Jump to content

Multimedia ekranı ses sorunu

RyZEN
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba; Mazda 6 için multimedia ekran satın aldım, montajını yaptım. Herşey çalışıyor bir tek ses ve CID ekran çalışmıyor. 2 adet turuncu siyah 2 pinli kablo kaldı, açıkçası nereye bağlanacağını bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

mazda 6 nav install sample2.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba; öncelikle kablolar hazır geldi. hepsi yerli yerinde takılı, bir tek CID ekranı kablosunu nasıl bağlayacağımı bulamadım, eksik birşeyler var, direksiyon kumandası çalışıyor, klima düğmeleri ve ışıklarda flaşör de çalışıyor, hatta klima özelliklerini ekrandan görebiliyorum değiştirince. Hoparlörlerden ses gelmiyor. Güç alamıyor gibi, sonsuz bir sessizlik var :)

https://tr.aliexpress.com/item/4000236309781.html taktığım cihazın linkini gönderiyorum. 

U11732f41f40d4588a4278cf5158b4e5fg.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Görsel olarak güzel büyük ekran olması değişik bir hava katar arabada.Aliexpress ten alınan bu tip ürünlerde arızalı olabiliyor biraz şans işi.verdiğin linkteki yorumlarda 5 yorum var birtanesi çalışmıyormuş ondada sesi kapayamıyormuş max ses.

usb menüsüne girebilirseniz mp3 yüklü bir flash takıp deneyin.Birde aşağıdaki siteye bakın sayfa sonlarına doğru ürünün ile bağlantı ekipmanları biraz daha geniş anlatılmış.Kolay gelsin.

https://www.android-car-dvd.com/products/9-inch-android-8-1-quad-core-2g-16g-car-player-for-mazda-6-2007-2012-ips-gps-navigation-head-unit-stereo-radio

Aliexpress tenmi aldınız yorum göremedim ürün linkinde

Başka bir satıcıdan baktığım yorumda sipariş eden Satıcıdan kablolama şemasını istemiş ve kurumu ondan sonra yapmış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bağlantıları kontrol ettim, dijital klima, gps, navigasyon, herşey normal lakin hoparlörde ses yok içinde gelen kabloda var sanırım bir terslik, direksiyon kontrolü filan güzel çalışıyor. CID ekran olmadan kullanılabilir. Ses çıkmayınca sebebini bulamadım. Factory Settings filan bir çok ayar denedim yine de yok. Manual gönderdi satıcı, Oradaki ayarlarda doğru. Kablolar soketli hazır geldi. Ben sadece yerlerine taktım. Geriye temassızlık kalıyor bir tek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aldığınız double-din bose amfiye elektrik göndermediği için ses alamıyorsunuz. anladığım kadarıyla montajı kendiniz yaptınız, eğer arabanızın orjinal soketinde amfiyi besleyen pini bulabilirseniz ufak bir pin değişikliği ile sorunu çözersiniz. çok anlamıyorsanız iyi bir oto elektrikçi işinizi çözer. ikinci nesil mazda'da 10numaralı pin bu işi görüyor.

H2bf5efaf7a874aa1b106428b5d0282212.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhabalar 2007 mazda 6 bende de mevcut aracasonradan teyip bağlanmış ben o teyibi söküp orjinal teyibi kullanıyorum ancak bende de kalorifer çalışıyor bilgi ekranına yansımıyor  kademe bilgisi ve sıcaklık değerlerini bilgi ekranında göremiyorum ancak düğmeden çalışıyor acaba bi teyibe giren bi kabloda temazsızlık olabilir mi ? 2 kere kontrol ettim soketler tam yerine oturuyor ancak işin içinden çıkamadım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

28.12.2019 at 21:32, igg :

aldığınız double-din bose amfiye elektrik göndermediği için ses alamıyorsunuz. anladığım kadarıyla montajı kendiniz yaptınız, eğer arabanızın orjinal soketinde amfiyi besleyen pini bulabilirseniz ufak bir pin değişikliği ile sorunu çözersiniz. çok anlamıyorsanız iyi bir oto elektrikçi işinizi çözer. ikinci nesil mazda'da 10numaralı pin bu işi görüyor.

H2bf5efaf7a874aa1b106428b5d0282212.jpeg

Üstat dediğin gibi bu işleri yapan birine götürdüm, 1 pin ekleme yaptı, her şey çalışıyor fakat ekrana dokununca dokunma sesi devreye girince radyo sesi kapanıyor, dokunma sesini kapattım, düzeldi gibi ama radyo sesi çok yüksek çıkıyor 1 de dinliyorum o derece hassas ayar yapılmıyor. ses çıkaran bir uygulamaya tıkladığımda diğer sesler kapanıyor geri geliyor, yanlış yere takmış olabilir mi diye düşünüyorum. Ses sonda açarsın pc hoparlörü bir ses çıkarır onun gibi ve hakkatten ses 1 lvl de bile aşırı yüksek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@RyZEN siz ana üniteyi değiştirsiniz yol bilgisayarı ve klima kontrol üniteniz çalışıyor mu

bunun için harici bir cihaz kullandınız mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Merhaba @tutkulu hayır kullanmadım, ünitenin üstüne Orijinal klima kontrollerini monte ederek kullanılan bir model. Ses sorunu da çözüldü. 1 kabloyla temas sağladılar. Paylaşım yapan arkadaşlara teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...