Jump to content

Mazda CX-3 Kapıların Kumandadan Geç Açılması

SoulCUTTER
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Corona tedbirleri vesilesi ile yaşamaya başladığım teknik bir konuyu buradan sorayım.

Corona tedbirleri, esnek çalışma, sokağa çıkma nedeni ile bu aralar 3-4 gün arabayı kullanmadığım oluyor (2017 CX3). aracın başına geldiğimde kapı kolundaki buton olsun kumanda olsun basıp kapıyı açmak istediğimde kapı açılmıyor. 20-30 sn sonra ancak açılıyor. Kumandanın pili mi azaldı diyeceğim ama yedek kumanda ile denedim yine aynı oldu. ayrıca bir kez açılıktan sonra ne kadar kilitlenme/açma yaparsam yapayım normale dönüyor. Ta ki uzun süre (3-4 gün) bekleyene kadar. Başka araçlarımda olmamıştı, güvenlik vs aracın bir fonksiyonu mu yoksa bi sorun mu anlayamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynen evet

18 dakika önce, Mehmet Özdemir :

basmanıza rağmen açılmıyor ve 20 30 saniye sonra tekrar basınca açılıyor. Doğru mu anlamışım? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet evin önünde, aynı yerde.

Araç aküsü zayıflasa, ne bileyim çalışırken de sorun en azından zorlanma olur diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Enerji problemi değildir. Bir şekilde parazit yayan bir nesne etkileyebilir. Ford Focus araçta başımıza geldi. Çakmak enerjisi sürekli var. Slota takılı şarj cihazı çok kalitesiz ve ciddi harmonik parazit vardı. Başka bir araç ise benzer durumda idi. Marka aklımda değil. Onu da çalabilmek için frekans okuyucu bulundu yakın yerde.  Emniyet güçleri halletmişti 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bundan 5-6 yıl önce öğretmenevine gittiğimde, en uygun park yeri PTT binasının ön kısmındaki yola bırakıyordum. Kumanda ile kapıları açmaya çalıştığımda çalışmıyor, araca yaklaşıp camdan içeri tuttuğumda gönülsüz zoraki açılıyordu. Önce anlamadım, farklı park yerinde sorun olmuyordu. Daha sonra PTT binasının çatısındaki antenler, uydular, vs. bina içindeki elektronik cihazların bu sorunu yarattığını düşünüp farklı yerlere park etmeye başlamıştım. (aracımda elektronik bir soruna yol açar diye) Servet beye katılıyorum, dış parazit işlerine benziyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yarın aracı farklı yere parketmeyi deneyeyim bakalım.

Daha önce de taşıyordum sorun olmuyordu ama benzer anahtarsız açma fonksiyonu olan 2. aracın anahtarı da oluyor yanımda, onu eve bırakayım bir de ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...