Jump to content

Yeni Mazda 3 Dünya Yılın En İyi Tasarım Ödülü

abcsefa
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2020 Dünya Yılın En İyi Tasarım Ödülünün kazananı Yeni Mazda 3, Yılın En İyi Otomobil Ödülünü kıl payı kaçırdı.

images (8).jpeg

images (7).jpeg

Teaser_Mazda3_2020-World-Car-Design-of-the-Year_large.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeni Mazda 3 için Tasarım Güzeli diyebiliriz. Gerçekten tasarım ve karizma açısından mükemmel. Aynı zamanda Mazda cx 30 içinde aynı düşüncedeyim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araba gelmedi ama peşi sıra birsürü olay meydana geldi göremedik alamadık neredeyse 1 sene geçti aradan ne zaman gelecek acaba 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, kadirgündüz :

Araba gelmedi ama peşi sıra birsürü olay meydana geldi göremedik alamadık neredeyse 1 sene geçti aradan ne zaman gelecek acaba 

E-sim kart var yeni araçlarda ve bu e-simler için Türkiye'de altyapı kurulması lazım. Bu düzenleme yapılmadan yeni araçlar bizim gibi birkaç ülkede daha satışa sunulamıyor. Türkiye anlaşmalı operatörlerde bir e-sim sistemi kurulacak ve bu lisanslar daha sonra Mazda'ya gönderilip üretilen araçlar Tr sim sistemine bağlı olarak gelecek. Bu çözülmeden bu sistemi bulunduran araçlar tr'de satılamıyor. 

Bu çözülüp gelse de önceki neslin 10'da biri kadar satış yapacağı muamma. Fiyatlar yüksek olacak, tek eski motor harici uygun motor yok, böyle niş markaların artık Tr gibi otomobil tercihinde kuruşun hesabının yapıldığı ülkelerde dönemi bitti. Mazda'nın da bu durum çözülsün diye pek heves ettiğini sanmam. Cx-30 için durum üzücü sadece. Suv-crossover olduğu ve bu araçlara her türlü talep olduğu için biraz satış yapabilirdi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, Mehmet Özdemir :

türkiye'ye mx-5 ve cx-5 harici araç gelmesi zor görünüyor

Yeni kasada 1.5 motor üretilmeyecek mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

31 dakika önce, AreY :

Yeni kasada 1.5 motor üretilmeyecek mi ?

mevcut 1.5 motorlarla devam ederlerse belki ama zaten performans olarak yetersiz motor. tekrar güncelleyeceklerini sanmıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, Mehmet Özdemir :

türkiye'ye mx-5 ve cx-5 harici araç gelmesi zor görünüyor

O zaman Mazda Türkiye bitmiş demektir. Sonuç Türkiye de ferrari, bugatti vs. İst. cadde bostanda araç satan bayilik gibi olur. Mazda Japonya bu işi ne kadar sürdürür. Mazda 3 bu ülke için ekmek-su gibidir. Olmazsa olmazıdır. Tutkulusu çoktur, bu tutku yok sayılamaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 saat önce, abcsefa :

Yetkili servis yeni Mazda 3'ün Nisan sonunda geleceğini söylemişti. Tabi malum süreçte gelmesi uzayabilir. 

İzmir yeni mazda da zamanında geçen sene nisan ayında eylül sonunda kesin geliyor demişlerdi servis kapandı :D  

aradan 1 sene geçti araba yok maalesef  ben aracımı sattım yeni mazdayı bekliyorum ama gelecek gibi durmuyor 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, Renegade :

O zaman Mazda Türkiye bitmiş demektir. Sonuç Türkiye de ferrari, bugatti vs. İst. cadde bostanda araç satan bayilik gibi olur. Mazda Japonya bu işi ne kadar sürdürür. Mazda 3 bu ülke için ekmek-su gibidir. Olmazsa olmazıdır. Tutkulusu çoktur, bu tutku yok sayılamaz.

Ne olursa olsun bir ticarethanedir. Tutkuya falan bakmaz. Admin söyledikleri doğru getirmeyi planlamıyorlar şuan. Diğer ülkelerde daha iyi satış yaparken ne diye satış rakamları çok az olan bir ülkeye getirsinler araçlarını. Mazda Türkiye’ ninde bunda payı büyük bence. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda Türkiye yi gerçekden anlayamıyorum :) iyi ki bizim gibi Mazda sevdalıları var ki Türkiyede herşeye rağmen yani Mazda Türkiye nin bütün olumsuzuklarına rağmen Mazdayı seviyoruz alıyoruz ve herkese tavsiye ediyoruz ve Mazdadan vazgeçemiyoruz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Alfa Romeo'nun da çok tutkunu hastası var ülkede ama marka bitti Tr'de. 2004-2005'lerde Passata yakın miktarda 156 satılıyordu örneğin, şimdi yılda 200 araba satılmıyor, o da tek araç zaten. O araba da bitince 20 tane satamayacaklar. Tutkuyla alakası yok bu işler böyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 saat önce, Mehmet Özdemir :

mevcut 1.5 motorlarla devam ederlerse belki ama zaten performans olarak yetersiz motor. tekrar güncelleyeceklerini sanmıyorum

Aynı motorla gelirse rakiplerinin çok gerisinde kalır performas,ara hızlanma konularında,yeni corolla da atmosferik motor örneğin mazda 3 lerden daha performaslı,megane astralardaki  vb. motorları dahil edersek mazda 3 ün bu motorla işi zor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Muğla bayi Gören otomotiv sahibi Okan bey ile görüştüm. Gelmemesi gibi bir durum söz konusu değil, kesinlikle geleceğini söylüyor. Fakat zaman belirsizliği devam ediyormuş. Bu yılın son çeyreğinde gelmesi bekleniyor dedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Ali :

Araç çok güzel ama motor olarak eski kullanılan 1.5 ile gelmesi tam bir saçmalık. Bu mazda biraz psa'dan ders alsın. 

Açılın yeni Psa’ cı geldi 😂

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...