Jump to content

Farları zımparalayıp cilalamak

Kado
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest uyumsuzelement

ne çamaşır suyu kaldı ne LOC kaldı, hepsiyle denedim olmadı.

son çare 50 milyon benzin parası verip İlhan abiye gidip cila yapmak. veya 70-80 ytl verip yan sanayi far alıp takmak :D

50 ytlye malzemeleri al kendin yap o kadar yolu gelmemiş olursun :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 40
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

5

• Uygar

3

• Kado

3

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Herseyde oldugu gibi bunu da denedim.

Ama mazda da degil.

Stratus'um vardi bir tane.. 97 model.farlari sararmisti iyice.

Cok ince zimpara ile. 1 numara mi ne. 15-20 dakika kadar zimparaladiktan sonra gayet basarili sonuc almistim. Yeni gibi olmustu..Guzel de bi arabaydi ya :) Bak aklima geldi duygulandim. 18L/100 km yakmasi disinda pek bi olayi yoktu.. Gerci bi depoyu 25 milyona doldurunca o da pek onemli olmuyordu.

Ama onalrin farlari plastik turevi birseydi.

Mazdaninkiler nedir bilemiyorum. O yuzden simdilik almayayim ben.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

sırf seni düşündüğümden :D yoksa aglıyacan o kadar yol geldik şöyle oldu böyle oldu diye :D :D

heee hele bi de benim gibi sinekten yağ çıkartmaya çalışan biri için büyük bir olay :D

e madem cam değil de plastik farlar için uygun, o zaman alayım ben su zımparası :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
Guest mustafa_g

valla inanmayacaksınız belki, belki de ulan ne salak adammış bu diyeceksiniz ama bu durumu değiştirmeyecek. şuan farım eskisine nazaran %80 daha iyi durumda :) önceki gün kuzenin hyundai servisinde lak lak yaparken far yine gözüme takıldı ve aklıma bu zımpara konusu geldi. dedim bi zımparalamadan doğrudan pasta yapsam ne olur? önce pasta ile iyice sildim sonra üstüne cila yaptım ve sonuç çok iyi. demek ki sararma içerden değil dışarıdanmış, ben boşu boşuna farı söküp içinde çamaşır suyuyla 1 gece bekletmişim arabayı :(

şimdi ilk fırsatta zımparayla girişicem fara, bakalım o zaman geri kalan sararma gidecek mi? yoksa evdeki bulgurdan mı olacağım? :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla inanmayacaksınız belki, belki de ulan ne salak adammış bu diyeceksiniz ama bu durumu değiştirmeyecek. şuan farım eskisine nazaran %80 daha iyi durumda :) önceki gün kuzenin hyundai servisinde lak lak yaparken far yine gözüme takıldı ve aklıma bu zımpara konusu geldi. dedim bi zımparalamadan doğrudan pasta yapsam ne olur? önce pasta ile iyice sildim sonra üstüne cila yaptım ve sonuç çok iyi. demek ki sararma içerden değil dışarıdanmış, ben boşu boşuna farı söküp içinde çamaşır suyuyla 1 gece bekletmişim arabayı :(

şimdi ilk fırsatta zımparayla girişicem fara, bakalım o zaman geri kalan sararma gidecek mi? yoksa evdeki bulgurdan mı olacağım? :D

mustafa kanıma girdin şimdi yarın bende deneyecegim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest mustafa_g

FOTO isterler hemen bak şimdi ;D

sorun değil, hallederiz adamlarımız var :D

mustafa kanıma girdin şimdi yarın bende deneyecegim :)

önce pastayla bi dene bakalım, çıkıyorsa o zaman zımpara yaparsın :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
Guest mustafa_g

Karartı dıştanmıymış Mustafa ?

evet dıştanmış.

şuan az birşey daha var ama o da belli belirsiz. sonuç olarak yeni far almamı gerektirecek bir durumu kalmadı :) konuyu açıp benim ufkumu genişleten arkadaşlardan Allah razı olsun :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben zımparaladım bile...o yazıyı okuduktan sonra güzelceee 360 lık zımpara ile başlayıp daha inceye doğru gittim.1000-1200'lük zımpara ile deneyin suda bekletip,plastik cilası ve polisaj makinası.gayet güzel oldu.sağ farı yapamadım yalnız onda halledicem.resimler eklerim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

ben zımparaladım bile...o yazıyı okuduktan sonra güzelceee 360 lık zımpara ile başlayıp daha inceye doğru gittim.1000-1200'lük zımpara ile deneyin suda bekletip,plastik cilası ve polisaj makinası.gayet güzel oldu.sağ farı yapamadım yalnız onda halledicem.resimler eklerim.

oldu diyosun yani korkmadan yapılabilinir
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...