Jump to content
ilki

3. Nesil Mazda 3 Multimedya Arızası ve Mazda'dan Soğumam

Tavsiye Edilen Mesajlar

lkuvvetmira

Sevgili forum camiası aynı sorunu yaşıyorum. Düzeldi mi düzeldiyse yolu nedir 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
lkuvvetmira

Versiyon 56. Ama tweak kurulamadı usb yi okumadı bile. Başka usb ile tekrar deneyeceğim. Şuan aklıma ekranı söküp dokunmatik bandını sökmek geliyor. Youtube de yapanlar olmuş detaylı anlatıyorlar. Sanırım başka çözüm yok. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
lkuvvetmira

başka usb ile tweak kurabildim touch screen disable etti şuan sorun yok gibi bakalım ilerde ne olacak, gerekirse dokunmatik bandı ekrandan sökebilirim. umarım tekrar yaşanmaz bu sorun. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Tarahumara
2 dakika önce, lkuvvetmira :

başka usb ile tweak kurabildim touch screen disable etti şuan sorun yok gibi bakalım ilerde ne olacak, gerekirse dokunmatik bandı ekrandan sökebilirim. umarım tekrar yaşanmaz bu sorun. 

Sürümünüzü güncellemediğiniz sürece yaptığınız bu tweak işlemi devreden çıkmaz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
lkuvvetmira

Tweaks sorunu tamamen çözmedi. Sadece dokunmatiği iptal etti bazı karışıklıklar düzeldi ancak araç dururken joyistikte kasma devam ediyor. Araç hala ekrana basma hissettiği için joyistik hareketi geç algılıyor.
Mazdarevodan izlediğim videolar ile konsol sökme kararı aldım ve söküp dokunmatik kablosunu yuvasından çıkardım.
Şuan araç durur halde iken joyistik kasmıyor net akıcı bakalım böyle devam edecek mi.

IMG_20200711_163341.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
lkuvvetmira

3 günlük kullanım sonucu net bir şekilde sorun çözüldü. Bu sorunu yaşayanlara tavsiye ediyorum. Dokunmatik bandını soketten çıkardım ve joyistik akıcı çalışıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
ztmazda
14.07.2020 at 11:38, lkuvvetmira :

3 günlük kullanım sonucu net bir şekilde sorun çözüldü. Bu sorunu yaşayanlara tavsiye ediyorum. Dokunmatik bandını soketten çıkardım ve joyistik akıcı çalışıyor.

Hocam selamlar. 

Ben de 4 ay önce aldığım araçta aynı sorunu yaşadım. Alırken fark etmedim çünkü düzgün çalışıyordu sahibi de söylemedi. Hemen akşamında problemi görüp internette araştırdım ve yukarıda bahsedilen yazılımla iptal etme yöntemini uyguladım. Ama sizde de olduğu gib bazen geç tepki verme sorunu var. Bahsedilen garanti uzatma bülteni için Herter yetkili servisini aradım ama bilgileri yoktu ve garantiden değişim olmaz dediler.  Eğer çok zor değilse dokunmatik kablosunu çıkarmak istiyorum ben de . Siz nasıl yaptınız yol gösteren video link var mı elinizde? Çok da anlamıyorum elektronik işlerinden o yüzden bir soruyum dedim. 

Teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...