sığdırma önemli oluyor. koltuk alanının uzunluğu diz mesafesini çok belirlemez. kıç geri yaslandı mı diz nereye giderse artık :) ama özellikle bl kasanın kaputunun içine bakıyorum. o kadar çok boş alan var ki... iyi bi tasarımla kuput içindeki tüm mekanik mevcut alanın %60'ına sığdırılabilirmiş. antifrizi değiştirirken üstten elimi sokup radyatöre giren hortumu çıkarıp takabiliyorum . o derece yayla gibi boşluklar var. aracın göğüs kısmı daha az derin yapılsaymış iç hacim 20cm uzaması içten bile değil. o bile arkayı inanılmaz rahatlatırdı. mazdanın hacim konusunda ciddi sıkıntısı var. mazda 6 da aman aman geniş bir araç değil. mondeo'nun passat'ın yanında c segment kalıyor.

Kendi aracını düşünerek bakıyorsun olaya Tansu 🙂 
Tr deki 1.6 motor düşünülerek yapılmamıştır o motor alanı. Benim dizelde bile boşluk miktarı çok az ki yurt dışındaki büyük hacimli motorları bilmiyoruz bile 🙂 Benim araçtan sonra Kadirin motor bölümüne bakınca çok boş geliyor kaput altı. 

Honda nın 2016 öncesi kasasında hb modelinde dizel olup sedanında dizel olmaması da bu yüzdendi mesela. Motor alanına dizel motoru sığmıyor denmişti. (Babam için 2014 de araç alırken 3-4 bayiide de aynı cevabı almıştım.) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, ibrasoft :

Kendi aracını düşünerek bakıyorsun olaya Tansu 🙂 
Tr deki 1.6 motor düşünülerek yapılmamıştır o motor alanı. Benim dizelde bile boşluk miktarı çok az ki yurt dışındaki büyük hacimli motorları bilmiyoruz bile 🙂 Benim araçtan sonra Kadirin motor bölümüne bakınca çok boş geliyor kaput altı. 

Honda nın 2016 öncesi kasasında hb modelinde dizel olup sedanında dizel olmaması da bu yüzdendi mesela. Motor alanına dizel motoru sığmıyor denmişti. (Babam için 2014 de araç alırken 3-4 bayiide de aynı cevabı almıştım.) 

Dizel için doğrudur. Haklısın. Benzinli 2,5lt belki biraz daha doldurabilir. Ama bizim 1,6’da kaputun altının yarısı boş :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada burada paylaşmayı unutmuşum. :)

Üstünde gelen Bridgestone Ecopia EP150 ler aşırı aşırı sesliydi. Nokian WR Snowproof kışlıklara geçince rahatlamıştım baya. Kışlıklardan yadigarımdan kalma Michelin Primacy 4'lere geçince dünya varmış dedim. Araç sessizlikte sınıf atladı.

Öte yandan kaput koruma için fiyat aldım çoğu yer yüksek fiyat çekti buralarda. Ben de iş başa düştü deyip Orafol Oraguard 270 sipariş ettim kaput için 200 tl ye. Geldi, havaların düzelmesini bekliyorum kaput koruma filmini çekmek için. Önce benzinlikte yıkayacağım, sonrasında zift sökücü sıkıp tekrardan durulatacağım. Ardından kil ile temizleyip en son alkolle bir daha geçip üstüne sonax hızlı cila atacağım. Onun ardından filmi çekeceğim. Fazlalığı parça parça ön tamponda kullanmayı düşünüyorum. Eğer becerebilirsem bir dahaki aylarda yan kapılara da girişeceğim. Bu arada demir tozu sökücüler nasıl pahalanmış öyle...

89210048_10158119769448256_7180822952521236480_o.jpg

89548378_10158119998218256_4263159936436928512_o.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Detailing urunleri alcaksan @Mutlu Tekir bölunmis urun al ben hep öyle yapiyorum yari fiyatina geliyor. Temizlik madeni.com Erdemboya.com detaingdukkani.com alisveris yapabikirsin 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 saat önce, Lupara :

@Mutlu Tekir

Kaput koruma filmleri bir zaman sonra çok iğrenç oluyor. Bence mantıklı değil. Onun yerine teflon kaplama  denen bir uygulama var. O daha mantıklı gibi.

Kendim yapınca işçilik ödemeyeceğim için 2 senede 1 değişirim diye düşündüm. 

O teflon kaplama nasıl yapılıyor? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, ozgur35 :

Detailing urunleri alcaksan @Mutlu Tekir bölunmis urun al ben hep öyle yapiyorum yari fiyatina geliyor. Temizlik madeni.com Erdemboya.com detaingdukkani.com alisveris yapabikirsin 

Erdem Boya'nın sahibi İbrahim Bey vefat etti. İnternet satışları epeydir yok.

@Mutlu Tekir Primacy 4'lerden memnunsun herhalde. Nokian Falken vs derken es kaza ben de Primacy 4 aldım dün. Mesajını görünce dikkatimi çekti. Kaç km ve kaç yıldır kullanıyorsun? Genel görüşlerin nasıl?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, Aurora :

Erdem Boya'nın sahibi İbrahim Bey vefat etti. İnternet satışları epeydir yok.

@Mutlu Tekir Primacy 4'lerden memnunsun herhalde. Nokian Falken vs derken es kaza ben de Primacy 4 aldım dün. Mesajını görünce dikkatimi çekti. Kaç km ve kaç yıldır kullanıyorsun? Genel görüşlerin nasıl?

Allah rahmet eylesin.

Geçen yıl martta almıştım. Jantları Asalet abiden alıp da yazlıklara geçeceğim ara.  En az 10bin km. yaptım heralde. 5000 km 2 haftada bosna, karadağ'a gitti geldi. Çok sessiz, yumuşak, frenlemesi güzel. Daha nolsun. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Bugün ikitelli’de Güngören bağcılar sanayide turladım. Yarısı kapalı zaten. Lakin bir şey dikkatimi çekti. Her markanın servisi var. 2’şerli marka, 5’erli marka, reno, mercedes bmw, vag, vs vs her markanın servisi boş bol varken türkiye’de de çok satan toyota amblemi bir türlü gözüme çarpmadı. Tamir dükkanlarının tabelalarında toyota logosu yok. Bu araba hiç mi bozulmuyor kardeşim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, tansu87 :

Bugün ikitelli’de Güngören bağcılar sanayide turladım. Yarısı kapalı zaten. Lakin bir şey dikkatimi çekti. Her markanın servisi var. 2’şerli marka, 5’erli marka, reno, mercedes bmw, vag, vs vs her markanın servisi boş bol varken türkiye’de de çok satan toyota amblemi bir türlü gözüme çarpmadı. Tamir dükkanlarının tabelalarında toyota logosu yok. Bu araba hiç mi bozulmuyor kardeşim

Toyota bu Ayatta bozulmaz 😃kanka Yagini degis devam 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, tansu87 :

Genelde parçacı olur, japoncular, servis daha azdır avrupa grubuna göre. Eski Avrupa araba ekmek yedirir, japon aç bırakır. Şimdi şimdi fransız kırması kullan-at suvcuk Nissanlarla değişiyor bu durum.  

Hele Mitsubishi'ler falan tam taş, bilerek bozamazsın. Ha araba namına ortada pek bişey yok ayrı :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...