Jump to content

Sıcak T-shirt baskısı

Seriatsu
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Evde korona günleri devam ederken İnsan sıkılıyor tabi. :)

Hazır zaman varken ve hazır böyle bir ödev varken sizinle de paylaşmak istedim.

Yiyenim için Matematik hocası vermiş. Matematik sembollerini T-Shirt'e basılmasını istemiş. Bizde evde yapmaya çalıştık.

Özel bir kağıtla ütü yardımıyla evde yapabiliyorsunuz.

NOT: Eski bir ütü kullanmanızı tavsiye ederim. (Yoksa eşinizle , Annenizle veya ütünün sahibi kimse onunla sorun yaşayabilirsiniz) :)

Tasarımı cat ortamında yaptım.  Renkli yazıcıdan transfer kağıdına yazdırdım. Yazdırmadan önce dikkat etmeniz gereken husus şekli

yansıtmalısınız (mirror). Daha sonra kağıdı T-shirt üzerine basmak istediğiniz yere yerleştirip sıcak ütü ile yapıştırabilirsiniz.

yaklaşık 20-25 dakika sürekli ütüleyin.

Yeteri kadar ısınmaz sa baktı Tshirt'e geçmeyecektir.  (Örn: Son resimde sağ taraftaki parantez işareti yarım çıktı.)

azra tshirt.jpg

1.jpg

3.jpg

5.jpg

4.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ne cevherler var, tebrikler. biz de prtotip elektronik kartları bu şekilde basıyoruz ama yazıcının lazer olması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Mehmet Özdemir :

ne cevherler var, tebrikler. biz de prtotip elektronik kartları bu şekilde basıyoruz ama yazıcının lazer olması gerekiyor.

Kartta ne basılıyor. 

Lazer renkli yazıcıdan çıktı aldım. 👍

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, Seriatsu :

Kartta ne basılıyor. 

Lazer renkli yazıcıdan çıktı aldım. 👍

Sublimasyon baskıda kullanılan mürekkepler özel mürekkep. Onlardan kullanılırsa daha iyi sonuç alınır.  Fakat bu durumda yazıcı garanti kapsamı dışında kalmış oluyor. Bu işi ticari olarak yapanlar bu özel mürekkebi kullanıyor ve yazıcı püskürtme kafaları tıkanmasın diye hergün çıktı alıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14.04.2020 at 21:28, Mehmet Özdemir :

Örnek olarak bulduğum şu çalışmayı göstereyim. Bu işlemden sonra bakır eritilir. 

images-1.jpeg

Bu sadece şablon oluyor değil mi. İletkenlik olmuyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...