Jump to content

Mazda cx-3 silecek tavsiyesi?

oosuny
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

ben 2. nesil mazda 3 için bosch almıştım burada bir arkadaşın tavsiyesiyle. her sene değiştirdiğim silecekleri 3 yıl değiştirmeden kullanmıştım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, Mehmet Özdemir :

ben 2. nesil mazda 3 için bosch almıştım burada bir arkadaşın tavsiyesiyle. her sene değiştirdiğim silecekleri 3 yıl değiştirmeden kullanmıştım.

Urnun linki vs varmi acaba cx-3 ile mazda 3 galiba ayni olcude silecek takimi kullaniyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir de Sileceksepeti.com diye bir yer var, gerçi ben hiç denk gelip alisveris yapmadim.  Oraya da bir bakin.  Bence marka olan sileceklerin hepsi iyidir.  Isterseniz emin olmak için ön sileceklerinizin boylarini serit metreyle bir ölçün ve kaydedin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Mehmet Özdemir :

aynı sileceği bende ikiseneyi geçti kullanıyorum, hala yeni gibi. silecek sepetinden almıştım, oldukça kaliteli buldum. tavsiye ederim.

3 saat önce, AKayhan :

Bir de Sileceksepeti.com diye bir yer var, gerçi ben hiç denk gelip alisveris yapmadim.  Oraya da bir bakin.  Bence marka olan sileceklerin hepsi iyidir.  Isterseniz emin olmak için ön sileceklerinizin boylarini serit metreyle bir ölçün ve kaydedin.

çok özenli bir firma, ambalaj ve kargo paketlemesi özel boru tipi sert karton malzeme ile gönderiliyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Düzeltme:

Silecek ebatları 600mm-400mm'dir. Farketiyseniz ortada ufak bir boşluk kalmaktadır bu sebepten ötürü 600-450 mm olan Mazda 3 hybrid silecekleri almıştım. Ucuz sileceklerin ömrü 1 senedir. Bence ucuz alıp hersene değiştirmeniz mantıklı. (Valeo almıştım o 1.5 sene dayanmıştı) Fiyat farkına bence değmez.

Ben bu ürünü alıp CX-3 aracıma takmıştım. 1 sene herhangi bir problem yaşamadım.

https://urun.n11.com/muz-silecek/mazda-3-sedan-inwells-hybrid-silecek-takimi-2014-2016-P219421152

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servisler malesef öyle. Bu tarz değişimleri bakım ya da aksesuar parçaları indirimlerinde almak daha mantıklı oluyor. Silecek konusuna gelirsek hiçbir markanın yaptığı silecek servisin parça numarasına özel verdiği silecek kadar iyi değildir. Sonuçta mühendislik testleri ile özel parçalar üretiliyor.

Yine de senede 1 kere ucuz silecek almak bence en mantıklısıdır. 😃 Mekanik bir parça olsa yan sanayi ya da herhangi bir markanın birebir kendi ürettiği parçalar bile araç için özel üretilen ve parça numarası basılan parçalar kadar kaliteli olması kadar beklenmemelidir. Firmalara özel üretilen parçaların toleransları daha iyidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Arkadaslar silecekleri bugun taktim 

Mazda 3 Hatchback Silecek Takımı (2014-2016) Bosch Aerotwin
https://www.hepsiburada.com/mazda-3-hatchback-silecek-takimi-2014-2016-bosch-aerotwin-p-OTSLC6004513AR291S?magaza=Hankook 

Silecekler cx 3 e birebir uydu fakat takarken cok hassas davranin silecek kapagi kirilarbilir ben kirdim :) neyseki bosch carservis gelin degistirelim dedi. Alacak arkadaslar dikkali olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

28 liralık silecekten kullanıyorum. güzel siliyor mu? hayır:))

ama en azından ses yapmaya başlayınca hemen değiştirebiliyorum, hiç koymuyor:))

Mazda 3 Sedan İnwells Hybrid Silecek Takımı (2014-2016) 36,10 TL yerine 28,87 TL
https://urun.n11.com/muz-silecek/mazda-3-sedan-inwells-hybrid-silecek-takimi-2014-2016-P219421152

ayrıca bu sileceği kullanmamin nedeni irjinale yakın durması. bosch falan çok çirkin duruyor. takılma noktasındaki çıkıntı gözlerime batıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22 dakika önce, Katil Balina :

Mazda 3 Sedan İnwells Hybrid Silecek Takımı (2014-2016) 36,10 TL yerine 28,87 TL

ayrıca bu sileceği kullanmamin nedeni irjinale yakın durması. bosch falan çok çirkin duruyor. takılma noktasındaki çıkıntı gözlerime batıyor

Benim en hassas oldugum nokta guzel silmesi gerekiyor evet fiyat olarak cok fark var fakat takıntı olunca iste yapacak bisey kalmiyor :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

50 dakika önce, oosuny :

Benim en hassas oldugum nokta guzel silmesi gerekiyor evet fiyat olarak cok fark var fakat takıntı olunca iste yapacak bisey kalmiyor :)

bi ara bosh alıp bu ucuz olanın kasasına uydurabilir miyim acaba diye bauhaus'ta karşılaştırdım ama bıçak kısmı uymuyor. bosh bugün aynı formda çıkarsın hemen alırım ama o çıkıntı dolayısıyla asla almam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Katil Balina :

bi ara bosh alıp bu ucuz olanın kasasına uydurabilir miyim acaba diye bauhaus'ta karşılaştırdım ama bıçak kısmı uymuyor. bosh bugün aynı formda çıkarsın hemen alırım ama o çıkıntı dolayısıyla asla almam. 

Denso guzel silecek uretiyor fakat mazda icin yapiyormu bilemem incelemenizi oneririm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, Katil Balina :

Kesinlikle ayni fikirdeyim Boschlari takinca tokalar havada duruyor cirkin duruyor inwelss hibrid modeller harika orijinalin aynisi İcerde  disari bakinca toka moka gorunmuo 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...