Jump to content

Sübap değişiminden sonra çekişte düşme

vebalci
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar, 2004 Mazda 6 Otomatik vites sahibiyim. Aracımı LPG takıldıktan sonra 90.000 km sürdüm. Sübaplar eridi ve yenilettim. Kapak rektefiye edildi. Ancak test sürüşünde fark ettim ki aracım gaz yemiyor. Yokuşta bayılıyor. Çekişi düşük ve gaza basınca geç tepki veriyor. Arıza lambası da yaktı. LPG'dendir diye düşünerek benzinde sürdüm, yine aynı. Usta birkaç gün böyle sür, sonra yine bakalım dedi. Bana çok saçma geldi ama size danışmak istiyorum. Ne dersiniz bu duruma ? Ne yapmalıyım sizce. Araç sübap değişiminden hemen önce buji, buji kabloları ve bobini de yeniledim. Bilginiz olsun. Selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lpg ayarı, motora müdahale sonra değişecektir. Benzinde kullanın 1000 km. Zorlamayın fazla. Subaplar yuvalarına alışacak daha.

Bir diğer seçenekse, rektefiyeci subap boşluklarını olması gerektiği gibi ayarlamamış olabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motor arıza lambası yanıyor ama kod  konusu bilgisayara mı takınca çıkıyor. Bu konuda biraz cahilim. Bugün %30 eğimli bir yerde hiç gaz yemedi araba, geri çıkıp hız alıp tekrar vurdum da zorla çıktı araba rampayı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sabahları ilk çalışmada neredeyse hiç gaz yemiyor. ısındıkça kısmen daha iyi çekişi. Acaba süpap değişimi sırasında bir şey atlanmış olabilir mi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arıza kodu olmadan samanlıkta iğne arıyorsunuz. Herhangi bir oto elektrikçide obd cihazı bulunur. Hatta kendiniz bile alıp bakabilirsiniz. 

https://urun.n11.com/tespit-ve-test-cihazlari/elm327-ariza-tespit-cihazi-bluetooth-ariza-okuma-silme-4864-P166090872?gclid=EAIaIQobChMIprDT55yZ5wIVw-J3Ch3JlQGcEAQYASABEgIf9PD_BwE&gclsrc=aw.ds

Iphone kullanıyorsanız benzer cihazın wi-fi ile çalışanını almalısınız. Bu cihaz apple ile çalışmaz. 

Geçmiş olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

36 dakika önce, zoptrik :

Arıza kodu olmadan samanlıkta iğne arıyorsunuz. Herhangi bir oto elektrikçide obd cihazı bulunur. Hatta kendiniz bile alıp bakabilirsiniz. 

https://urun.n11.com/tespit-ve-test-cihazlari/elm327-ariza-tespit-cihazi-bluetooth-ariza-okuma-silme-4864-P166090872?gclid=EAIaIQobChMIprDT55yZ5wIVw-J3Ch3JlQGcEAQYASABEgIf9PD_BwE&gclsrc=aw.ds

Iphone kullanıyorsanız benzer cihazın wi-fi ile çalışanını almalısınız. Bu cihaz apple ile çalışmaz. 

Geçmiş olsun. 

niye apple ile çalışmıyor, ble olmadığı için mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

24 dakika önce, Mehmet Özdemir :

niye apple ile çalışmıyor, ble olmadığı için mi?

Bluetooth sadece ses aktarım görevi görüyor iPhone'larda. Yeni telefonlarında durum nasıl merak ediyorum. 
Android candır. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 saat önce, Mutlu Tekir :

Bluetooth sadece ses aktarım görevi görüyor iPhone'larda. Yeni telefonlarında durum nasıl merak ediyorum. 
Android candır. :)

İp’da bluetooth ne işe yarıyor çözebilmiş değilim :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İphone da apple olmayan bir cihaza veri alışverişi yapamıyorsunuz. Bir tür aşırı koruma. Sadece bt kulaklığımdan aracımda müzik dinleyebiliyorum daha bir işe yaradığını görmedim. Bt kulaklığın üzerindeki ileri geri tuşunun çalıştığına şükrediyorum malum o veriyi alıp işlemeli sahibim bir sonraki şarkıyı dinlemek istiyor demeli falan :D 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o kadar iot cihaz, smart watch falan bluetooth üzerinden haberleşiyor iphonelarla. bence sizin bu cihazlar bluetooth 4.0 sürümünden önceki sürümleri destekleyen cihazlar olmalı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benzer sorun bende de var ama sadece motor soğukken yapıyor ve kesif gaz kokusu da aldığım için egr den şüphelendim. Aracı aldığımda LPG 18 aylıktı. Bu sebeple sübaplara çok ihtimal vermedim. Öncelikle NGK ILTR6A-13G bujileri deneyeceğim. Siz de ateşlemeyi yeni değiştirdiyseniz, oraya da tekrar bakın derim. Takipteyim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Merhaba geçmiş olsun bir gelişme varmı ?

Aracınıza üst kapak yapan kişi veya kişiler Mazda dan anlayan kişiler mi ?bu durumda sorumluluk almıyorlarmı ?

Arıza ışığı da yakmadığı için bir şeyler tahmin etmek zor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...