Jump to content

Pasta cila ankara

Novega
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaslar merhaba,

Ankara'da bir yere yaldızlı kırmızı kuzuya pasta cila yaptırmayı dusunuyorum. Bizimki gibi japon grubu araçlarda vernik ince oluyor. Sizce herhangi bir sorun olur mu, Ankara'da tavsiye edebilceginiz bir yer var mi teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Novega :

Arkadaslar merhaba,

Ankara'da bir yere yaldızlı kırmızı kuzuya pasta cila yaptırmayı dusunuyorum. Bizimki gibi japon grubu araçlarda vernik ince oluyor. Sizce herhangi bir sorun olur mu, Ankara'da tavsiye edebilceginiz bir yer var mi teşekkürler

ben de uzun süredir düşünüyorum, ama bir türlü cesaret edemiyorum. malum boya cok ince. ama bir yeri önerdi bir arkadas iş ciddiye binerse belki yaptırırım şu an neresi hatırlamiyorum ama gyeon kullanıyorlarmış oldukça profesyonellermiş falan dedi, sorduk dost hesabina 600 lira istedi, sanirim detaylı temizlik falan da dahil, ama bilemedim. bazı yerler mikron garantisi veriyor tabi ne kadar doğru bilmiyorum ama ben simdilik araçta çeşitli cilalar kullanarak en azından kirmızi rengi korumaya çalışıyorum. ayrıca 3. neslin kırmızısına yapılırsa haddinden fazla parlayabilir çünkü ben geçenlerde spoileri sökunce bir iki yeri çok ince çizmisim iki de kücuk gamze yapmışım, göçükçü arkadaş düzelttikten sonra hafif bir pasta geçti bagaj kapağına o bile çok fark etti, hele profesyonelce yapılırsa bayağı bir fark yaratabilir. benim araçta boya yok ama 5 yılın da inceden etkileri var. 

600 lira fiyat nasıl tabi bilmiyorum piyasayı. arabayı satmaktan vazgeçtiğim için yaptırabilirim bi ara gözü karartıp. 

43 dakika önce, ozgur35 :

Detaling dukkani 

fiyat hakkında bilgin var mı hocam, yeri biliyorum keçiören'de bi arkadas var her gittiğimde önünden geçiyorum ama bir türlü sormadım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cevaplar icin teşekkürler, aracim aslinda surekli garajda duruyor, pasta cila hiç yapilmasa büyük sorun olusturur mu emin olamadim. Su kaydirma özelliğini hayli yitirdi kaporta. 

Benim konustugum yerlerden biri de meguiars şaşmaz idi, konuştuğum arkadasin da mazda 6 si varmış, endiseniz olmasin dediler ama fiyat sizin söylediğiniz den biraz daha fazla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 dakika önce, Katil Balina :

ben de uzun süredir düşünüyorum, ama bir türlü cesaret edemiyorum. malum boya cok ince. ama bir yeri önerdi bir arkadas iş ciddiye binerse belki yaptırırım şu an neresi hatırlamiyorum ama gyeon kullanıyorlarmış oldukça profesyonellermiş falan dedi, sorduk dost hesabina 600 lira istedi, sanirim detaylı temizlik falan da dahil, ama bilemedim. bazı yerler mikron garantisi veriyor tabi ne kadar doğru bilmiyorum ama ben simdilik araçta çeşitli cilalar kullanarak en azından kirmızi rengi korumaya çalışıyorum. ayrıca 3. neslin kırmızısına yapılırsa haddinden fazla parlayabilir çünkü ben geçenlerde spoileri sökunce bir iki yeri çok ince çizmisim iki de kücuk gamze yapmışım, göçükçü arkadaş düzelttikten sonra hafif bir pasta geçti bagaj kapağına o bile çok fark etti, hele profesyonelce yapılırsa bayağı bir fark yaratabilir. benim araçta boya yok ama 5 yılın da inceden etkileri var. 

600 lira fiyat nasıl tabi bilmiyorum piyasayı. arabayı satmaktan vazgeçtiğim için yaptırabilirim bi ara gözü karartıp. 

fiyat hakkında bilgin var mı hocam, yeri biliyorum keçiören'de bi arkadas var her gittiğimde önünden geçiyorum ama bir türlü sormadım. 

