Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Kaliper Piminden Gelen Ses

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bir saat önce, Katil Balina :

bi şekilde gönüllerini alırsanız yaptırırlar herhalde:) iyi bi tepsi baklava ne kadar bilmiyorum tabi..

56 dakika önce, Tarahumara :

Çok para.

bMA1mA9cUX.thumb.jpg.e0dd160311952ebf2ca344ccc6a128a4.jpg

110 veya 130 du yaptılar serviste gözüme biraz fazla gelmişti bı kaç laf ettim ama baklavada pahalıymış 1 kutu küpşeker götüreyim çaya katsınlar

• Haha 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim de bir sıkıntım var ama herhalde sizdekinden farklı, düşük hızlarda frene basınca tak tuk ses geliyor, aracı geriye alınca ilk frende yine geliyor. Bir yerlerde boşluk var ama çözemedim. Son bakımda kaliperler yağlanmıştı ama hiç fayda etmedi. Bunun yanında özellikle park ederken balatalardan çok ses geliyor, bakıma fazla kalmadı, inşallah bu sefer çözülür diye umuyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Tarahumara :

Çok para.

bMA1mA9cUX.thumb.jpg.e0dd160311952ebf2ca344ccc6a128a4.jpg

nispeten ucuza maletmişim, 79 liralık daha işlem yaptırırsam tamamdır, düzelecek:))

1 saat önce, serkan306 :

Benim de bir sıkıntım var ama herhalde sizdekinden farklı, düşük hızlarda frene basınca tak tuk ses geliyor, aracı geriye alınca ilk frende yine geliyor. Bir yerlerde boşluk var ama çözemedim. Son bakımda kaliperler yağlanmıştı ama hiç fayda etmedi. Bunun yanında özellikle park ederken balatalardan çok ses geliyor, bakıma fazla kalmadı, inşallah bu sefer çözülür diye umuyorum.

özellikle direksiyon bir yöne tam kırıkken düşük hızda frene basarken bende de var o ses. hem de dediğiniz gibi gıcırtı ya da takırtı değil belli aralıklala takır tukur tak tuk tok ediyor. o kadar saçma ki görmezden geliyorum artık o sesi. konuyu çözerseniz haber ediniz lütfen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, serkan306 :

Benim de bir sıkıntım var ama herhalde sizdekinden farklı, düşük hızlarda frene basınca tak tuk ses geliyor, aracı geriye alınca ilk frende yine geliyor

Bu şikayet bana hiç de yabancı gelmedi. Daha önce bahsi geçmişti ama detayını hatırlayamadım. @Tarahumarasana bir şey çağrıştırıyor mu? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, Katil Balina :

nispeten ucuza maletmişim, 79 liralık daha işlem yaptırırsam tamamdır, düzelecek:))

özellikle direksiyon bir yöne tam kırıkken düşük hızda frene basarken bende de var o ses. hem de dediğiniz gibi gıcırtı ya da takırtı değil belli aralıklala takır tukur tak tuk tok ediyor. o kadar saçma ki görmezden geliyorum artık o sesi. konuyu çözerseniz haber ediniz lütfen.

O dediğiniz problem de var, alt sokakta u dönüşü gibi dar bir yer var, ordan geçerken tam sağ yapmak zorunda kalıyorum, yokuş olduğu için de frene basıyorum. Sanki lastik bir yere sürtüyormuş gibi bir ses geliyor. Frenden ayağımı çekince ses gidiyor, sonra direksiyonu topluyorum. Yani ses yine fren sisteminden geliyor. Bakımda kaliperleri söküp pistonları yağlayıp körükleri falan temizlediler ama hiç işe yaramadı. Aslında bu şikayetim balatalar değişince başladı, eski balatalarla arasında ne fark var bilmiyorum ama ikisi de orjinal servis ürünü. Aslında internette pek araştırmadım, bunun için bir yerlerde bülten çıkmıştır diye düşünüyorum. 

36 dakika önce, Burak :

Bu şikayet bana hiç de yabancı gelmedi. Daha önce bahsi geçmişti ama detayını hatırlayamadım. @Tarahumarasana bir şey çağrıştırıyor mu? 

