Jump to content

2. Nesil Mazda 3 Elektrik kesme ve direksiyon sertleşmesi

faikcalis
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar,  ismim Faik ve Ankara’da ikametgah etmekteyim.

2010 model mazda 3 impressive hatchback aracım var. Aracımda, park ederken veya hareketsiz halde direksiyonu çevirdiğimde göstergede elektromekanik direksiyon devre dışı uyarı sinyali yanıyor ve direksiyon sertleşiyor aynı anda farlarda saniyelik elektrik kesintisi oluyor. Bu konu ile ilgili daha önce aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar var mı, basit bir elektrik arızası mıdır yoksa bana külfeti çok olur mu? Teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sıkıntı hakkında bir bilgim yok ama düşününce farları bile söndürebilecek derecede akım çekiliyor o anda. Direksiyon motorunuzda bir arıza olabilir, yağ kaçağı olabilir. İlk aklıma gelen olasılıklar bunlar 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Serviste bilgisayara bağlayınca akü gerilimi düşük hatası verdi, aküyü değiştirdim. 1 hafta deneyeceğim. Buradan paylaşırım yaparım aynı sorunu yaşayanlara kaynak olsun diye..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21.03.2020 at 11:56, faikcalis :

2010 model mazda 3 impressive hatchback aracım var. Aracımda, park ederken veya hareketsiz halde direksiyonu çevirdiğimde göstergede elektromekanik direksiyon devre dışı uyarı sinyali yanıyor ve direksiyon sertleşiyor

Bizim araçlarda direksiyon, motor tahrik milinden alan kayışlı pompa ile mi çalışıyor, yoksa elektirikli motor desteklimi ? tam olarak nasıl merak ettim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Elektrik desteklikli hidrolik direksiyon. Pompa ve yağ mevcut sistemde Yani hidroik direksiyon aslinda sadce elektrik destek var Full elektrik degil 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...