Jump to content

Neden Mazda CX-5

onat76
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba. Görüldüğü gibi 2006 Atmosferik Forester kullanıcısıyım. Önümüzdeki aylarda aracımı değişmeyi düşünüyorum. Alternatiflerim; Burada olduğuma göre :) Mazda CX-5(ilk kasa 2012...) , Audi Q5 (2009-2011 arası)  ve Forester (2013 sonrası) . 

Bu araçlar arasında düşünüyorum. Konfor, güvenlik, yakıt tüketimi açısından görüşlerini sormak istedim. Aslında incelediğim kadarıyla konforda Mazda açık ara önde gibi. Güvenlikte de foresterdan aşağı kalır yanı yok gibi. yakıt olarak merak ettiğim bir depo ile ş içi ölçebilen oldu mu. kaç km gider. bir de şehirler arası tabi. ayrıca lpg konusu da önemli. forumlarınızda bir kaç açıklama okudum. taktıranlar var. memnunlar. duruma göre taktırılabilir gibi görünüyor. son olarak şubat ayı gibi aracımı değiştirmeyi düşünüyorum. 2012 2013 power modeli için çok yüksek km li olmayan araçlarda ortalama fiyat aralığı ne kadar olur. 

şimdiden teşekkürler. iyi günler mazda ailesi. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yakıtta ve güvenlikte yukarıda bahsettiğiniz araçlardan daha iyidir CX-5. CX-5 yakıt tüketimi konusunu inceleyebilirsiniz. LPG konusu biraz karışık, değişik bir sistem takılması gerekiyor bundan önce taktıranların tecrübelerini okuduğumda hatırladığım kadarıyla. haliyle biraz tuzlu bir işlem oluyor, amorti edebilecek kadar yol yapacaksanız neden olmasın?

makyajsız kasada beğenmediğim tek şey çağ dışı diyebileceğimiz ön göğüs tasarımı ve multimedya ekran. vites kolunu da ekleyebiliriz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2012 model araçlarda kullanılan motor ve şanzıman güncel modellerle benzer olduğu için bizim yakıt tüketim değerleri sizin içinde referans olabilir. Şehirler arası 7-7,5 litre civarında şehir içinde ise 9-9,5 litre civarında bir yakıt tüketimimiz var fakat bu değerlerin dikkatli kullanımda biraz daha aşağıya çekilebileceğini düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Katil Balina :

Aynen Crv  :D

konforsa konfor Performanssa performans yakit ekonomisi ise ekonomi

9 ileri 160 hp mukemmel uyumun bir parcasi Ucan hali yeminle Boing 737 gibi  

Sehir ici 7 litre mazot sehir dis 5.5 yakiyor bu arada 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Katil Balina :

hocam HONDA CR-V düşünmez misiniz:) torku beygiri yüksek, roket gibi, konfor deseniz uçan halı, yakıt deseniz üç beş litre.?

@ozgur35 gelmeden yazayım dedin galiba :) 

• Haha 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tekrar merhaba. herkese çok teşekkürler. ama sanırım bahsettiğiniz son kasa CRV ve 2000 motor olmayan modeli. benim bütçeme uymadığından en fazla 20012 lere falan bakabiliyorum zaten o kasayı daha çok seviyorum ama. duyduğum 4 çekerde en kötülerin başındaymış honda CRV. siz almamız için bir kaç sebep sıralarmısınız 2000 benznli otomatik olan 2012 kasa için. subaru ve mazdanın önüne geçebilecek. Q5 i eledim gibi dsg den dolayı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir konuyu daha merak ediyorum. 2012 2013 cx-5 power için hangi fiyatlar mantıklıdır? km yaklaşık 100.000 civarı olan araçlar tavsiye edilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir konuyu daha merak ediyorum. 2012 2013 cx-5 power için hangi fiyatlar mantıklıdır? km yaklaşık 100.000 civarı olan araçlar tavsiye edilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Suv olması şart mı? Mpv olarak smax hepsinden daha çok hacim ve konfor sunar. 11-14 makyajlı kasa. Ya da sonrası üst kasa

Şanzıman olarak da dizeller aisin. Benzinliler sıkıntı. Powershift

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, onat76 :

fiyat konusunda bir şey diyemem ama 100000 km çok da fazla bir şey değil hocam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler. mpv leri hanım beğenmiyor :) smax tansa galaxy favorim ama durum böyle işte suv a devam. aslında otomobile geçesim vardı ama alıştık yüksek araca, bir dağ taş gezmelere. o yüzden bırakılmıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...