Jump to content

HUD İki Kez Açılmadı

Devrim Babacan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar.

Geçtiğimiz mayıs ve eylül aylarında, yani iki kez, rastgele bir günde aracı çalıştırdığımda HUD camının bana sürprizler yaptığını fark ettim.

İlkinde aracı çalıştırınca HUD camı yarım açıldı. Komik geldi bana. Aracı stop edip tekrar çalıştırınca tam açıldı ve sıkıntı olmadı bir daha. Ta ki eylül ayında bir güne kadar. Bu kez aracı çalıştırıp yola çıktım. Alışkanlık, HUD'a bir baktım, HUD yok! Nerede? Açılmamış. Allah Allah! :D Merakımdan sağa çektim. Stop etmeden önce MZD Connect'ten HUD özelliğini kapatıp açayım dedim, yemedi. Son çare arabayı stop edip tekrar çalıştırınca açıldı HUD hazretleri.

Aküden mi acaba diye düşünüyorum ama 2015 tarihli aracımın i-stop'u falan herşeyi halen faal. Akü zayıflığına dair bir belirti görmüyorum.

Başına gelen var mı böyle bir şey?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Devrim Babacan :

Merhabalar.

Geçtiğimiz mayıs ve eylül aylarında, yani iki kez, rastgele bir günde aracı çalıştırdığımda HUD camının bana sürprizler yaptığını fark ettim.

İlkinde aracı çalıştırınca HUD camı yarım açıldı. Komik geldi bana. Aracı stop edip tekrar çalıştırınca tam açıldı ve sıkıntı olmadı bir daha. Ta ki eylül ayında bir güne kadar. Bu kez aracı çalıştırıp yola çıktım. Alışkanlık, HUD'a bir baktım, HUD yok! Nerede? Açılmamış. Allah Allah! :D Merakımdan sağa çektim. Stop etmeden önce MZD Connect'ten HUD özelliğini kapatıp açayım dedim, yemedi. Son çare arabayı stop edip tekrar çalıştırınca açıldı HUD hazretleri.

Aküden mi acaba diye düşünüyorum ama 2015 tarihli aracımın i-stop'u falan herşeyi halen faal. Akü zayıflığına dair bir belirti görmüyorum.

Başına gelen var mı böyle bir şey?

benim bir yıl kadar önce bir kere başıma geldi, bi iki saçmaladı sonra tekrar etmedi. akü her ne kadar sağlıklı gibi görünse de aslında bu tarz işaretler veriyor gibi geldi bana. akü degişimi sonrası bir sorun yaşamadim. 

bu arada 3. nesilde hemen her sorunun aküye bağlanması ilginç.  ne aküymüş arkadaş:))

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Katil Balina :

bu arada 3. nesilde hemen her sorunun aküye bağlanması ilginç.  ne aküymüş arkadaş:))

Orijinal aküyü değiştirmekten vazgeçtim. Mörfiye de iş lazım:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Türkiye'de var mi bilmiyorum ama Amazon'da Automotive Department'da "battery voltage meter" sözcüklerini girip aratirsaniz 12 volt sokete takilan binlerce dijital cihaz çikiyor.  Bunlar akünün anlik voltajini ölçüp 3 basamakli bir deger olarak veriyor (örnegin, 13.2 volt).  Ben de bir sene kadar önce bunlardan bir tane aldim, gerçi çok fazla kullanmadim.  Ama bence her arabada mutlaka bulunmasi gereken bir cihaz.  Bununla en azindan akünün voltaj degeri ile HUD açilmasi arasinda bir ilinti olup olmadigini anlayabilirsiniz.  Ileride akü zayifladiginda da voltajini ölçebilirsiniz.  Tavsiye ederim.  🙂

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç iç temizliği yapılırken Hud yansıtıcı açık iken temizlik vs yapılıp kalibrasyonu kaçırılmış olabilir belki. Servis pc ile ayarı varmı bakmak lazım 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İşin "güzel" tarafı diyeyim, aracımı 4 senedir kimse yıkamadı, hep kendim yıkadım. :D
10bin servis bakımları sonrası servisin elemanı hariç! Ama onun da aracı stop edip yıkadığına eminim.

AKayhan Bey'in bahsettiği nitelikte bir alet hakikaten lazım aslında. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, Arabalar :

Orijinal aküyü değiştirmekten vazgeçtim. Mörfiye de iş lazım:)

maşallah iyi hırpaladınız mörfi'yi, depresyondadır şimdi, öyle gözlerini dikmiş tavana bakıyordur:))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30.11.2019 at 18:08, Devrim Babacan :

İşin "güzel" tarafı diyeyim, aracımı 4 senedir kimse yıkamadı, hep kendim yıkadım. :D

İyi işte sen bozmuşsun. En azından ben yaptım dersin. :) 

Benim araca ben hariç herkes bir şey yaptığı için :) :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok yav bozmadım. :D Motor çalışırken (yani HUD açıkken) araba yıkamam ki, yıkanmaz ki. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben yurtdışı forumlarında ne kadar rastlasıysam bu soruna, hepsinin sorunun akü değiştirdikten sonra düzelmiş. Aküyü bir kontrol edin derim.

• Teşekkürler 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...