En son seramikle 2000 bin di galiba suan bilmiyorum 

Adamlar bu işin Vakko'su 👍

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

pasta zorunlu olmadıkça yapmamak gerek, turtle wax cilaları öneririm, özellikle teflonlu olanlardan. Sert yıkamalarda bile en az 6 ay gidiyor, ben kullanıyorum. Aslında hızlı cila çıkmış fakat Türkiyede henüz satışı yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, Renegade :

pasta zorunlu olmadıkça yapmamak gerek, turtle wax cilaları öneririm, özellikle teflonlu olanlardan. Sert yıkamalarda bile en az 6 ay gidiyor, ben kullanıyorum. Aslında hızlı cila çıkmış fakat Türkiyede henüz satışı yok. 

Aracimi ben de kendim yikama yontemini sevmiyorum cift kova yontemi ile, turtle wax dediginiz urun cilali sampuani mi farkli bir uygulamasi mi var tsekkurler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cila üzerinde uygulama bilgisi var, teflon dedim özellikle, diğer cilalar, araç yıkamacılarda bir iki yıkamada özelliğini kaybediyor(seramik kaplama çok farklı tabi), yıkama başlığını çok yakın tutuyorlar, ben petrol istasyonlarında kendim uzaktan tutmak suretiyle, cila süresini uzatıyorum. hatta jantlarıda cilalıyorum, hem parlak duruyor, hemde balata tozunu tutmuyor, temiz kalıyor uzun süre. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bugun iki tane ürün aldım, önce polish sonra wax şeklinde uygulamayı düşünüyorum. turtle wax carnauba'dan memnun kalmıştım ama sonrasında aldığım sonax'tan hic memnun kalmadım.  bakalım havalar düzelince bunları uygulayayım, zaten evde can sıkıntısından ne yapacağımızı şaşırdık. 

images (5).jpeg

indir.jpeg

bu arada toplamda 105+80, 180 lira. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bu ürünün(meguiars), far temizleme ve koruma setini kullanıyorum, oldukça memnunum,. Araç koruma cilasında Turtle Wax teflonlu olanı tartışmasız kullanırım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

En güzel anlatımı görseliyle birlikte (araç cila uygulaması) youtube de bulabilirsiniz, ayrıca ürün üzerinde kullanım bilgileri var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, Renegade :

Ben bu ürünün(meguiars), far temizleme ve koruma setini kullanıyorum, oldukça memnunum,. Araç koruma cilasında Turtle Wax teflonlu olanı tartışmasız kullanırım. 

onu alacaktım ama nedense vazgectim. sanırim.araç ıslakken uygulanıyor. ben de tutturamam islaklıgı falan derken almadım. şunlari bi deneyeyim bakalım 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, Novega :

Bu ürünlerin uygulanma seklinden bahsedebilir misiniz 

genellikle arac yikayıp kuruttuktan sonra bunları  sunger veya fiberle sürüp bir süre kurumasıni bekliyorsunuz sonra da temiz bir fiber bezle siliyorsunuz. cok basit.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ıslak uygulanan yeni çıkmış müthiş bir ürünü var, ama bizim ülkede bulamadım, sanırım henüz gelmemiş, youtube de izledim uygulaması basit, ama çok dayanıklı. Benim kullandığım ürün araç kuruyken normal cila gibi uygulanıyor.

Turtle Wax Teflon Katkılı Sıvı Cila 500 ML.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben her sene haziranda önce bi mazotla silerim tüm demir tozlarini alirim. Sonra demir tozu temizleyici kullaniyorum. Sonra bi daha yikama. En son glaze atiyorum Autofineese ultra glaze kullaniyorum. Bunu yilda bir kez yapiyorum 

Ama yil icinde her yikamada hizli cila kullaniyorum en son. Hem guzel parlaklik veriyor hem de araba kendini gosteriyor. Boya gunesten zarar görmuyor sonax bsd sıkıyom Araba gri ürunde gri iz kalmiyor. Ama siyah crv de denedim iz birakiyor siyah renkte sonax bsd 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...