Jump to content
dombayci67

2. Nesil Mazda 3 Dizel Turbonun Egzos Gazı Kaçırması

Tavsiye Edilen Mesajlar

dombayci67

Herkese merhabalar. Aracım Mazda 3 2011 dizel. Bir süre önce araç durur vaziyetteyken içeriye egzos gazı kokusu gelmeye başladı. İç sirkülasyon düğmesi açık olduğunda gelmiyor. Dışarıdan hava gelişi olduğunda kokuyu alıyor sadece. Bir ustaya götürdüm. EGR valfinin soğutucusuna bağlandığı yerde bir kelepçe var. Onun değişmesi gerekiyor dedi. Baktım gerçektende etrafı biraz siyahlaşmış. Sipariş ettik geldi taktık. Koku azaldı ama tam kesilmedi. Aynı ustaya götürdüm dediki biraz zaman geçmesi kurum bağlaması gerekiyor. Pek ikna olmadım ama tamam deyip ordan ayrıldım. Başka bir usta turboya hava girişi olan yerde siyahlık gördü ve kelepçeden artık kaçırmaz burdan turbodan geliyor gibi duruyor dedi. Turboya burda ( Zonguldak Çaycuma) bakan yok Ankara'ya gitmen gerekiyor dedi. 

Aramızda bu konu hakkında bilgisi olan, daha önce turboda sıkıntı yaşayan hatta turbodan egzos gazı kaçağı yaşayan var mı? Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Nasıl yapayım nasıl bir yol izleyeyim?

Araçta bir sorun olması can sıkıyor 🤦🏽‍♂️

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
quiteguide

Turbo dizel araç bana çok uzak bir durum ama şahsen ilk bakacağım & baktiracagim yer egzoz manifold contası olurdu.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×
×
  • Yeni Oluştur...