Jump to content
Kerem-81

2. Nesil Mazda 6 içeri su alma problemini çözdüm.

Tavsiye Edilen Mesajlar

Kerem-81

Bilgilendirme amaçlı, Son yağmurlarda aracımın içi aşırı derecede su aldı. Önden gelen su sağ tarafı berbat etti. Arada set olmadığı için arka koltuğa kadar ulaştı. Kısaca anlatmam gerekirse ön cam önündeki havuzun ve sunroof un giderinin kesişiyor. Su davlumbazın ordanda dışarı atılıyor. Bu kesişme yerinde sunroof hortumunun bağlandığı ve çamurluk sacının iç kısmına yapıştırılan parça var. Bu parçanın yapışkanı zamanla özelliğini kaybetmiş ve yerinde boşluk meydana gelmiş. Havuzdan gelen su bu boşluktan içeri sızıyor. Bu parçaya ulaşmak için tüm kalorifer ekipmanlarını söktüm, çokda zor oldu. Sol taraftaki sunroof gider bağlantısı içten görülüyor zaten fakat o parçaya ulaşmak daha zor. Çünki tüm elektrik hatları burda bulunuyor. Parça tırnaklı olduğu için çekip almaya cesaret edemedim. Çözüm olarakda saç kurutma makinası ile o bölgeyi iyice kuruttum. Camcıların kullandığı siyah silikonu parçanın etrafına sıktım. Kuruduktan sonra su testini başarıyla geçti. Sol tarafıda aynı şekilde sağlamlaştırdım.... Aracına su giren olursa ilk bu bölgeye baksın. Telefonu unuttuğum için resim veya video çekemedim. En kısa zamanda resim veya video çekeceğim. Bayadır havalar yağışlı ve soğuk olunca üşendim desem yeridir :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

Geçmiş olsun, kalorifer ekipmanlarını falan sökmek kolay iş olmamalı 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kerem-81
6 saat önce, Mehmet Özdemir :

Geçmiş olsun, kalorifer ekipmanlarını falan sökmek kolay iş olmamalı 

İnan o kadar kolay değil, 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...