Jump to content

2020 Yılı Binek Otomobil Satış Rakamları

MazdaClubTR
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2 saat önce, Arabalar :

Mazdaya bakın 2020 de şimdiye kadar 34 araç satmış. Maserati gibi araç vesselam:)

Yakında Türkiyede nesli tükenmezse iyi.

Ayda 6 araç ile nesil nasıl devam edecek ki zaten. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Arabalar :

Mazdaya bakın 2020 de şimdiye kadar 34 araç satmış. Maserati gibi araç vesselam:)

Yakında Türkiyede nesli tükenmezse iyi.

Premium araç sonuçta abi az ve öz satış politikası :) 

• Haha 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

52 dakika önce, burakphlvn :

markanın asıl pazar payının amerika olması ve satış üzerine fazla yoğunlaşmaması sonucu ortaya cıkan tablo 

Aslında tam olarak değil. Daha önce tartışılmıştır muhtemelen ama yeni araçlar Türkiye'ye gelemiyor. Sadece 1 veya 2 model gelebiliyor. @Tarahumara o sistemin ismi neydi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Burak :

Aslında tam olarak değil. Daha önce tartışılmıştır muhtemelen ama yeni araçlar Türkiye'ye gelemiyor. Sadece 1 veya 2 model gelebiliyor. @Tarahumara o sistemin ismi neydi ?

Bilemedim abi. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 saat önce, Tarahumara :

Bilemedim abi. 

Buldum Ömer ECALL muş

ECALL SISTEMININ SIKINTISINI YAŞADIK

1 Mart 2018 sonrasında homologasyonu yapılmış araçların Türkiye’ye Ecall’suz

(Acil Yardım Sistemi) gelmesi yasaklandı. Bu sistemin içindeki sim kartının yabancı olması Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından sakıncalı bulundu. Yerli sim zorunluluğu getirildi. Bu durumda biz de Mazda3’ü ve CX30’u getiremedik. Elimizde sadece CX5 ve MX5 var ürün olarak onları satabiliyoruz. Bu sadece bizim değil birçok markanın sorunu. Otomotiv gazetecisi olarak sizler de bu konuda yeterli haberi yapmıyorsunuz bence. Bu çok önemli ve çözülmesi gereken bir  konu.

http://www.otomobilgazetesi.com/mobile/?page=haber&ID=8117

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peugeot avrupada covid yüzünden elde kalan ne kadar araç varsa getirip sattı burada. Buradaki bilindik donanımların muadili getirildi. Tarihi bir başarı yakaladılar. Aynı şekilde Citroen'de.

Çok tutulan satılan Passat'ın aslında bireysel satışta çok da başarılı olmadığı görülmüş oldu, zira 508 satışta Passatı geride bıraktı, elde hazırda Passat olmasına rağmen.

Sadece Passat değil, tüzel kişiler aradan çıkınca sedanın, hatta çoğu standart bineklerin çöküşünü gördük. Bu ay bütün en çok satan otomobiller Suv. Yani bireysel alıcı bütçesi varsa sadece Suv bakıyor artık. 

Mazda'nın bu ülkede yapacak pek bişeyi yok. Koronavirüs olsun olmasın durumu uzun yıllar değişmeyecektir. Hatta bugünün olmayan satışları, yarının servise gelmeyen araçları olarak döneceği için tüm Tr operasyonun kendisi de daha fazla tehlikeye girecek elbette.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...