Çözebildiniz mi peki? 🙄

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25 dakika önce, serkan306 :

Çözebildiniz mi peki? 🙄

Benim şikayetçi olduğum bir durum değil, sitede konusu geçmişti anlamında söyledim. sanki yine kaliperin içindeki bir parçadan kaynaklanıyor diye bir şey hatırlıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, serkan306 :

aynı problem benim cx-3 te de var ve aynı işlemleri yaptım yine geçmedi.Frene sert basınca ses gelmiyor fakat yavaş ve hafif şeklide basınca ses var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, Burak :

Pek bişey çağrıştırmadı abi. Süspansiyondan değil, belli ki fren tertibatıyla ilgili. Benim de frenlerden ses geliyordu. Lastiği tekmeleyince de bariz bir metal titreme sesi vardı. Fren balatalarını değiştirince kesildi şimdilik ama eminim ki ilerleyen zamanlarda tekrar gelecek. Bu torna olayı aklıma yattı. Ses gelmeye başlayınca bir şans vereceğim ben de bu işleme.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bugun ustaya tekrar uğradım ve özellikle sol tarafa tekrar işlem yapıldı. sorun % 90 oranında çözülmüş durumda. eskiden on defa ses duyuyorsam şimdi bir defa duyuyorum ki ziyadesiyle yeter. şimdi arabayi kullanmak gerçekten keyifli olmaya basladı. 

usta oring denilen çözümü de bildiğini ama onun en fazl iki balata değişimine kadar dayandığını söyledi. polimer ile çok daha uzun süre sorunsuz kullanabilecekmişim.

bu arada işlem pime yapılan bir sey degil pimin girdiği yere yapılıyor. japon arabalarında bilinen bir sorunmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok daha önce çözüldüğünü yazmıştım. Kocaeliye yolu düşen fatih ustaya bakımını yaptırabilir. Çok daha basit bir yolla çözüyor. Ama mantık aynı. Emeğine saygımdan dolayı burada çözümü yazmayı uygun bulmuyorum, kusura bakmayın lütfen.

• Katılmıyorum 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Anarchist :

Çok daha önce çözüldüğünü yazmıştım. Kocaeliye yolu düşen fatih ustaya bakımını yaptırabilir. Çok daha basit bir yolla çözüyor. Ama mantık aynı. Emeğine saygımdan dolayı burada çözümü yazmayı uygun bulmuyorum, kusura bakmayın lütfen.

Ben de kendi emeğime saygıdan çözümlerimi paylaşmayayım o halde forumda. Keriz gibi yardımcı olmaya çalışıyoruz desenize. Yolu düşen Ataşehir'de ömer ustaya uğrasın. 

• Beğen 1
  • Teşekkürler 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, Tarahumara :

Ben de kendi emeğime saygıdan çözümlerimi paylaşmayayım o halde forumda. Keriz gibi yardımcı olmaya çalışıyoruz desenize. Yolu düşen Ataşehir'de ömer ustaya uğrasın. 

Eğer çözümü kendim bulmuş olsaydım bu yoruma katılabilirdim. Ama dediğim gibi birinin emeği var ortada ve yapılan işlem çok masraflı değil. Adam buna yatırımda yapmış, şimdi ona sormadan bunu paylaşmam doğru olur mu? Ayrıca aramızdaki iletişimden ve bakımcı olduğumdan dolayı detayını anlattı, yani herhangi biri gitse detayı bilmeyecek ya da anlamayacak belkide. Peki neden paylaştım bunu? Reklam mı yaptım? Çıkarım mı var? Hayır, tamamen forumdakiler bir sorundan basit ve ucuz yolla kurtulsun diye.  

• Katılmıyorum 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, Anarchist :

Eğer çözümü kendim bulmuş olsaydım bu yoruma katılabilirdim. Ama dediğim gibi birinin emeği var ortada ve yapılan işlem çok masraflı değil. Adam buna yatırımda yapmış, şimdi ona sormadan bunu paylaşmam doğru olur mu? Ayrıca aramızdaki iletişimden ve bakımcı olduğumdan dolayı detayını anlattı, yani herhangi biri gitse detayı bilmeyecek ya da anlamayacak belkide. Peki neden paylaştım bunu? Reklam mı yaptım? Çıkarım mı var? Hayır, tamamen forumdakiler bir sorundan basit ve ucuz yolla kurtulsun diye.  

