Jump to content

1. Nesil Mazda 3 Hareketli parçalarda marka Önerisi

DonQuichotte
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar,

Sağ ön tekerlekten gelen teneke titremesi sesi nedeniyle gittiğim ön düzenci, alt takımda değişmesi gereken listesi verdi.

1. Fren diski koruma sacı; bunu henüz bulamadım, sanki hiç yokmuş gibi. Hareketsiz bir parça olması nesebiyle de pek önemsemiyorum, ustaya bırakacağım bunu.
  2. Ön amortisörler; forumda önerildiği gibi KYB marka sipariş ettim, adedi 300 ₺
  3. Ön amortisör kafası; zannımca bu amortisör takozu ve rulmanı şeklinde iki ayrı parça. Rulmana daha gelemedim, ama takoz için baktığımda, Alman menşeli Kraftvoll markalısının çifti 98 ₺; yan sanayi için bile ucuz, zira diğer markaların neredeyse teki fiyatına. Burada önerdiğiniz bir marka var mı? 
  4. Z Rot; Bunda fiyatlar da, markalar da çok karışık, orijinali 135 ₺, Teknorot olanı 23 ₺. Orijinale denk diye pazarlanan Delphi, Lemförder gibi markaların Türkiye pazarında yerli malı veya Çin malı ve haliyle düşük kaliteli ürünler sattıklarını öğrendim. Bunda da bir marka önerisi verebilirseniz, çok makbule geçer.

Daha ustaya gidemedim, h.içi mesai saatleri içerisinde gideceğim.

1. Fren sisteminde balata ve disklere de bakmasını isteyeceğim, değişmesi gerekmez büyük ihtimalle, değişirse de her zamanki gibi TRW marka alacağım. Diskler için önerdiğiniz bir marka var mı?
  2. Ayrıca arka amortisörlerin durumunu bilmek zor, ancak arkaya 3 yetişkin bindiğinde, çok yavaş geçmezsem, arka tarafı kampüs girişindeki kasise değiyor, bu nedenle arka amortisörlere ve yaylara bakmasını da isteyeceğim, değişmesini önerirse, amortisör olarak yine KYB alacağım, adedini 200 ₺ civarında buldum. Arka amortisör takozu içinse henüz bir araştırma yapmadım, bu konuda da önerilerinizi rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sadece z rot için tavsiyede bulunabilirim. Ben aracı satmadan önce z rotlar için araştırma yapmıştım. serviste satılanlarla piyasada bulunanlar arasında sizin bahsettiğiniz gibi fiyat farkı yoktu. servisten almayı tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Usta sesin nereden geldiginden tam emin olamamis galiba. Ne var ne yok degustirmeye karar vermis. 

Arac dururken direksiyonu saga sola cevirdiginizde metal takirtisi gicirtisi gelmiyorsa amortisor takozlari ve rulmanini degistirmenize gerek yok mesela. 

Bence park halinde iken tekere sertce vurun. Metal sesi gelirse sorun kaliper pimindedir. 

Yine de bu parcalari degistirecekseniz o zaman bazi markalar, parcacilar yazabiliriz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Lupara :

Usta sesin nereden geldiginden tam emin olamamis galiba. Ne var ne yok degustirmeye karar vermis. 

Arac dururken direksiyonu saga sola cevirdiginizde metal takirtisi gicirtisi gelmiyorsa amortisor takozlari ve rulmanini degistirmenize gerek yok mesela. 

Bence park halinde iken tekere sertce vurun. Metal sesi gelirse sorun kaliper pimindedir. 

Yine de bu parcalari degistirecekseniz o zaman bazi markalar, parcacilar yazabiliriz. 

Ön amortisörlerim net olarak gidik. Z rotları da gidik. Sağ ön tekerden ses de geliyor da bu olay salıncak değişiminden sonra başladı, ihmal ettim bir süre, koruma sacı yeterince sıkıştırılmamış da olabilir, dediğiniz gibi kaliper piminden de olabilir.

Takoz ve rulmanda benim farkedebildiğim bir sıkıntı yok aslında. Ancak üzerindeki amortisör ve takozlar 100 bin kmyi devirdi, çok pahalı olmayacaksa, amortisörleri değişirken onlar da değişse iyi olmaz mı? 3-5 ay sonra yine işçilik maliyeti çıkartmasın.

O zaman şimdilik Z rot için marka önerisi alayım.

Orijinaline baktım, şurda tanesine 200 ₺ yazılmış, bir Z rot için çok değil mi? Başka bir sitede de 135 ₺ yazılmış. http://www.mazdaparca.com/urunler/mazda-3/mazda-3-mazda-5-z-rot-aski-rotu-on-orjinal

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teknorot'un uyumlu her parçası gönül rahatlığıyla kullanılabilir. 

2 yıldır her türlü koşulda arka Z rotlari sorunsuz kullanıyorum.

195 k yapan on rot başlarını geçenlerde yine tekno rot ile değiştirdim. 

4 sene önce degistirdigim on Z rotlari yine tekno rot ile değiştirdim.

Araca uyumlu her parçasını kullanırım.

Yiğidi öldür hakkını yeme, demişler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

39 dakika önce, DonQuichotte :

Ön amortisörlerim net olarak gidik. Z rotları da gidik. Sağ ön tekerden ses de geliyor da bu olay salıncak değişiminden sonra başladı, ihmal ettim bir süre, koruma sacı yeterince sıkıştırılmamış da olabilir, dediğiniz gibi kaliper piminden de olabilir.

Takoz ve rulmanda benim farkedebildiğim bir sıkıntı yok aslında. Ancak üzerindeki amortisör ve takozlar 100 bin kmyi devirdi, çok pahalı olmayacaksa, amortisörleri değişirken onlar da değişse iyi olmaz mı? 3-5 ay sonra yine işçilik maliyeti çıkartmasın.

O zaman şimdilik Z rot için marka önerisi alayım.

Orijinaline baktım, şurda tanesine 200 ₺ yazılmış, bir Z rot için çok değil mi? Başka bir sitede de 135 ₺ yazılmış. http://www.mazdaparca.com/urunler/mazda-3/mazda-3-mazda-5-z-rot-aski-rotu-on-orjinal

Arkadaslarin da yazdigi gibi teknorot gayet basarili. Farkli arabalarima 3 takim aldim. Gayet iyi. Tanesi en son 3 ay kadar once 45 tl idi. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...