Ne yapmış arkadaş? Atomu mu parçalamış? Bilgi çağında, bilgi paylaşım platformunda bilgi saklıyorsunuz. Dediklerinize asla katılmıyorum ama saygı duyuyorum. İsteyen, istediği bilgiyi kendine saklayabilir.

Dünyada herkes bu mantıkla hareket etseydi muhtemelen mazda arabamızın kaliper sesine çözüm aramak yerine, atımıza nal gibi bir şey çakma arayışında olurduk. O da bu platformdan olmazdı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnce bir çizgi var burada. Problemi çözen kişi şayet evinin ekmeğini yaptığı işten kazanıyor ise burada yazılması doğru olmaz. Ha ben buldum diyelim sorunun kaynağını. Geçim kaynağım olmayan bir işi bulduğum için burada yazarım tüm detayları. 

• Beğen 1
  • Katılmıyorum 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 dakika önce, Anarchist :

adam yatırım yapmış olabilir. Forumdakiler son kullanıcı ve araçlarına yatırım yapıyorlar.

Yani kimse yatırım yapmaz o makineye, parçaya ,yağa ...v.s. neyse

Ne işlem yapıldığını bilmeden Kocaeli'ye gitmem doğrusu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yatırımı maddesel olarak görmek hatadır. Düşünce de bir yatırımdır ve bedelini kişi belirler. Önemli olan finalde çözüme ulaşmak. 

Cx3, patır patır yolda kalıyor. Arabamı satamış olsam kesin çözümü bulur ve burada paylaşırım. Ama bir arkadaşım bulmuş ise burada şunu yaptı demem. Gidin çözümü onda derim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, Servet :

Yatırımı maddesel olarak görmek hatadır. Düşünce de bir yatırımdır ve bedelini kişi belirler. Önemli olan finalde çözüme ulaşmak. 

Cx3, patır patır yolda kalıyor. Arabamı satamış olsam kesin çözümü bulur ve burada paylaşırım. Ama bir arkadaşım bulmuş ise burada şunu yaptı demem. Gidin çözümü onda derim. 

çözüm şurada derim. Ama eklerim;

-pime çekiçle müdahale ediyor.

-kalipere  tornavida sokuyor.

-pimi yağlıyor.

nereyi çekiçlediğimi yazmadım.

tornavidayı nereye soktuğumu söylemedim.emeğim hala bende.

@Anarchist bunu paylaşabilirsin sanırım. Emek yine Fatih ustanın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben Kocaeli'nde yaşasam zaten o işi ilk yapan kişinin daha doğru yapacağını bilir ve ona giderim ama sırf bu problem yüzünden Kocaeli'nde gidip yaptırmam, e burada da yaptıramayacağıma göre bana göre çöp olan bir bilgi. Hepimiz burada birşeyler paylaşıyoruz ve kaynağını düşünmüyoruz. Demem o ki, Kocaeli'ndeki adam zaten dediğiniz ustaya yaptırır, ben de zaten normalde ona yaptıramayacağım için yöntemi bilip burada uygulatsam müşteri kaybına uğramaz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, serkan306 :

Ben Kocaeli'nde yaşasam zaten o işi ilk yapan kişinin daha doğru yapacağını bilir ve ona giderim ama sırf bu problem yüzünden Kocaeli'nde gidip yaptırmam, e burada da yaptıramayacağıma göre bana göre çöp olan bir bilgi. Hepimiz burada birşeyler paylaşıyoruz ve kaynağını düşünmüyoruz. Demem o ki, Kocaeli'ndeki adam zaten dediğiniz ustaya yaptırır, ben de zaten normalde ona yaptıramayacağım için yöntemi bilip burada uygulatsam müşteri kaybına uğramaz. 

Yolun kocaelin'e düşerse ne yaptıracaksın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...